Tezos: Wszystko, co musisz wiedzieć

✔️ Informacje sprawdzone i zaktualizowane w kwietniu 2024 r. przez Pedro Martíneza Gonzáleza

Świat kryptowalut zaangażował się w szybki wzrost zarówno użytkowników, jak i wirtualnych walut, takich jak Tezos. Dzieje się tak, ponieważ pieniądz cyfrowy staje się coraz bardziej atrakcyjny jako forma płatności, a także jako metoda inwestowania.

Przy tak wielu opcjach kryptowalut na rynku, wyróżnianie się staje się niezbędne dla firm i użytkowników, aby wziąć Cię pod uwagę. Tutaj porozmawiamy o Tezos, kryptowalucie, która pojawiła się z ofertą, która może wydawać się interesująca. Powiemy Ci wszystko, co musisz wiedzieć o tej opcji.

✨Poznaj Tezos

Najlepszym sposobem na opisanie Tezos jest platforma Blockchain typu open source, która obsługuje token lub walutę cyfrową. Znany również jako Tez lub Tezzie, Tezos to kolejna z kryptowalut, które możemy obecnie znaleźć na rynku.

Podobnie jak w systemie Ethereum, Tezos obsługuje zarówno dApps, jak i Smart Contracts lub umowy cyfrowe. Główną różnicą w porównaniu do Ethereum jest to, że Tezos ma inny system zarządzania, który opiera się na protokole, który umożliwia udział użytkownika w podejmowaniu decyzji.

Narodziny Tezos to kryptowaluta zaprojektowana, aby zapobiec niektórym błędom, które pojawiły się podczas działania Bitcoina. Jednym z nich jest tak zwana bifurkacja Blockchain, wydarzenie znane jako Hard Fork, które było silnym kryzysem dla Bitcoina.

Jego system open source pozwala na elastyczne działanie platformy, dostosowując się do różnych środowisk i potrzeb. Co więcej, pozwala na szybką realizację inteligentnych kontraktów, aby ich działanie było bardziej efektywne. Pozwala również na rozwój aplikacji z łańcucha bloków.

Tezos

✨Tezos a inne kryptowaluty

 1. Konsensus i zarządzanie: Jedną z głównych różnic, jakie odnajdujemy w działaniu Tezos, jest jego system zarządzania i konsensus, jaki generuje z użytkownikami. I w przeciwieństwie do Bitcoina czy Ethereum, Tezos umożliwia bezpośrednią i dobrowolną kontrolę nad zasadami działania.
 2. Problemy z widelcem: W świecie kryptowalut dobrze znane jest wydarzenie Bitcoin Hard Fork, które zaowocowało równoległą walutą z rozgałęzieniem Blockchain. W Tezos nie ma ryzyka takiej bifurkacji podczas aktualizacji systemu, dzięki wykorzystaniu systemu konsensusu platformy.
 3. Zaktualizowany: Aby zachować aktualność swojego systemu, ale jednocześnie zachować oryginalny kod łańcucha bloków, Tezos polega na użytkownikach. Są one odpowiedzialne za zatwierdzanie aktualizacji za pomocą swojego systemu konsensusu, a tym samym łatwo integrują je z Blockchain.
 4. Algorytm: Jeśli chodzi o algorytmy stosowane przez Tezos, Odkryliśmy, że używa to Liquid Proof-of-Stake, a nie PoW, Liquid PoS jest bardzo podobny do PoS innych platform. Pozwala to na bardzo niskie zużycie zasobów podczas pracy.
 5. Mechanizmy: Dzięki temu, jak integruje społeczność, system i funkcje, znaleźliśmy kilka ciekawych mechanizmów. Zarządzanie w łańcuchu, samomodyfikacja, płynny konsensus dowodu stawki i inteligentne kontrakty są doskonałymi przykładami tych mechanizmów lub działań Tezos.
 6. Język: Aby ułatwić komunikację między węzłami platformy, a także usprawnić jej działanie, Tezos pracuje w innym języku niż konwencjonalny.. Tutaj używamy języka Michelson, który jest zoptymalizowany do wydajnej pracy z inteligentnymi skryptami.

✨Dane o jego technologii, które powinieneś znać

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś wiedzieć, jest to, że Tezos Coin używa do działania protokołu PoS w ulepszonej wersji. Dzięki temu użytkownicy mają większą kontrolę i możliwość korzystania, mogą przetwarzać płatności, tworzyć bloki w łańcuchu i mają prawo do głosowania na decyzje.

