Konopie indyjskie: naucz się inwestować

Chociaż konopie indyjskie lub marihuana i jej pochodne są nielegalne w wielu krajach, ponieważ są uważane za narkotyki, coraz więcej rządów decyduje się na jej legalizację. Przyniosło to nie tylko korzyści medyczne, większą swobodę zakupu lub wpływ na handlarzy, ale także stworzyło nową branżę.

Inwestowanie w konopie może być bardzo opłacalne, jeśli wiesz, jak to zrobić, ponieważ przykładów firm, które sprzedają miliony dolarów w marihuanie, jest wiele. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie ten przewodnik dotyczący inwestowania w konopie indyjskie.

▶ Dlaczego warto inwestować w konopie indyjskie?

 • Przepisy prawne: Coraz więcej krajów rozluźniło przepisy dotyczące marihuany, dzięki czemu rynek stał się coraz bardziej dostępny. To świetny powód, ponieważ nie będziesz musiał stawiać czoła uciążliwym procesom prawnym, aby inwestować w ten sektor.
 • Zastosowania medyczne: Potencjał konopi jako sposobu leczenia niektórych chorób i stanów jest ogromny. A to dlatego, że każdego dnia odkrywane są nowe zastosowania medyczne dla tej rośliny, a więc potencjał w branży farmaceutycznej jest ogromny, co zapewnia jej wartość.
 • Zabawne zastosowania: Jako forma treningu i rekreacji, Konopie z każdym dniem będą zyskiwać znacznie większą popularność wśród użytkowników. Dlatego, podobnie jak inwestowanie w Netflix, inwestowanie w marihuanę może przynieść wiele korzyści, ponieważ coraz więcej użytkowników zaczyna używać jej jako formy rozrywki lub rekreacji.
 • Potencjał rynku: Ponadto powinieneś wiedzieć, że marihuana ma ogromny potencjał rynkowy, ponieważ może być stosowana w wielu formach i produktach. Dziś oprócz znanej już formy palenia marihuanę znajdziemy w oleju, maściach, tabletkach, a nawet w jedzeniu.

konopie indyjskie

▶ Perspektywy ekonomiczne dla marihuany

Jeśli spojrzymy na dane, możemy zobaczyć, jak konopie stały się bardzo lukratywnym biznesem po zalegalizowaniu. W 2017 roku, według danych różnych organizacji, przemysł marihuany przekroczył 10 miliardów dolarów wartości.

Ponadto szacuje się, że do 2020 r. można by rozliczyć do 47 mld dolarów, a także wygenerować ponad 340 tys. źródeł zatrudnienia. Dzieje się tak tylko na rynku Stanów Zjednoczonych, ponieważ Europa rozważa legalizację marihuany na swoich granicach.

▶ Sposoby inwestowania 

Istnieją różne mechanizmy, z których możemy skorzystać, aby zainwestować w konopie, ponieważ nie wszystko ogranicza się do sadzenia rośliny i jej przetwarzania. Tutaj podpowiemy Ci, w jaki sposób możesz zainwestować w tę roślinę bez konieczności jej siania, ścinania i kontaktu z nią.

 1. Spółki notowane na giełdzie konopi

Pierwszą dostępną opcją inwestowania w konopie indyjskie jest rynek akcji. Aby to zrobić, musisz kupić udziały w spółce notowanej na giełdzie, która zajmuje się produkcją, sprzedażą lub przetwarzaniem tego zioła.

Ta opcja, choć bezpieczna, jest również trudna, ponieważ większość tych spółek jest notowana wyłącznie na giełdzie nowojorskiej lub kanadyjskiej.. Brokerzy oferujący dostęp do tych giełd są zwykle drodzy, szczególnie dla użytkowników w Ameryce Łacińskiej i Europie.

 1. Fundusz w obrocie

Jedną z wad inwestowania w konopie indyjskie jest to, że może być nieco niestabilny. Dlatego wielu ekspertów zaleca inwestowanie za pośrednictwem funduszu giełdowego lub ETF. Najlepiej byłoby, gdyby odbywało się to za pośrednictwem notowanego na giełdzie funduszu, który skupia firmy zajmujące się uprawą, produkcją, przetwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą konopi.

Obecnie możemy znaleźć różne fundusze giełdowe, które różnią się w zależności od firm, które łączą. Najpopularniejszymi funduszami giełdowymi są ETFMG Alternative Harvest (MJ), Emerging Marijuana Growers Index ETF i Horizons Marijuana Life Sciences ETF. Największym jest ETFMG, ponieważ ma ponad 1,100 miliarda aktywów.

 1. CFD na indeksy

Z drugiej strony możesz zainwestować w kontrakty CFD, co może być znacznie łatwiejsze, prostsze i przede wszystkim dostępne. Opcji jest wiele, ponieważ brokerzy często oferują ten mechanizm swoim inwestorom.

BITA Cannabis Stock Index jest uważany za jeden z najlepszych indeksów, ponieważ skupia 20 firm związanych z marihuaną. Możemy również znaleźć BITA Global Cannabis Giants USCANNA, która obejmuje 64 firmy w tym segmencie. W ten sposób możemy znaleźć o wiele więcej indeksów do inwestowania w kontrakty CFD.

▶ Broker do inwestowania 

Jeśli chcesz zainwestować w marihuanę, są to najlepsi brokerzy.

 • XTB: Ten broker oferuje kontrakt CFD na indeks BITA Global Cannabis Giants USCANNA, który grupuje 64 firmy z sektoraZarówno ze Stanów Zjednoczonych, jak i Kanady z dużą kapitalizacją i dobrą wartością.
 • Plus500: Z drugiej strony mamy Plus500, indeks grupujący 20 kanadyjskich firm z sektora konopi, które są notowane na giełdzie. Główną cechą tego indeksu jest to, że 4 firmy działają w sektorze farmaceutycznym, co daje mu duże wsparcie.

Ważne jest, aby dowiedzieć się, jak wybrać brokera, ponieważ wpłynie to na wyniki twoich inwestycji, a także określić, jak prosty może być proces. Chociaż opcji jest więcej, dwaj wymienieni powyżej brokerzy są najczęściej wybieraną opcją zarówno przez początkujących, jak i ekspertów.

Konopie indyjskie

▶ Co dalej z konopiami?

Niewątpliwie, coraz więcej krajów dopuszcza używanie marihuany zarówno w celach leczniczych, jak i rekreacyjnych. Dlatego coraz więcej firm decyduje się na wejście na ten rynek, czy to w zakresie produkcji, czy sprzedaży i dystrybucji.

W niedługim czasie zobaczymy, jak ten sektor naprawdę eksploduje, więc zyski i wartość Twojej inwestycji pójdą w górę. Droga ma jeszcze długą drogę do przebycia, ale nie ma lepszego sposobu, aby się nią dostać, gdy dopiero się zaczyna, niż na końcu, kiedy jest już przesiąknięta.

UDZIAŁ!

Broker LegacyFX

Reklamuj się z nami

O autorze: Pedro Martinez Gonzalez

Opowiem ci trochę o sobie! Jestem analitykiem finansowym i ekonomistą z tytułem magistra finansów.
O moich studiach: Studiowałem ekonomię na Uniwersytecie w Salamance, a następnie uzyskałem tytuł magistra finansów w Madrycie.
Chcesz więcej informacji? Więcej o mnie przeczytasz tutaj w mojej biografii.

2 komentarze do «Konopie indyjskie: naucz się inwestować»

 1. Liam odpowiedź

  Chcą, żebym z nimi zainwestował, ale nie chcę, żeby ukradli moje pieniądze lub mnie oszukali. Możesz mi pomóc? Błogosławieństwa.

  • Polecanibrokerzy.com odpowiedź

   Cześć Liam, dziękuję za komentowanie Cannabis: Naucz się inwestować. Ten broker to oszustwo. Nie wysyłaj im pieniędzy, chcą zdobyć jak najwięcej pieniędzy za pomocą kłamstw, operacje nie są prawdziwe, nie umieszczają pieniędzy na rynku, tylko tak to wyglądają, a na końcu mówią ci, że przegrałeś i zachowują to.

   Jeśli wypłacisz pieniądze, proszą Cię o więcej, aby zapłacić podatki, opłaty, legalizacje itp. Nie rób tego, to wyraźny znak, że chcą ukraść Twoje pieniądze i nic nie zwrócą, nawet jeśli zapłacisz. Jeśli posiadasz więcej informacji o firmie, prosimy o podzielenie się nimi z nami, zwłaszcza jeśli są to informacje, które Twoim zdaniem mogą pomóc innym osobom, inwestując w tę firmę.

   Czy masz nazwiska doradców, numery, e-maile, z których się z Tobą kontaktowali? Czy pamiętasz, jak znalazłeś tego brokera w pierwszej kolejności?

   Aby odzyskać pieniądze, wypróbuj nasz czat lub ten link: ODBIERZ PIENIĄDZE, POMAGAMY

   pozdrowienia

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.