Bitcoin Cash: wszystko, co musisz wiedzieć

Bitcoin Cash jest uważany za pionierską kryptowalutę na świecie, ponieważ pojawił się jako pierwszy. To sprawiło, że jego znaczenie i popularność są jedną z największych ze względu na dużą liczbę użytkowników i czas na rynku, który gromadzi.

W Bitcoinie możemy znaleźć alternatywę, która ma taką samą koncepcję jak oryginalna waluta, ale z ważnymi ulepszeniami. Ta kryptowaluta znana jest jako Bitcoin Cash i właśnie o niej będziemy z Tobą tutaj rozmawiać. Powiemy Ci wszystko, co musisz wiedzieć o jego pochodzeniu, technologii itp.

✨Co to jest Bitcoin Cash?✨

Bitcoin cash to kryptowaluta opracowana przez tę samą społeczność, który pojawił się jako odpowiedź na problemy ze skalowalnością Bitcoina. Bitcoin Cash opiera się na otwartym i zdecentralizowanym źródle stworzonym z technologii Bitcoin.

Ta zmiana w kodzie umożliwiła przystosowanie tej waluty do globalnego środowiska, czyniąc ją powszechnie używaną, co częściowo rozwiązało problemy ze skalowalnością. Ta moneta rozwiązała przeciążenie Blockchain, z jakim boryka się Bitcoin z powodu wysokich wolumenów transakcji które są ograniczone liczbą bloków.

Można powiedzieć, że Bitcoin Cash narodził się po dyskusji i poszukiwaniu rozwiązań przez społeczność. Wynika to z faktu, że Bitcoin został scentralizowany, co spowodowało wzrost kosztów prowizji, a także kontrolę nad nim.

Znany jako FORK, w 2017 roku deweloperzy i użytkownicy, którzy nie osiągnęli porozumienia w sprawie Bitcoina, postanowili stworzyć własną kryptowalutę. W ten sposób Bitcoin Cash pojawia się z własnym niezależnym Blockchainem do Bitcoin, co ma hecho że chociaż mają wspólną nazwę, w blockchainach są zupełnie inne.

0x

✨Różnice między Bitcoin Cash a Bitcoin

 1. Rozmiar bloku: Główna różnica między Bitcoin Cash a Bitcoinem polega na wielkości bloków które tworzą łańcuch. Maksymalny rozmiar bloku dla Bitcoin to 1 MB, podczas gdy Bitcoin Cash to 8 MB.
 2. Szybkość transakcji: Kolejną różnicą, którą możemy znaleźć, jest to, że szybkość transakcji jest znacznie wyższa w Bitcoin Cash. Wynika to z faktu, że dzięki blokom o większej wielkości i pojemności, wymiana informacji odbywa się szybciej.
 3. Koszty transakcji: Jedną z głównych wad jest to, że został scentralizowany zwiększając koszty transakcji. Z drugiej strony w Bitcoin Cash koszty prowizji są znacznie niższe, co czyni go jedną z najbardziej dostępnych walut pod względem kosztów operacyjnych.
 4. bezpieczeństwo: Aby zapewnić użytkownikom znacznie większe bezpieczeństwo, Bitcoin Cash wprowadził system podpisów SigHas. System ten zastąpi haszowanie kwadratowe, które ma na celu zwiększenie zakresu systemów bezpieczeństwa. W ten sposób objęte zostaną zarówno transakcje, jak i wirtualne portfele.
 5. Decentralizacja: Jedną z obecnych wad Bitcoina jest to, że jego użycie stało się stopniowo scentralizowane. To spowodowało, że ich eksploatacja i wydobycie podlegają kontroli niewielu użytkowników.. Bitcoin Cash może pochwalić się, że tak naprawdę jest zdecentralizowaną kryptowalutą.

✨Technologia za✨

Został opracowany w technologii Blockchain, chociaż wprowadził pewne poprawki. Blockchain jest open source Peer to Peer, chociaż jest całkowicie niezależny od Bitcoina. W ten sposób niektóre problemy z Bitcoinem są rozwiązywane ze względu na jego stary Blockchain.

Główną cechą Bitcoin Cash jest to, że udało mu się rozwiązać problemy skalowalności Bitcoina. W tym celu włączono większe bloki, 8 MB, dodatkowo zastosowano nowy algorytm dostosowania trudności wydobycia znany jako EDA. Ma to sprawić, że wydobycie BCH będzie bardziej atrakcyjne i opłacalne.

Algorytm ten został później zastąpiony algorytmem o znacznie wyższej jakości, znanym jako DAA. Ponadto dodano nowy rodzaj podpisu wirtualnego, znany jako SigHas, który koncentruje się na poprawie jakości i bezpieczeństwa transakcji.

✨Górnictwo✨

W celu rozwiązania problemów górniczych i poprawy walidacji transakcji, Bitcoin Cash zawiera system Proof-of-Work i algorytm SHA256. W ten sposób proces wyszukiwania jest znacznie bardziej wydajny, a także jego wykorzystanie w różnych transakcjach cyfrowych.

I chociaż wielu może pomyśleć, że do kopania Bitcoin Cash potrzebne są potężne komputery, w rzeczywistości tak nie jest. Dzięki zastosowaniu 8 MB bloków, a także zoptymalizowanemu Blockchainowi, wydobycie okazuje się znacznie łatwiejsze, co pomaga wydobywać na słabszych komputerach.

w zakresie kosztów eksploatacji górnictwa, przez wymaganie mniejszej mocy logiczne jest, że są one zmniejszane, chociaż w rzeczywistości nie ma na ten temat zbyt wielu informacji. Jeśli możliwe jest kopanie za pomocą zwykłego komputera, jak komentują niektórzy użytkownicy, to zużycie energii będzie znacznie niższe.

gotówka bitcoinowa

✨Jak z niego korzystać?✨

Jedną z zalet Bitcoin Cash jest to, że: Podobnie jak Bitcoin i inne kryptowaluty, szybko zyskał na wartości jako waluta cyfrowa. Oznacza to, że możemy go używać do płacenia za transakcje tak, jakby były dolarem lub euro, choć cyfrowo.

Oczywiście musisz wziąć pod uwagę, że nie wszystkie sklepy akceptują Bitcoin Cash, ponieważ jego użycie nie jest jeszcze tak powszechne, jak karta kredytowa Visa. Dlatego powinieneś sprawdzić, czy możesz używać go jako metody płatności w sklepach cyfrowych, a nawet fizycznych.

✨Jak zdobyć Bitcoin Cash?✨

Aby otrzymać gotówkę Bitcoin, jeśli nie chcesz kopać, możesz ją kupić za pośrednictwem głównych giełd. I czy to? Będąc jedną z najczęściej używanych kryptowalut, jest dostępna zarówno w małych kantorach, jak i w innych większych.

UDZIAŁ!


Broker LegacyFX

Reklamuj się z nami

O autorze: Pedro Martinez Gonzalez

Opowiem ci trochę o sobie! Jestem analitykiem finansowym i ekonomistą z tytułem magistra finansów.
O moich studiach: Studiowałem ekonomię na Uniwersytecie w Salamance, a następnie uzyskałem tytuł magistra finansów w Madrycie.
Chcesz więcej informacji? Więcej o mnie przeczytasz tutaj w mojej biografii.

2 komentarze do «Bitcoin Cash: wszystko, co musisz wiedzieć»

 1. Ana Maria odpowiedź

  Ta firma nie pozwoli Ci się wycofać. Zapewniam, że nadal próbuję się wycofać i nie mogę, nie rób tego, podziękujesz mi później. Pozdrowienia.

  • Polecanibrokerzy.com odpowiedź

   Witaj Ana María, dziękuję za komentarz na temat Bitcoin Cash: Wszystko, co musisz wiedzieć. Ten broker to oszustwo. Nie wysyłaj im pieniędzy, chcą zdobyć jak najwięcej pieniędzy za pomocą kłamstw, operacje nie są prawdziwe, nie umieszczają pieniędzy na rynku, tylko tak to wyglądają, a na końcu mówią ci, że przegrałeś i zachowują to.

   Jeśli wypłacisz pieniądze, proszą Cię o więcej, aby zapłacić podatki, opłaty, legalizacje itp. Nie rób tego, to wyraźny znak, że chcą ukraść Twoje pieniądze i nic nie zwrócą, nawet jeśli zapłacisz. Jeśli posiadasz więcej informacji o firmie, prosimy o podzielenie się nimi z nami, zwłaszcza jeśli są to informacje, które Twoim zdaniem mogą pomóc innym osobom, inwestując w tę firmę.

   Czy masz nazwiska doradców, numery, e-maile, z których się z Tobą kontaktowali? Czy pamiętasz, jak znalazłeś tego brokera w pierwszej kolejności?

   Aby odzyskać pieniądze, wypróbuj nasz czat lub ten link: ODBIERZ PIENIĄDZE, POMAGAMY

   pozdrowienia

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.