W Tezos proces tworzenia nowego bloku i włączania go do łańcucha jest znany jako Pieczenie lub pieczenie w języku hiszpańskim, a uczestnicy są znani jako Piekarze lub Piekarze. Jest to bardzo oryginalny sposób na nazwanie wydobycia, w tym przypadku upieczonego, Tezos.

Kolejną kwestią, którą musisz wziąć pod uwagę, jest to, że Blockchain jest bardzo podobny do Ethereum i Bitcoin, tylko z ulepszonymi funkcjami. Przykładem jest system konsensusu, który unika rozgałęzienia swojego łańcucha, aby nie opierał się na tym, co stało się z Bitcoinem i Bitcoin Cash.

✨Wydobyty

Jak już powiedzieliśmy, tutaj bardziej niż wydobycie, następuje proces „pieczenia”. Uczestnicy są nagradzani za udział w mechanizmie konsensusu na podstawie otwartych dowodów. To właśnie sprawia, że ​​Tezos ma koncepcję rządzenia w ramach samorządu.

W przeciwieństwie do Bitcoina wydobywanego za pomocą algorytmu PoW, w przypadku Tezos wydobywanie odbywa się za pomocą algorytmu PoS w jego płynnej wersji. To przede wszystkim sprawia, że ​​wymagania sprzętowe i programowe są znacznie niższe niż w przypadku innych platform.

Inną kwestią jest to, że ten płynny algorytm proof-of-stake określa zarobki na podstawie ilości zgromadzonych aktywów i upieczonych bloków. Może się to wydawać nieco skomplikowane, ale kiedy nauczysz się, jak działa górnictwo, wszystko jest prostsze.

tezos

✨ Jak je zdobyć?

Oprócz wydobywania Tezos, powinieneś wiedzieć, że można również zdobyć tę walutę, kupując ją. Aby to zrobić, musisz skorzystać z Giełdy, chociaż nie jest to trudne, ponieważ Tezos jest bardzo popularny, więc główne giełdy oferują tę kryptowalutę na swojej liście monet.

Kolejną wielką zaletą jest to, że pary Tezos są zróżnicowane. Możesz kupić Tezos, używając na przykład innych kryptowalut, lub możesz kupić Tezos za pieniądze fiducjarne. Chociaż ta wirtualna waluta może wydawać się podobna do innych, system zarządzania i siła użytkowników mogą być dobrymi wyróżnikami na tle konkurencji.

UDZIAŁ!
O autorze: Pedro Martinez Gonzalez

Opowiem ci trochę o sobie! Jestem analitykiem finansowym i ekonomistą z tytułem magistra finansów.
O moich studiach: Studiowałem ekonomię na Uniwersytecie w Salamance, a następnie uzyskałem tytuł magistra finansów w Madrycie.
Chcesz więcej informacji? Więcej o mnie przeczytasz tutaj w mojej biografii.

2 komentarze do «Tezos: Wszystko, co musisz wiedzieć»

 1. Ale odpowiedź

  Chcą, żebym z nimi zainwestował, ale nie chcę, żeby ukradli moje pieniądze lub mnie oszukali. Możesz mi pomóc? Błogosławieństwa.

  • Polecanibrokerzy.com odpowiedź

   Cześć Ale, dzięki za komentowanie Tezos: Wszystko, co musisz wiedzieć. Ten broker to oszustwo. Nie wysyłaj im pieniędzy, chcą zdobyć jak najwięcej pieniędzy za pomocą kłamstw, operacje nie są prawdziwe, nie umieszczają pieniędzy na rynku, po prostu tak wyglądają, a na końcu mówią ci, że przegrałeś i zachowują to.

   Jeśli wypłacisz pieniądze, proszą Cię o więcej, aby zapłacić podatki, opłaty, legalizacje itp. Nie rób tego, to wyraźny znak, że chcą ukraść Twoje pieniądze i nic nie zwrócą, nawet jeśli zapłacisz. Jeśli posiadasz więcej informacji o firmie, prosimy o podzielenie się nimi z nami, zwłaszcza jeśli są to informacje, które Twoim zdaniem mogą pomóc innym osobom, inwestując w tę firmę.

   Czy masz nazwiska doradców, numery, e-maile, z których się z Tobą kontaktowali? Czy pamiętasz, jak znalazłeś tego brokera w pierwszej kolejności?

   Aby odzyskać pieniądze, wypróbuj nasz czat lub ten link: ODBIERZ PIENIĄDZE, POMAGAMY

   pozdrowienia

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *