Krajem o największej wadze w emisjach akcji lub akcjach spółek są Stany Zjednoczone. Tutaj opowiemy Ci więcej o 5 najlepszych giełdach oraz o tym, jak inwestować na tej giełdzie, która ma ponad 200-letnią historię.

Najlepsze torby w Ameryce: 1. Giełda Papierów Wartościowych w Nowym Jorku (NYSE

Ta utworzona w 1792 r. giełda wyróżnia się tym, że obsługuje najwięcej pieniędzy na świecie, ponieważ jej kapitalizacja sięga 21 miliardów dolarów. Ponadto składa się z niektóre z wiodących światowych indeksów finansowych, takich jak S&P 500 Index czy Dow Jones Industrials 30 Stock.

Wśród firm notowanych na nowojorskiej giełdzie nie mamy nic więcej i nic mniej niż: Intel, 3M, American Express, Apple, Disney, Walmart, Microsoft, Coca Cola i nie tylko. Jak widać, częścią sukcesu NYSE jest nie tylko jej wiek, ale także duża liczba firm, które ją tworzą, firm najwyższego kalibru, jeśli chodzi o finanse.

2. Krajowe Stowarzyszenie Dealerów Papierów Wartościowych Automatyczne kwotowanie (NASDAQ)

Uznana na całym świecie giełda NASDAQ jest jedną z tych, które jako pierwsze przychodzą na myśl, jeśli chodzi o akcje w Stanach Zjednoczonych. Najbardziej znanym indeksem tej giełdy jest NASDAQ 100, który grupuje 100 najważniejszych spółek technologicznych.

New York Stock Exchange
New York Stock Exchange

NASDAQ jest składa się z firm technologicznych takich jak Apple, Amazon, Google, Netflix czy Cisco Systems, choć składa się również z innych przedmiotów, choć również bardzo znanych, takich jak Starbucks. Inną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, że jest to jedna z niewielu giełd międzykontynentalnych, ponieważ ma powiązanie z londyńską giełdą.

3. Amerykańska Giełda Papierów Wartościowych (AMEX)

Nie, tej giełdy AMEX nie należy mylić ze słynną kartą American Express, ponieważ są to różne firmy. 10% wszystkich operacji w USA jest przedmiotem obrotu na amerykańskiej giełdzie papierów wartościowych, co czyni ją bardzo dużą.

Ta wymiana była pionierem we wprowadzaniu ETF, a także znacznie bardziej przystępnych wymagań dotyczących notowań. Jedną z głównych cech jest to, że na giełdzie AMEX notowane są mniejsze firmy, mniejsze niż na przykład Starbucks czy Facebook, co czyni ją bardziej dostępną finansowo opcją.

4. Giełda opcji w Chicago (Cboe)

Chociaż ta torba może wydawać się stosunkowo mniejsza, w rzeczywistości jest jedną z największych w regionie Chicago. CBOE skupia około 22 indeksów giełdowych, obsługuje ponad 2,000 spółek i generuje ruchy o wartości ponad 1,200 milionów dolarów.

Giełda Papierów Wartościowych w Chicago
Giełda Papierów Wartościowych w Chicago

Chociaż wielu nie uważa tej giełdy za jedną z największych lub przynajmniej jedną z najbardziej znanych giełd w Stanach Zjednoczonych, może to być naprawdę świetna opcja do inwestowania. Nie będąc tak konkurencyjnym jak te na Wall Street, okazuje się, że jest znacznie bardziej dostępny.

5. Międzynarodowa Giełda Papierów Wartościowych w Miami (MS4X)

Chociaż giełda ta jest stosunkowo młoda, niektórzy twierdzą, że jest w powijakach, ponieważ powstała w 2012 roku. Miami International Securities Exchange, czyli MS4X dla przyjaciół, zyskuje na znaczeniu, stając się jednym z głównych rynków walutowych dla 27 krajów. Giełdy Ameryki Łacińskiej i Karaibów (G27).

Nowojorska Giełda Papierów Wartościowych, Stany Zjednoczone
Nowojorska Giełda Papierów Wartościowych, Stany Zjednoczone

Banki i firmy walutowe to główne firmy działające na MS4X. Jeśli interesuje Cię inwestowanie w firmy zajmujące się działalnością w świecie walut, polecamy zajrzeć na giełdę papierów wartościowych w Miami, aby zainwestować.

Jak inwestować na giełdach w Stanach Zjednoczonych?

Aby inwestować na giełdach papierów wartościowych w Stanach Zjednoczonych, nie trzeba być ekspertem, istnieją pewne strategie lub metody, które pomogą Ci zainwestować pieniądze w akcje, które chroni każda giełda. Oto niektóre z najbardziej cenionych i najpopularniejszych strategii wśród traderów:

  • ✅ Kontrakty CFD: obecnie istnieją brokerzy specjalizujący się w kontraktach CFD, dzięki którym można łatwo uzyskać dostęp do giełdy i jej akcji. Jedną z wielkich zalet tego typu brokera jest to, że ma do niego znacznie łatwiejszy dostęp niż w innych trybach inwestowania. Jest tańszy, bardziej dostępny.

Inną zaletą brokerów CFD jest to, że nie tylko handlują tymi kontraktami, ale także dają dostęp do funduszy ETF, indeksów i nie tylko. Pozwala to na łatwy dostęp do amerykańskich toreb. To ogromny rynek z ogromną różnorodnością opcji inwestycyjnych, naprawdę ogromny.

  • ✅ Akcje gotówkowe: inną opcją inwestowania na giełdach w Stanach Zjednoczonych jest kupowanie zarówno akcji, jak i gotówkowych funduszy ETF. Możesz to zrobić za pośrednictwem międzynarodowego brokera, który musi działać w Twoim kraju, ale z kolei musi oferować akcje spółek północnoamerykańskich.

Istnieją operatorzy z Ameryki Północnej, którzy umożliwiają łatwe dokonywanie tych zakupów, niezależnie od narodowości, chociaż musimy wspomnieć, że inni nie akceptują więcej niż obywatele amerykańscy. Weź pod uwagę, że może to być znacznie droższe niż inne opcje, więc powinieneś sprawdzić, czy koszt/korzyść są dobre.

  • ✅ Kontrakty terminowe i opcje: wreszcie mamy instrumenty lub modalność znane jako kontrakty terminowe i opcje, które wyróżniają się dużą płynnością i wysoką zawartością dostępnych aktywów. Jest to wielka korzyść dla tych, którzy chcą mieć więcej płynnych pieniędzy, a także więcej opcji do inwestowania.

Ponadto kontrakty terminowe i opcje są jedną z najlepszych opcji ze względu na ich wielki prestiż. I tu znajdziemy duże indeksy, jedne z najpopularniejszych na świecie, takie jak 📌 S&P 500, Dow Jones, Nasdaq i Russell.

💡 Po co kupować akcje?

Jednym z najlepszych powodów, dla których warto kupować akcje, jest ich względna stabilność. Wiele firm o ugruntowanej pozycji, takich jak Google czy Coca Cola, nie ma tak zmiennych akcji, a także gwarantuje dobrą wartość i dobre zwroty dla tych, którzy inwestują w te firmy.

📌 Ponadto nie musisz już mieć dużo pieniędzy na zakup akcji, ponieważ coraz więcej brokerów oferuje nowe opcje, takie jak kupowanie ułamka, dzięki czemu możesz kupić część akcji, nie jest konieczne kup to wszystko. Pozwala to na przykład na posiadanie części akcji Amazona, która pomimo tego, że jest niewielką częścią, będzie rosła i zwiększała swoją wartość. 📌

Reklamuj się z nami

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *