IOTA: Wszystko, co musisz wiedzieć

Kryptowaluty, takie jak IOTA, powstały nie tylko z potrzeby znalezienia alternatywnego systemu ekonomicznego, który umożliwiłby lepszą kontrolę i równość bogactwa. Są także naturalną odpowiedzią na ciągłą ewolucję, której jesteśmy poddawani po pojawieniu się technologii w naszym życiu.

IOTA pojawia się jako naturalna odpowiedź na ten proces, w którym kryptowaluty stają się rozwiązaniami i platformami wymiany. Jak powiemy później, IOTA ma jasny cel, bardziej niż bycie prostą kryptowalutą, będzie protagonistą w cyfryzacji naszego świata.

▶ Co to jest IOTA?

ODROBINA

IOTA to skrót od „Internet rzeczy”, co w języku hiszpańskim oznacza internet rzeczy. Termin ten odnosi się do koncepcji, w której stwierdza się, że internet może być częścią dużej liczby codziennych procesów mających na celu zintegrowanie technologii i uproszczenie jej.

W ten sposób IOTA narodziła się jako kryptowaluta i platforma cyfrowa, które zostały zaprojektowane w celu promowania i wspierania nowych gospodarek opartych na współpracy. W ten sposób możliwe jest tworzenie pomostów między użytkownikami, komputerami i zasobami, co sprzyja narodzinom tych nowych form współpracy.

Pomysł jest prosty, pozwolić ludziom korzystać z niewykorzystanych zasobów innych osób, na przykład mocy lub pojemności komputera lub serwerów, w zamian za pewne korzyści. Mówiąc najprościej, IOTA chce prowadzić współpracę w sieci, aby oboje wygrywali, wygrywali.

W przeciwieństwie do innych kryptowalut, IOTA działa w oparciu o technologię o nazwie Tangle, która różni się od tradycyjnego Blockchain. Tangle to sieć składająca się z protokołów P2P, która jest zdecentralizowana, a także samoregulowana, dzięki czemu nie wymaga blokowania ani eksploracji lub weryfikacji użytkownika.

▶ Różnice między IOTA a Bitcoinem

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę, że porównanie kryptowalut jest dobrym narzędziem, aby wiedzieć, która opcja odpowiada naszym potrzebom i najlepszej technologii. Tutaj powiemy Ci, jakie są 5 głównych różnic między IOTA a Bitcoinem, najczęściej używaną kryptowalutą na świecie.

 • Prowizje: Jednym ze sposobów generowania dochodu dla programistów i uczestników procesu Blockchain jest pobieranie prowizji. O ile Bitcoin, Ethereum i inne kryptowaluty pobierają prowizje, o tyle w IOTA prowizje są praktycznie zerowe, o tyle nie ma opłaty za używanie tej waluty.
 • Nie używa Blockchain: Być może jednym z najbardziej zaskakujących punktów jest to, że IOTA nie działa poprzez słynny blockchain lub Blockchain, z których korzystają kryptowaluty. Oznacza to, że udział użytkownika nie jest konieczny do walidacji transakcji i bloków. Wykorzystywany jest tutaj system Tangle, który jest zdecentralizowaną siecią P2P.
 • Transakcje bez limitu: Głównym argumentem przeciwko Bitcoinowi jest to, że ma on limit transakcji ze względu na zdolność przetwarzania swojej sieci blokowej. Zamiast, IOTA ma możliwość przeprowadzania transakcji bez limitu, dzięki temu, że każda transakcja powoduje weryfikację dwóch kolejnych przez nadawcę.
 • Szybsze transakcje: Kolejną zaletą korzystania z Tangle jako sposobu obsługi transakcji jest to, że ich szybkość staje się wyższa. Im więcej przeprowadzonych transakcji, tym większa zdolność i szybkość zarządzania nimi.
 • Bez wydobycia: Można powiedzieć, że narodziny kryptowalut powstały poprzez blok genezy, czyli powstały na początku tej platformy. Dlatego możemy znaleźć tylko ograniczoną liczbę monet IOTA, nie można ich już wydobywać, nie będzie się zwiększać ani zmniejszać, liczba zawsze będzie stała.

▶ Jak działa IOTA?

System Blockchain jest dobrze znany, jest to łańcuch bloków, który zawiera informacje o każdej transakcji. Po potwierdzeniu transakcji i zaszyfrowaniu algorytmu blok jest dodawany do łańcucha.

Ponadto System IOTA jest inny, ponieważ działa w technologii Tangle, która jest równoległym protokołem transakcji, który działa poprzez DAG (Directed Acyclic Graph). Jego główne funkcje polegają na tym, że system ten wykonuje więcej transakcji w krótszym czasie i z większym bezpieczeństwem.

W tym systemie Tangle znajdujemy algorytm znany jako MCMC, który jest odpowiedzialny za próbkowanie nieprawidłowych ruchów za pomocą parametrów Tangle. W ten sposób transakcje i walidacje są rozłożone w sposób zrównoważony, co sprawia, że ​​operacja jest bardziej wydajna.

Kolejnym punktem, który musisz wziąć pod uwagę, jest fakt, że IOTA jest zaprogramowana w ulepszonym podstawowym języku binarnym znanym jako ternary. System ten działa lepiej niż tradycyjny system binarny, a także oferuje możliwość dodawania lepszych funkcji i pełniejszych narzędzi.

▶ Górnictwo 

Mining w przypadku IOTA nie ma zastosowania, ponieważ nie posiadając Blockchain nie jest konieczne posiadanie górników do walidacji transakcji. To duża zaleta, ponieważ tutaj użytkownik waliduje transakcję, dokonując jeszcze jednej, co pomaga wygenerować wykres.

Transakcja geneza, z którą uruchomiono wszystkie IOTAS uniemożliwiające ich wydobycie w przyszłości, jest neutralną transakcją początkową i automatyczną. Nie trzeba było tego potwierdzać, ponieważ można je uznać za matkę wszystkich transakcji lub transakcję Wielkiego Wybuchu, która zapoczątkowała wszystkie inne.

ODROBINA

▶ Jak to zdobyć?

Istnieją dwie opcje zdobycia monet IOTA. Pierwszym z nich jest zakup tych wirtualnych Tokenów, które możesz zrobić za pomocą par, na przykład IOTA / US lub ETH / IOTA. Oczywiście powinieneś wiedzieć, że nie jest to wirtualna waluta, która jest tak szeroko stosowana, że ​​nie jest dostępna we wszystkich kantorach.

Kolejną opcją posiadania własnego IOTA jest inwestowanie z brokerem internetowym. Mianowicie, Możesz kupić MIOTA CFD (kryptowaluta IOTA), co pozwala na łatwy handel i bezpieczne przechowywanie pieniędzy u najlepszych brokerów.

UDZIAŁ!


Broker LegacyFX

Reklamuj się z nami

O autorze: Pedro Martinez Gonzalez

Opowiem ci trochę o sobie! Jestem analitykiem finansowym i ekonomistą z tytułem magistra finansów.
O moich studiach: Studiowałem ekonomię na Uniwersytecie w Salamance, a następnie uzyskałem tytuł magistra finansów w Madrycie.
Chcesz więcej informacji? Więcej o mnie przeczytasz tutaj w mojej biografii.

2 komentarze do «IOTA: Wszystko, co musisz wiedzieć»

 1. Luis odpowiedź

  Ta firma to mistyfikacja. Mówię ci z własnego doświadczenia, nie rób tego, później mi podziękujesz. Pozdrowienia.

  • Polecanibrokerzy.com odpowiedź

   Witaj Luis, dzięki za komentowanie IOTA: Wszystko, co musisz wiedzieć. Ten broker to oszustwo. Nie wysyłaj im pieniędzy, chcą zdobyć jak najwięcej pieniędzy za pomocą kłamstw, operacje nie są prawdziwe, nie umieszczają pieniędzy na rynku, tylko tak to wyglądają, a na końcu mówią ci, że przegrałeś i zachowują to.

   Jeśli wypłacisz pieniądze, proszą Cię o więcej, aby zapłacić podatki, opłaty, legalizacje itp. Nie rób tego, to wyraźny znak, że chcą ukraść Twoje pieniądze i nic nie zwrócą, nawet jeśli zapłacisz. Jeśli posiadasz więcej informacji o firmie, prosimy o podzielenie się nimi z nami, zwłaszcza jeśli są to informacje, które Twoim zdaniem mogą pomóc innym osobom, inwestując w tę firmę.

   Czy masz nazwiska doradców, numery, e-maile, z których się z Tobą kontaktowali? Czy pamiętasz, jak znalazłeś tego brokera w pierwszej kolejności?

   Aby odzyskać pieniądze, wypróbuj nasz czat lub ten link: ODBIERZ PIENIĄDZE, POMAGAMY

   pozdrowienia

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.