Schemat Ponzi i wielopoziomowe: co to jest?

Obecnie istnieje wiele firm dostępnych dla ludzi, którzy mogą rozpocząć wspaniałą ścieżkę przedsiębiorczości. Niestety nie wszystkie systemy, takie jak Multilevel i Ponzi Scheme, są tak dobre, jak się wydają, a inne, choć wprowadzające w błąd, nie są nielegalne.

Tutaj porozmawiamy o dwóch powszechnie znanych modalnościach w świecie biznesu, ale które również mają wiele przeciwko nim, czy nie? Zgadza się, wyjaśnimy wszystko, co musisz wiedzieć, zarówno o schemacie Ponziego, jak i tak zwanych wielopoziomach. Ponadto powiemy Ci, jak sprawdzić, czy jesteś w jednym.

➡Schemat Ponzi✨

Schemat Ponzi to oczywiście metoda stworzona do oszukiwania ludzi, wymyślona przez Włocha Carlosa Ponzi. W zasadzie jest to osoba zarządzająca, której zadaniem jest zrekrutowanie większej liczby osób obiecujących ogromne zyski w krótkim czasie.

Ci ludzie wnoszą wkład, a następnie muszą znaleźć więcej osób, które zainwestują w biznes, aby powstał łańcuch lub rodzaj piramidy. W końcu pieniądze pochodzą z nowych linków lub inwestorów, nigdy nie są inwestowane lub generowane są zyski. Kiedy przestają wpłacać depozyty, schemat Ponziego upada.

Skąd mam wiedzieć, czy jestem w programie Ponzi?

Te 4 punkty powiedzą Ci:

 • Jeśli obiecują Ci dużo pieniędzy w krótkim czasie i z korzyściami powyżej średniej rynkowej.
 • Firma posiada bardzo mało dokumentacji prawnej, a także informacji o usługach, lokalizacji itp.
 • Nie jest zarejestrowany ani regulowany przez żadną jednostkę rządową, taką jak organ podatkowy, rejestr nieruchomości, giełda papierów wartościowych itp.
 • Oszukują cię, pokazując luksusowe życie swoich inwestorów i dużą ilość pieniędzy, które generują, ale nigdy nie mówią, jak to się naprawdę dzieje.

ponzi i schemat wielopoziomowy

➡Wielopoziomowy✨

Schemat wielopoziomowy jest nieco inny. Tutaj firmy zapraszają swoich klientów do zostania dystrybutorami, a ci z kolei dodają własnych klientów, tworząc w ten sposób sieć dystrybutorów. Na przykład jestem dystrybutorem Herbalife i jednocześnie mam 5 mniejszych dystrybutorów. Herbalife wysyła produkt do mnie, a ja do nich.

Tutaj mamy świetną ofertę dla firm, których ryzyko jest zlecane na zewnątrz, ponieważ ci, którzy tracą, jeśli nie sprzedają, to dystrybutorzy. Ten schemat, choć mylący i niesprawiedliwy, nie jest nielegalny, w rzeczywistości istnieją ludzie z dużymi sieciami dystrybucji w ramach tego schematu.

Skąd mam wiedzieć, czy jestem na wielopoziomowym?

Po prostu przeczytaj te 4 punkty:

 • Motywacja to podstawowa część, dzięki której uwierzysz, że jesteś liderem i przedsiębiorcą.
 • Rekruterzy kierują się obietnicami wysokiego zysku dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej.
 • Proszą cię o skonsumowanie produktu, którego będziesz musiał kupić zestaw lub ustaloną ilość zapasów.
 • Inwestycja może być wysoka ze względu na ilość produktu, o który proszą Cię. W każdy sposób przekonają Cię do zakupu, obiecując szybkie zyski i łatwą sprzedaż.

➡Różnice między schematem Ponziego a MLM✨

Chociaż są one zasadniczo podobne, w rzeczywistości istnieją duże różnice między schematem Ponziego a systemem MLM. Ważne jest, abyś je znał, bo dzięki temu będziesz wiedział, kiedy odróżnić jedno od drugiego, a przede wszystkim unikniesz wpadnięcia w oszustwa i pułapki.

 • Cele: Cele obu programów są zupełnie inne. Na wielu poziomach rekruterzy koncentrują się na przyciąganiu nowych klientów, aby sprzedawać więcej produktów. Ponadto Schemat Ponzi ma na celu przyciągnięcie większej liczby inwestorów, ponieważ to pieniądze ludzi napędzają łańcuch.
 • Źródła pieniędzy: System Ponzi ma inwestorów lub nowych uczestników jako źródło pieniędzy No cóż, pamiętajmy, że na początku musisz wnieść daninę, która idzie w górę łańcucha. W przypadku wielopoziomowego dochody pochodzą zazwyczaj ze sprzedaży partnerów-dystrybutorów oraz z oferowanych usług.
 • Opłaty za dostęp: Chociaż na początku wymagana inwestycja może być wysoka, w systemie wielopoziomowym nie ma opłaty za dostęp jako takiej. Z drugiej strony w świecie schematu Ponziego opłata początkowa jest wysoka, ponieważ pieniądze muszą zostać rozdzielone.
 • produkty: Schemat Ponzi nie ma produktuRaczej wprowadza w błąd obietnicą zysku poprzez inwestycje w instrumenty finansowe. Z drugiej strony, multilevel wykorzystuje w swoim schemacie produkty oferując wszystkie ich rodzaje. Herbalife jest doskonałym przykładem z różnymi suplementami naturopatycznymi.
 • Gwarancje: Wiele firm, które działają wielopoziomowo, oferuje gwarancje na swoje produkty. Oznacza to, że w przypadku złej jakości, awarii itp. Odpowiadają za zakupiony towar. Schemat Ponzi nie ma żadnej gwarancji więc jeśli inwestycja się nie powiedzie, żegnaj pieniądze!
 • Obietnice bogactwa: W schemacie Ponzi „guru” zaproszą Cię do inwestowania z obietnicą, że zarobisz pieniądze szybko i w krótkim czasie. Z drugiej strony, w schemacie wielopoziomowym możesz mieć zyski, ale w dłuższej perspektywie, ponieważ utworzenie sieci dystrybucji wymaga czasu.
 • Información: Na koniec powinieneś wiedzieć, że w systemie wielopoziomowym lub piramidowym będziesz mógł wiedzieć, skąd pochodzą zyski i jak działa biznes. W przypadku schematu Ponzi nie ma przejrzystości, ponieważ jest to oszustwo, więc nie będziesz w stanie wiedzieć, skąd pochodzą pieniądze.

Schemat Ponziego i wielopoziomy

 

➡Czy te „modele biznesowe” są nielegalne?

Schematy Ponzi są całkowicie nielegalne i są zabronione przez większość krajów, ponieważ są uważane za oszustwo. Z drugiej strony, firmy, które działają w sposób piramidalny lub wielopoziomowy, są dozwolone, o ile są jasne w swoim działaniu.

Jeśli zostałeś zaproszony do wielopoziomowej firmy i widzisz, że coś jest nie tak, że nie są one do końca jasne, a zasady są mylące, najlepiej jest się stamtąd wydostać. Amerykańska Federalna Komisja Handlu zaleca, aby nie angażować się w firmy, w których Twoje zarobki będą zależeć od liczby partnerów lub dystrybutorów, których otrzymasz.

UDZIAŁ!


Broker LegacyFX

Reklamuj się z nami

O autorze: Pedro Martinez Gonzalez

Opowiem ci trochę o sobie! Jestem analitykiem finansowym i ekonomistą z tytułem magistra finansów.
O moich studiach: Studiowałem ekonomię na Uniwersytecie w Salamance, a następnie uzyskałem tytuł magistra finansów w Madrycie.
Chcesz więcej informacji? Więcej o mnie przeczytasz tutaj w mojej biografii.

2 komentarze do «Schemat Ponzi i wielopoziomowe: co to jest?»

 1. daniela odpowiedź

  Naciskają mnie, abym tu zainwestował, ale nie chcę, żeby kradli moje pieniądze lub mnie oszukiwali. Możesz mi pomóc? Błogosławieństwa.

  • Polecanibrokerzy.com odpowiedź

   Cześć Daniela, dziękuję za komentarz na temat Schematu Ponzi i marketingu wielopoziomowego: co to jest? Ten broker to oszustwo. Nie wysyłaj im pieniędzy, chcą zdobyć jak najwięcej pieniędzy za pomocą kłamstw, operacje nie są prawdziwe, nie umieszczają pieniędzy na rynku, tylko tak to wyglądają, a na końcu mówią ci, że przegrałeś i zachowują to.

   Jeśli wypłacisz pieniądze, proszą Cię o więcej, aby zapłacić podatki, opłaty, legalizacje itp. Nie rób tego, to wyraźny znak, że chcą ukraść Twoje pieniądze i nic nie zwrócą, nawet jeśli zapłacisz. Jeśli posiadasz więcej informacji o firmie, prosimy o podzielenie się nimi z nami, zwłaszcza jeśli są to informacje, które Twoim zdaniem mogą pomóc innym osobom, inwestując w tę firmę.

   Czy masz nazwiska doradców, numery, e-maile, z których się z Tobą kontaktowali? Czy pamiętasz, jak znalazłeś tego brokera w pierwszej kolejności?

   Aby odzyskać pieniądze, wypróbuj nasz czat lub ten link: ODBIERZ PIENIĄDZE, POMAGAMY

   pozdrowienia

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.