Aby zagwarantować prawidłowe wykonanie Twoich strategii handlowych, konieczna jest znajomość podstawowych pojęć, takich jak kapitał lub dźwignia. Niestety wiele osób z braku czasu lub wiedzy nie bierze pod uwagę podstawowych pojęć i zaczyna działać, co może generować wiele strat.

❌Tutaj opowiemy w prosty sposób, czym jest kapitał, dźwignia i równowaga, trzy najbardziej podstawowe i proste koncepcje, które powinni wziąć pod uwagę wszyscy aspirujący do świata handlu. Dzięki temu nie pozostaną z zakłopotaną twarzą, gdy przeczytają te słowa na blogu Trading.

📌Poznaj równowagę

Zanim przejdziemy do innych pojęć, musimy znać podstawę wszystkiego, równowagę niezbędną do wykonywania wszelkiego rodzaju operacji. I czy to? saldo to ilość pieniędzy, którą musimy przeprowadzić operacje - handel.

Innymi słowy, saldo to pieniądze, które masz na koncie, gdy nie masz otwartych pozycji, chociaż jeśli otwierasz pozycje, zwykle nie zmienia się to, dopóki nie zostaną zamknięte. Oznacza to, że saldo będzie takie samo, dopóki pozycja nie zostanie zdefiniowana w rachunku zysków i strat.

Wyjaśnienie dźwigni finansowej, kapitału i bilansu (handel)

Załóżmy na przykład, że wpłacasz 1,000 USD, aby rozpocząć handel, cóż, Twoje saldo wyniesie 1,000 USD. Teraz załóżmy, że wykonujesz jakieś operacje i zamykają się, gromadząc 200 dolarów strat, wtedy twoje saldo wyniesie 800 dolarów, ponieważ początkowe konto będzie musiało odjąć straty.

Z drugiej strony, jeśli twoje pozycje zamykają się z zyskiem, a te dają do 300 dolarów zysku, twoje saldo wzrośnie do 1,300 dolarów, 1,000 początkowego depozytu plus 300 zysków z twoich operacji.

Podobnie jak na przykład w przypadku kapitału, równowaga nigdy nie jest stała, zawsze jest dynamiczna lub zmienna.

📌Wskazówki, które należy wziąć pod uwagę dotyczące salda

 • ❌Musisz zapobiec spadkowi tego do minimum tam, gdzie operacje nie są już trwałe.
 • ❌Miej oko na swoje saldo, aby móc określić, czy Twoja strategia generuje więcej strat niż zysków.
 • ❌Zainwestuj w swoje saldo, aby mieć wystarczająco dużo pieniędzy na generowanie nowych operacji.
 • ❌Możesz sporządzić bilans każdego miesiąca, aby dowiedzieć się, jak sprawdziły się Twoje działania, inwestycje i wyniki. Użyj jako przykładu bilansów księgowych.
 • ❌Saldo zawsze będzie dynamiczne, będziesz musiał dodać zyski lub odjąć straty z każdej operacji.

📌Co to jest kapitał?

Oprócz salda, które w zasadzie jest ilością środków dostępnych w Twoich funduszach, mamy kapitał własny lub kapitał. Kapitał własny to pojęcie, które wielu przeocza, ale które może wpłynąć na Twoją decyzję o otwarciu nowych operacji lub zamknięciu tych, które już masz.

Według ekspertów handlowych saldo ma miejsce, gdy dodajemy lub odejmujemy pieniądze z naszego salda operacji, które są aktywne lub w czasie rzeczywistym. Kapitał własny lub kapitał jest jak dynamiczna wersja twojego bilansu, jest jak kameleon, który zmienia kolor w zależności od okoliczności.

Czym jest kapitał i równowaga w handlu

Lepiej wyjaśnimy Ci to na praktycznym przykładzie: Załóżmy, że wpłaciłeś 1,000 $ na swoje konto, a Twoje saldo wynosi 1,000 $, więc decydujesz się na otwarcie niektórych operacji w czasie rzeczywistym. Więc te transakcje dają Ci 100 $ zysku i 50 $ straty.

Wtedy twój kapitał będzie wynosił 1,000 dolarów (saldo) + 100 dolarów (zyski) - 50 dolarów (straty), co da 1,050 dolarów kapitału, co będzie twoim początkowym 1,000 dolarów plus zyski lub straty z operacji. Może się to różnić, na przykład, jeśli zainwestujemy papiery i wygrasz 50, ale stracisz 100, będziesz miał 950 kapitału lub kapitału własnego.

Jednym z punktów, które najbardziej powodują bóle głowy związane z dziedzictwem lub kapitałem, jest to, że są one bardzo zróżnicowane. A jest tak, że gdy masz otwarte operacje, kapitał będzie się wahał zgodnie z rynkiem praktycznie w czasie rzeczywistym, jeśli rynek się załamie i dwie minuty później wzrośnie, zobaczysz to w swoim kapitale.

Chociaż tak, rzeczywiste skutki, takie jak suma zysków lub odjęcie strat, zobaczysz po zamknięciu operacji. Dlatego w każdej chwili możesz w swojej stolicy przejść od ziemi do nieba, w zależności od wahań rynkowych.

– A dźwignia?

Z drugiej strony mamy dźwignię w handlu, unikalną metodę inwestycyjną, która pozwala praktycznie inwestować bez konieczności wkładania pieniędzy. Zgadza się, dźwignia finansowa to strategia inwestycyjna, w której operujesz pieniędzmi, które nie należą do ciebie, ale do brokera.

Reprezentowana dźwignia
Reprezentowana dźwignia

Pomyśl o kredycie bankowym, w zasadzie jest to dźwignia finansowa. A pośrednik udzieli ci tymczasowej pożyczki, abyś mógł dokonywać inwestycji za znacznie mniejszą kwotę niż Twoje saldo.. To według proporcji, która różni się w zależności od brokera.

Są brokerzy, którzy dają nam dźwignie 1:30, 1:2, 1:50 lub odwrotnie, w zależności od platformy i brokera, z którym współpracujesz. Załóżmy, że decydujesz się na zakup aktywów, takich jak złoto z dźwignią, a broker oferuje Ci mnożnik od 1 do 50, co oznacza, że ​​za każde wpłacone euro otrzymasz od brokera 50 jako dźwignię, tymczasową pożyczkę.

Decydujesz się więc lewarować 2 dolary ze swojego salda w złocie, dzięki proporcji, w jakiej faktycznie będziesz lewarował 100 dolarów. Weź pod uwagę, że istnieją pewne ograniczenia, które musisz wziąć pod uwagę, ponieważ dźwignia ma ograniczenia i warunki, które należy spełnić.

📌Korzyści z dźwigni

 • ✅Dźwignia w handlu pozwala rozpocząć inwestowanie bez wydawania dużych pieniędzy.
 • ✅Nadaje się idealnie do uzyskiwania dostępu do rynków wymagających dużych nakładów inwestycyjnych, które trudno jest zrealizować bezpośrednio.
 • ✅Pozwala na uzyskanie znacznie wyższych zysków, co uzasadnia ryzyko, które może wiązać się z handlem pieniędzmi od brokera.

📌Ryzyko dźwigni finansowej w handlu

 • Straty można pomnożyć, handlując pieniędzmi od brokera.
 • Ta tymczasowa pożyczka wiąże się ze znacznie większą odpowiedzialnością, ponieważ praktycznie używasz pieniędzy, które nie są twoje.
 • Oprocentowanie jest zmienne, więc istnieje duże ryzyko, że będziesz musiał płacić bardzo wysokie prowizje.
 • Możliwość utraty znacznie większej ilości pieniędzy niż w rzeczywistości mamy.

Reklamuj się z nami

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *