Aby rozluźnić wodze małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP), Unia Europejska (UE) wraz z Parlamentem Europejskim osiągnęły porozumienie, aby nie zbiurokratyzować się i pozyskać inwestorów, jak podaje portal Investing.

Do tej pory i od 2003 roku wszystkie spółki muszą posiadać broszurę emisyjną i ofertową papierów wartościowych, dokument prawny, dzięki któremu potencjalni inwestorzy mogą zapoznać się z działalnością spółki, jej sytuacją finansową i uczestnictwem w rynku.

W ten sposób potencjalni inwestorzy mogą przeanalizować, czy chcą w nich zainwestować swój kapitał, a MŚP mogą zdecydować się na więcej i lepsze sojusze, oprócz propozycji crowdfunding (zbiorowa zbiórka pieniędzy na finansowanie).

Odzyskaj swoje pieniądze - pomożemy Ci

W 2009 roku dokonano ostatniej rewizji tego rozporządzenia i pozostaje ono w mocy; jednak UE wzięła udział we wstępnym porozumieniu, aby go zaktualizować, co ma uprościć i zwiększyć jego skuteczność. Dąży również do zmniejszenia barier administracyjnych dla firm, zwłaszcza MŚP, tak aby miały one łatwiejszy dostęp do rynku kapitałowego w Europie.

Treść reformy

Unia Europejska uczestniczy w porozumieniu w sprawie uproszczenia wymagań MŚP
Unia Europejska uczestniczy w porozumieniu w sprawie uproszczenia wymagań MŚP

Ze względu na trudności, jakie mogą napotkać małe i średnie firmy z publikacją broszur (głównie ze względu na ich koszty), nowe przepisy będą wspierać zniesienie tego wymogu. W ten sposób MŚP nie będą do tego zobowiązane w celu pozyskania kapitału, jeśli chodzi o wkłady do miliona euro.

Ponadto kwota, z jaką publikacja broszury będzie obowiązkowa, wzrośnie z pięciu do ośmiu milionów euro, uwalniając w ten sposób wiele firm od związanej z tym papierkowej roboty i że mogą one również otrzymać takie samo traktowanie i podlegać tym samym przepisom, które regulują dla rozwijających się firm.

Broszura na temat wzrostu UE

Nazwa ta będzie nawiązywać do nowego dokumentu, z którym MŚP i firmy o średniej kapitalizacji (poniżej 500 pracowników) będą mogły liczyć na jego regulację. W ten sposób utworzony zostanie również rejestr „częstych wydań”, dzięki któremu dąży się do skrócenia okresu akceptacji broszur.

Unia Europejska uczestniczy w porozumieniu w sprawie uproszczenia wymagań MŚP

Z kolei bezpłatna baza danych zostanie zaprojektowana i będzie zarządzana (przez Europejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych) do przechowywania i publikacji broszur w Internecie, prawie całkowicie eliminując fizyczny format (chyba że potencjalny inwestor tego wymaga). Ten środek ma sprawić, że broszury będą znacznie krótsze, zwięzłe i zrozumiałe. Zapowiedziano również, że broszury te będą dostępne dla tych MŚP, które osiągną minimum 100.000 XNUMX euro, a ich tekst musi zostać zaakceptowany przez Parlament Europejski i partnerów wspólnotowych.

Oczekuje się, że dzięki tej reformie inwestorzy będą mieli dostęp do jasnych i dyskretnych informacji. W ten sposób będą mogli podejmować lepsze i prawidłowe decyzje dotyczące swoich inwestycji. Ponadto będzie to ogromny impuls dla małych i średnich przedsiębiorstw, umożliwiając im wybór możliwości transgranicznych, co jest korzyścią dla Europy.

Odzyskaj swoje pieniądze - pomożemy Ci


Broker LegacyFX

Reklamuj się z nami

O autorze: Pedro Martinez Gonzalez

Opowiem ci trochę o sobie! Jestem analitykiem finansowym i ekonomistą z tytułem magistra finansów.
O moich studiach: Studiowałem ekonomię na Uniwersytecie w Salamance, a następnie uzyskałem tytuł magistra finansów w Madrycie.
Chcesz więcej informacji? Więcej o mnie przeczytasz tutaj w mojej biografii.

2 komentarze do «Unia Europejska uczestniczy w porozumieniu w sprawie uproszczenia wymagań MŚP»

  1. Lucas odpowiedź

    Ta firma to oszustwo. Mój mąż został oszukany, nie rób tego, podziękujesz mi później. Pozdrowienia.

  2. Wilfred odpowiedź

    Bardzo dobre wyjaśnienie, wyjaśniło moje wątpliwości i doskonale je zrozumiałem!!!. Dziękuję Ci!!

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.