Bez wątpienia popularność handlu z Forex, CFD i innymi aktywami rośnie jako forma inwestycji. A faktem jest, że pojawienie się coraz szybszych platform i internetu, urządzeń, które są coraz bardziej dostępne i ulepszone, sprawiło, że ten biznes stał się naprawdę znacznie bardziej dostępny.

Aby właściwie handlować, uzyskiwać lepsze zyski i ogólnie opracować dobrą strategię inwestycyjną, należy wziąć pod uwagę kilka koncepcji. 🖐️Tutaj Wyjaśnimy kilka podstawowych, ale naprawdę ważnych pojęć: co to jest Margin, Free Margin, Margin Level, Margin call i Stop out, dzięki czemu możesz opracować najlepsze strategie handlowe w świecie handlu.

➜ Marża

Brokerów nie wyróżnia to, że są bardzo jasne na początku, ponieważ każdy z nich może inaczej nazwać tę samą koncepcję. Na przykład depozyt zabezpieczający jest również znany jako wymagany depozyt zabezpieczający, używany lub używany depozyt zabezpieczający, początkowy depozyt zabezpieczający i inne odmiany.

Margin to kwota pieniędzy, którą broker trzyma jako fundusz na wypadek strat, gdy masz otwarte pozycje z dźwignią. Kwota ta jest odkładana i zamrożona, podczas gdy Twoje operacje są otwarte, nie jest to prowizja, to tylko rodzaj rezerwy bezpieczeństwa, która jest zwracana po zamknięciu operacji.

Każdy broker zarządza innym procentem marży. Na przykład możesz otworzyć transakcję o wartości 1,000 USD z dźwignią 20:1. Broker zażąda 5% wartości operacji (50 USD) jako depozytu zabezpieczającego lub gwarancji, podczas gdy będzie obsługiwał pozostałe 950 USD, zachowując depozyt zabezpieczający, gdy operacja jest otwarta.

Margines, wolny margines, Stop Out: wyjaśnione

Istnieją dwa główne rodzaje marży:

  • ❌Depozyt początkowy lub depozytowy: Ten margines to minimalna kwota początkowa potrzebna do otwarcia transakcji lub pozycji. Jeśli nie masz pieniędzy na swoim koncie, nie będziesz w stanie zainicjować dźwigni lub operacji, ponieważ ten rodzaj depozytu zabezpieczającego jest wymagany do rozpoczęcia handlu.
  • ❌ Margines na utrzymanie: Operacje podlegają ciągłym wahaniom, więc ta marża musi nadążać za nią w przypadku strat. Jeśli Twoje operacje są ujemne, a początkowy depozyt zabezpieczający się wyczerpie, otrzymasz wezwanie od swojego brokera, znane jako Margin Call, aby wpłacić więcej pieniędzy na Twój depozyt zabezpieczający.

➜Bezpłatny margines

Ten margines jest również znany jako Free Margin ze względu na swoją nazwę w języku angielskim. Zasadniczo jest to fundusz lub bezpłatny depozyt zabezpieczający, który można wykorzystać do otwierania nowych pozycji i pokrywania strat (jak tradycyjny depozyt zabezpieczający) z otwartych transakcji.

🖐️ Jego nazwa wywodzi się od wolności lub dyspozycyjności, jaką musisz z niej korzystać. Jego obliczenie jest bardzo proste, wystarczy odjąć od swojego kapitału (całkowitej kwoty dostępnej w czasie rzeczywistym) wymaganą marżę (poprzednia koncepcja) w celu określenia darmowej marży. W przypadku strat lub zysków należy je dodać lub odjąć.

Na przykład, jeśli masz 2,000 $ całkowitego kapitału i 100 $ jako wymagany depozyt zabezpieczający, Twój wolny depozyt wyniesie 1,900 $ (2,000 $ - 100 $). Teraz, jeśli masz straty w wysokości 60 dolarów, to twoja wolna marża wyniesie 1,840 dolarów (2,000 100 $ - 60 $ - XNUMX $), jeśli są to zyski, są dodawane.

➜ Poziom marży

🖐️ Poziom depozytu zabezpieczającego jest wyrażony w procentach (%) i przedstawia, ile wolnego depozytu zabezpieczającego musisz operować, aby pokryć straty z otwartych operacji lub rozpocząć nowe. Jest to obliczane według następującego wzoru:

  • ❌Kapitał (wpłata + zysk lub - strata) / marża x 100

Na przykład, jeśli mamy kapitał 2,000 zł - 50 zł strat i marżę 60 zł, operacja wyglądałaby tak: 1,950 zł / 60 zł = 32.5 x 100 = 3,250%. To byłby twój poziom marży dostępny do wykonywania nowych transakcji lub wspierania istniejących.

Wielką zaletą brokerów jest to, że daje możliwość skonfigurowania poziomu marży. Częstą rzeczą jest to, że gdy spadnie do 100% (twój kapitał i twój depozyt zabezpieczający są równe) otrzymujesz słynne Margin Call, aby wpłacić więcej środków, ponieważ jeśli tego nie zrobiłeś, nie miałbyś już wystarczająco dużo miejsca na manewr, czyli tam nie byłyby już środkami na tworzenie kopii zapasowych Twoich operacji i otwieranie nowych.

Czym jest marża, wolna marża, stop out

➜ Wezwanie do uzupełnienia depozytu

Jak już wspomnieliśmy, wezwanie do uzupełnienia depozytu lub wezwanie do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego jest bardzo powszechnym zasobem w operacjach lewarowania. I jest to, że to powiadomienie jest zwykle odbierane, gdy Twoja marża gwałtownie spada.

Oznacza to, że wezwanie do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego to powiadomienie, wiadomość lub e-mail, które otrzymasz od brokera, gdy na Twoim koncie nie będzie już wystarczającej ilości pieniędzy, aby wesprzeć Twoje operacje lub otworzyć nowe. Normalną rzeczą jest to, że to wezwanie ma miejsce, gdy Twoja marża spadnie do 100%, jak już powiedzieliśmy, chociaż niektórzy brokerzy wysyłają powiadomienia przed osiągnięciem tego punktu.

Po otrzymaniu takiego połączenia masz dwie opcje: zainwestować więcej pieniędzy w swój fundusz lub zamknąć ze stratą. Jeśli zignorujesz to wezwanie, możesz nadal tracić pieniądze lub broker zamknie Twoje pozycje, osiągając Stop Out.

➜ Zamknij poziom lub Zatrzymaj się

🖐️ Stop Out lub poziom zamknięcia jest jak rodzaj hamulca bezpieczeństwa, który ma na celu uniknięcie strat zarówno dla Ciebie, jak i dla brokera. Ten poziom jest zwykle osiągany w krytycznych punktach, kiedy Twoja marża spadła poniżej 100%, najczęściej jest to 50%.

Kiedy dojdziesz do tego punktu, broker zaczyna zamykać Twoje transakcje, zaczynając od tych, które przynoszą najwięcej strat. Pozwala to na uwolnienie pieniędzy i marży, aby zacząć się odzyskiwać. Na przykład, zwalniając marżę w wysokości 50 USD, może to wzrosnąć z 50 do 60%.

Zwykle ten punkt jest osiągany, gdy ostrzeżenia nie są wystarczające, na przykład zignorowałeś Wezwania do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego. Nie deponując więcej środków lub nie zamykając swoich transakcji, marża zaczęła spadać i spadać, czyniąc zarówno istniejące transakcje, jak i otwieranie nowych, nie do utrzymania.

Eksperci zalecają, aby nie sięgać do Stop Out, ponieważ może to poważnie wpłynąć na twoje finanse, powodując utratę dużej ilości pieniędzy. Ponadto wpłynęłoby to na Twój wizerunek i reputację u brokera, który korzysta z tego mechanizmu, aby zapewnić, że nigdy nie będziesz mu winien pieniędzy, jednocześnie chroniąc Cię.

Reklamuj się z nami

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *