Aby w pełni wykorzystać potencjał oferowany przez platformy handlowe, należy wziąć pod uwagę pewne koncepcje. Jednym z nich jest Slippage, który wpływa na Twoje wrażenia z użytkowania i wyniki, dlatego tutaj opowiemy Ci wszystko o tej koncepcji.

➜ Definicja poślizgu

Znany również jako poślizgZe względu na tłumaczenie na język hiszpański Slippage jest pojęciem, które możesz znać w praktyce, ale jego nazwa jest czasami trudna do zapamiętania.

Definiowanie poślizgu jest bardzo proste, ponieważ chodzi o różnica między oczekiwaną ceną kupna-sprzedaży, która pojawia się po złożeniu operacji lub zleceniu, a ceną, po której jest ona faktycznie wykonywana. A musimy pamiętać, że jeśli jest coś, co wyróżnia rynki, to ich dynamika, ponieważ zmieniają się one nagle i nieprzerwanie.

Musimy pamiętać, że w czasie, jaki zajmuje nam złożenie zamówienia, np. rynek zmieniał się już wiele razy. Dlatego czas transmisji między użytkownikiem a brokerem, znany również jako opóźnienie lub prędkość, musi być minimalny, aby zmniejszyć poślizg. Przekłada się to na większą wydajność i pewność (i szybkość) w Twoich działaniach.

Co to jest poślizg lub poślizg

Poślizgi mogą się zdarzyć w dowolnym momencie, chociaż są one bardziej powszechne, gdy występuje większa zmienność i mniejsza płynność; na przykład rynek CFD jest tym, który wykazuje największy poślizg. Musimy zwracać uwagę na nowości i zmiany, ponieważ rynki są zawsze w ciągłej ewolucji z wieloma wzlotami i upadkami, z ciągłymi wahaniami.

➜ Dlaczego generowane są poślizgi?

Jest wiele sytuacji, które generują poślizg, są to główne z nich:

  • Zasób lub papier wartościowy nagle zmienia swoją cenę podczas składania zamówienia, zwykle z powodu innych handlowców wykonujących operacje.
  • ✅ Broker, u którego prowadzisz działalność, po prostu nie może znaleźć odpowiednika, więc złóż zlecenie z najlepszą możliwą ceną, co dzieje się ze względu na zmienność rynków. Tutaj również możemy zlokalizować różnice między cenami.
  • ✅ Nie ma GAPS (spacji) między ceną zamknięcia a ceną wywoławczą operacji.
  • ✅ Istnieją platformy brokerskie, które ślizgają się lub ślizgają z najniższą możliwą ceną, aby zarobić więcej zysków.
  • ✅ Niezbędna jest szybkość transmisji danych i sieć internetowa. Jeśli połączenie jest wolne, może to prowadzić do większego poślizgu.
  • ✅ Nie tworzysz zamówień poprawnie.

Należy pamiętać, że rynki są bardzo niestabilne, szczególnie w sytuacjach takich jak kryzysy gospodarcze lub polityczne lub konflikty (tak jak w przypadku ropy i złota). Dlatego przyczyny poślizgu mogą się znacznie różnić w zależności od czasu, bieżącej sytuacji i brokera.

➜ Rodzaje poślizgu

Istnieją różne poślizgi co, wierzcie lub nie, może być korzystne, chociaż też jest Istnieją poślizgi, które są negatywne, więc musisz wiedzieć i wiedzieć, jak rozpoznać osuwiska, aby zachować ostrożność lub, przeciwnie, wykorzystać je, jeśli są pozytywne.

Negatywny poślizg ma miejsce, gdy, na przykład, otwierasz transakcję za 1 $ i kończy się ona na 2 $. Oznacza to, że cena początkowa i cena końcowa znacznie się zmieniły, co było dla Ciebie stratą. Stopień ujemnego poślizgu może się różnić w zależności od sytuacji rynkowej.

Wyjaśnienie poślizgu

Z drugiej strony, dodatni poślizg ma miejsce, gdy zjawisko to ma miejsce w odwrotnym kierunku, to prawda, w końcu kupujesz aktywa lub zlecenie po niższej cenie niż oczekiwano. Ten rodzaj poślizgu jest rzadki i oczywiście wielu brokerów nie zwraca salda na Twoją korzyść.

➜ 💡 Jak uniknąć poślizgu?

Aby uniknąć poślizgu, pamiętaj o następujących punktach:

  • 🖐️.Niska zmienność i bardziej płynne rynki

Jedną z częstych przyczyn poślizgu jest duża zmienność rynków. Aby zmniejszyć ryzyko poślizgu, powinieneś szukać rynków, które są znacznie mniej niestabilne i zmienne.

Na przykład Forex może być dobrą opcją, ponieważ rynek ten oferuje mniejszą zmienność. Wysoka płynność to kolejny punkt, który powinieneś wziąć pod uwagę, ponieważ pomoże ci to zmniejszyć poślizg.

  • 🖐️.Unikaj chwil niepewności

Co się dzieje, gdy kupujesz aktywa takie jak ropa w środku wojny na Bliskim Wschodzie? Albo co się stanie, gdy zdecydujesz się zainwestować w akcje spółek w środku wojny handlowej? Zgadza się, możesz być ofiarą negatywnego poślizgu, ponieważ te aktywa będą się wahać w górę i w dół z powodu niestabilności rynku.

Aby uniknąć bycia ofiarą osuwisk, musisz nauczyć się podejmować działania, na ile to możliwe, w momentach mniejszej niepewności lub przynajmniej na rynkach, które nie są w pełnym kryzysie. Chociaż na początku może to być trudne, praktyka pomoże ci się poprawić.

  • 🖐️.Poprawne zamówienia

Istnieją różne rodzaje zleceń, które mogą pomóc Ci sprawić, że handel u Twojego brokera będzie o wiele bezpieczniejszy dzięki unikaniu Poślizgu. Na przykład zlecenia oczekujące są realizowane tylko wtedy, gdy spełnione są pewne warunki, które wcześniej ustawiłeś jako cenę lub pewną stabilność.

Innym rodzajem zlecenia, które może pomóc zmniejszyć ryzyko poślizgu, jest zlecenie wejścia z limitem. Ten rodzaj zlecenia to rodzaj programowania, w którym zlecenie jest realizowane tylko wtedy, gdy aktywo osiągnie wskazaną cenę lub jeśli jest nawet lepsza niż to, co ustaliliśmy jako limit.

  • 🖐️.Zaufany broker 🔍

Wreszcie, jedną z technik, które najbardziej pomogą Ci zmniejszyć ryzyko poślizgu, jest handel za pośrednictwem zaufanego brokera, który ma możliwość uniknięcia poślizgu. Jest to niezbędne, aby Twoje operacje przebiegały sprawnie.

Świetnym przykładem są brokerzy z szybkimi łączami, dzięki którym transmisja danych i zlecenia są realizowane szybciej, co zmniejsza ryzyko poślizgu.

📌 Należy również wziąć pod uwagę szybkość swojego internetu, szybkość swojego urządzenia (komputer, tablet, telefon komórkowy), warunki platformy i jej funkcje, a także rynek, na którym działają. 📌

Reklamuj się z nami

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *