✔️ Informacje sprawdzone i zaktualizowane w czerwcu 2024 r. przez Pedro Martínez González

Strzeż się handlujących guru! OSZUSTWA POPRZEZ WHATSAPP, TELEGRAM, SIGNAL I INNE PODOBNE USŁUGI

Coraz częściej w centrum uwagi znajdują się założenia. guru inwestycji, handlowców lub ekspertów inwestycyjnych, którzy promują swoje usługi za pośrednictwem różnych aplikacji do obsługi wiadomości błyskawicznych.

Telegram jest bardzo powszechny, ponieważ jest uważany za bardzo bezpieczną aplikację do przesyłania wiadomości, a wykrycie go przez władze lub osoby trzecie nie jest łatwe. Jest to dość anonimowa, zaszyfrowana aplikacja iz tego powodu jest chętnie wybierana przez tych oszustów, ponieważ mogą zniknąć i bardzo trudno jest je namierzyć. Dlatego może być jednym z preferowanych środków komunikacji dla tych tak zwanych guru, którzy wiedzą wszystko o sztuce generowania pieniędzy. Podobnie zdarzają się takie przypadki na Instagramie, Twitterze, YouTube, Facebooku i innych sieciach społecznościowych.

Cóż, już w aplikacjach będzie tak wiele grup z prawdziwymi aspektami, że to, co robią, to kraść grafikę i obrazy z innych stron lub tworzyć fałszywe grafiki, obrazy lub czaty. Są to bardzo powszechne, na przykład czaty, w których można uczestniczyć, zwykle prowadzone przez młodego, bogatego człowieka, który poprzez grupę może pokazać swoje luksusy, aby „zmotywować” ludzi do wpłacania pieniędzy i prowadzenia takiego życia.

Ci geniusze handlu lub inwestycji pokażą Ci wszystko, od luksusowych samochodów sportowych, przez drogie zegarki, jego życie z kobietami, luksusowe podróże, prywatne odrzutowce i mnóstwo gotówki, wszystko, co mieści się w wyobraźni bogatego człowieka.

Oszustwa dotyczące sygnału telegramu WhatsApp
Telegram, jedna z najczęściej używanych aplikacji do przesyłania wiadomości do popełniania oszustw, ze względu na swoją anonimowość i szyfrowanie.

Ci oszuści będą próbować złapać jak najwięcej osób, zapewniając, że są oddani handlowy (spekulacje finansowe w celu uzyskania korzyści) i pokażą przypuszczalne dowody ich sukcesu.

ci guru, mówią, że mają wieloletnie doświadczenie w działalności finansowej, zapewniają im sukces i pomnażanie dochodów ludzi w rekordowym czasie. Mogą nawet wysłać DNI, aby zapewnić ludziom, że to ktoś prawdziwy i pokazać swoje twarze (co oczywiście będzie fałszywe). Mogą również powiedzieć, że znasz ich imię i twarz, że jeśli jest to oszustwo, nie pokazaliby swojej twarzy. Pomyśl, że mogą to być (i prawdopodobnie są) zdjęcia innej osoby, fałszywe obrazy.

Kluczem do sukcesu jest wiedza, jak rozpoznać fałszywy guru oraz prawdziwy trader. Prawdziwy trader nigdy nie będzie w stanie zapewnić Ci wysokich zysków, nie będzie zachęcał Cię do wpłacania pieniędzy ani nie pokaże innym osobom na czacie luksusowego życia.

Guru będą mieli:

 • Wykresy w aplikacji handlowej pokazujące, jak rosną Twoje zyski i obiecują te wyniki, jeśli ktoś chce „zainwestować”.
 • Rozmowy z innymi użytkownikami (którzy po prostu piszą z innego numeru) dziękując im. 
 • Filmy dotyczące handlu na żywo, w których nie można zobaczyć prawdziwych sald kont ani zweryfikować transakcji, które wspierają ich opłacalność.
 • Luksusy i ekstrawagancki styl życia. 
 • Mówią, że skoro znaleźli klucz do sukcesu, teraz chcą się nim podzielić z całym światem.

Nędznie, to wszystko jest fałszywe a osoba ta nie zrobi nic więcej, jak tylko sprawić, by ich klienci uwierzyli, że wygrywają i że wprowadzają coraz więcej pieniędzy, aby nadal je pomnażać. Gdy dostaną dużą sumę, znikną.

Poniżej znajduje się przykład grupy guru o imieniu Señor Sanchez (@Alberto_crypto – Señor Sanchez), ma on swoją grupę Telegram i własny Telegram. Widać, że pokazują dużo pieniędzy, luksusów, rzekomo udanych operacji swoich klientów.

Przykład oszustwa, w tym przypadku grupa pana Sancheza i jego guru pana Alberto Sáncheza Gómeza
Przykład oszustwa, w tym przypadku grupa pana Sancheza i jego guru pana Alberto Sáncheza Gómeza

Poniżej znajduje się przykład od innego guru inwestycji, zwanego @deeniel.traiding (Instagram) lub @danieelllllllj (Telegram). Na poniższych zrzutach ekranu z jego Instagrama zauważymy, że rzekomo prowadzi styl życia pełen przeróżnych luksusów i przepychu. I podobno dzięki temu jego wyznawcy zarabiają mnóstwo pieniędzy.

guru oszust na instagramie

Widać wiele rachunków, udane operacje klientów, luksusowe samochody. Jeśli jest tak odnoszącym sukcesy traderem, dlaczego musi promować swój kanał i prosić Cię o pieniądze? To nie ma sensu.

przykłady oszustw inwestycyjnych związanych z telegramem
oszustwa kanały telegramowe oszustwo finansowe

Oto kolejny przykład tego, co ci rzekomi genialni inwestorzy i milionerzy pokazują na swoich kanałach na Telegramie.

Z drugiej strony wielu guru handlu specjalizuje się w rzekomo treściach edukacyjnych, które czasami są kończy się łączeniem użytkowników z brokerem o wątpliwym pochodzeniu (ich prawdziwym szefem lub pracodawcą lub tym, który płaci im prowizje za pozyskanie nowych klientów i wpłacenie pieniędzy), gdzie będą nadal tam inwestować, a potem wszystko stracić.

Są tacy, którzy się zastanawiają, skąd więc tyle pieniędzy? Dlaczego ta osoba wysyła filmy swoim prywatnym odrzutowcem lub luksusowym samochodem? Odpowiedź jest prosta, Twój dochód na ogół pochodzi z:

 • Nieuregulowane prowizje brokerów za ich promowanie. 
 • „inwestycje” jego użytkowników. 
 • Dochód od osób, które kupują ich kursy (którzy nie mają niczego, czego nie możesz sam przeczytać w Internecie). 
 • Seminaria lub zajęcia o bardzo ubogiej treści.

Ponadto, ci ludzie zawsze używają banalnych zwrotów, takich jak: „bądź swoim własnym szefem”, „zacznij żyć pełnią życia”, „pracuj z dowolnego miejsca na świecie”, „bogać się w rekordowym czasie”, „osiągnij wolność finansową” itp. Dlatego po zidentyfikowaniu niektórych z tych cech, NIE SPADNIJ!

Jeszcze raz warto o tym pamiętać łatwe pieniądze nie istnieją i że aby wejść w świat inwestycji trzeba być bardzo ostrożnym, nie ufać ludziom, których nie znasz i nie wierzyć, że istnieją magiczne formułki na bycie milionerem. Droga do bycia odnoszącym sukcesy traderem (inwestorem) nie jest osiągana z dnia na dzień, zajmuje dużo czasu. Nie ufaj tym, którzy szybko obiecują duże zwroty. W 99,9% przypadków jest to oszustwo.

Wśród treści oferowanych przez handlowców są:

 • Kursy handlowe online. 
 • Usługa zarządzania kapitałem. 
 • Doradcy finansowi. 
 • Rozmowy lub seminaria na żywo 
 • Usługi „Sygnały handlowe”
 • sesje handlowe

Więcej informacji na temat oszustw za pośrednictwem sieci społecznościowych


Czarna lista oszustów

Oto lista z grupami, liczbami, guru i osobami, które oszukują za pośrednictwem Telegramu, Whatsapp, Signal, Viber:

@Alberto_crypto (Telegram) (Pan Sanchez)

@Hugo_Reey (telegram)

@jacob_smith (telegram)

@Invms_bot (Telegram) „Investor Money Seeds”

@OneBillonTrade_Bot (telegram)

@carlos_dinero (telegram)

@magictradersignals

@Francisca_binarias (Telegram) znany również jako „handlarz franciszkanin”, z kanałem Youtube https://www.youtube.com/@franciscatrader oraz kontem na Instagramie https://instagram.com/francisca_trader_?igshid=MzRlODBiNWFlZA==

@deeniel.traiding (użytkownik Instagrama) lub https://t.me/danieelllllllllj w Telegramie. Obiecuje niemożliwe zyski i zyski. Pokazuje rzekomy styl życia, pełen luksusu i przepychu. Z wiadomości osób, które powierzyły mu swoje pieniądze, wynika, że ​​nie dotrzymuje obietnic.

@BenAustinfx (Telegram) z grupy EURUSD GBPUSD GBPJPY CADJPY oraz @Prince_Amir1 (Telegram)

Grupa telegramów o nazwie „Forex Billionaire EA Bot”

@inversion_lisa lub „Luna Lisa R” lub „Sra Lisa”: profil na Instagramie, który zaprasza do inwestowania w kryptowaluty. Według komentarzy klientów nie można wówczas wypłacić żadnego z rzekomych zysków ani zainwestowanych pieniędzy.

Czy znasz jakieś oszustwo Telegram, Whatsapp, Viber, Signal? Podziel się nim z nami, aby dodać go do naszej listy oszustw!

O autorze: Pedro Martinez Gonzalez

Opowiem ci trochę o sobie! Jestem analitykiem finansowym i ekonomistą z tytułem magistra finansów.
O moich studiach: Studiowałem ekonomię na Uniwersytecie w Salamance, a następnie uzyskałem tytuł magistra finansów w Madrycie.
Chcesz więcej informacji? Więcej o mnie przeczytasz tutaj w mojej biografii.

84 komentarze do «Oszustwa Telegram, Whatsapp, Signal…»

 1. JORGE odpowiedź

  Witam, skontaktowano się ze mną i rozmawiam z brokerem z https://escryptotrade.com/
  Fakt jest taki, że zainwestowałem trochę pieniędzy i z Waszej aplikacji dokonujemy inwestycji i naprawdę zarobiłem, ale faktem jest, że żeby zarobić więcej trzeba więcej inwestować i na ten moment nie mam do tego zaufania.
  Rozmawiam z nią przez telefon, ona do mnie dzwoni z UK i wszystko jest w porządku, ale wolę się upewnić

  • Polecanibrokerzy.com odpowiedź

   Witaj JORGE, kiedy poprosisz o pieniądze, zobaczysz, że ci ich nie zwrócą, to oszustwo. Otrzymaliśmy kilka skarg i wyraźnie wydają się one oszustwem, jeśli nalegają, nie spiesz się, nie wysyłaj pieniędzy, oszuści zwykle wywierają na Ciebie dużą presję, abyś nie myślał. W tej chwili przeglądamy kilka recenzji, ale Twoja będzie dla nas priorytetem, aby móc ocenić tego brokera. Dziękuję.

 2. jsls odpowiedź

  Wejdź tutaj, aby zbadać sprawę. Według Twoich informacji w Telegramie jest taki komunikat o nazwie: https://t.me/magictradersignals, który również musi być oszustwem. Czy mógłbyś to sprawdzić?

  • Polecanibrokerzy.com odpowiedź

   Witamy Jsls, otrzymaliśmy kilka skarg i wyraźnie wydają się one oszustwem, jeśli nalegają, nie spiesz się, nie wysyłaj pieniędzy, oszuści zwykle wywierają na ciebie dużą presję, abyś nie pomyślał . W tej chwili przeglądamy kilka recenzji, ale Twoja będzie dla nas priorytetem, aby móc ocenić tego brokera. Dziękuję.

 3. Maria Gabriela odpowiedź

  Na Instagramie Deeniel.traiding jest facet, który również mówi, żebyś wysłał mu 100, a on wysyła ci zysk w wysokości 500 dolarów, a potem mówi, żebyś wysłał mu 180 dolarów więcej, ponieważ według zysków było ich więcej. Proszę zachować szczególną ostrożność

  • Polecanibrokerzy.com odpowiedź

   Cześć Marie, dziękujemy za zgłoszenie tego oszustwa.

   Pozdrowienia.

 4. pak serr odpowiedź

  Uważaj na te grupy telegramów i ich menedżerów.
  @BenAustinfx —- z grupy EURUSD GBPUSD GBPJPY CADJPY
  @Książę_Amir1

  Grupa telegramów o nazwie „Forex Billionaire EA Bot”

  • Polecanibrokerzy.com odpowiedź

   Witaj Pakserr, wszystkie te oferty Telegramu to oszustwa, nie powinieneś się na nie nabrać, ponieważ wszystkie są oszustwami.

   Pozdrowienia.

 5. pakserr odpowiedź

  W Telegramie jest kilka grup forex, które działają z robotami i mówią ci, że dzięki swojej inwestycji możesz osiągnąć nadzwyczajne zyski, proszą cię o depozyt zgodnie z planem inwestycji, może to być 48 godzin, 1 tydzień itp. i zapewniają, że będziesz miał zyski bez problemów, co dalej?Po tym czasie mówią, że osiągnąłeś obiecane zyski... ale musisz wpłacić więcej pieniędzy, aby móc aktywować wypłaty , jeśli nie dokonasz wpłaty, NIE będziesz mógł niczego wypłacić.

  • Polecanibrokerzy.com odpowiedź

   Witaj Pakserr, wszystkie te oferty Telegramu to oszustwa, nie powinieneś się na nie nabrać, ponieważ wszystkie są oszustwami.

   Pozdrowienia.

  • Polecanibrokerzy.com odpowiedź

   Witaj Ledys, jest aktorem, ale nie wiemy, czy ma konto sygnałowe.

   Pozdrowienia.

 6. Cezar odpowiedź

  Witam, ostatnio dziewczyna o imieniu Roberta Delgado skontaktowała się ze mną poprzez Ig roberta_delgado prosząc mnie o zainwestowanie 100 dolarów w wydobywanie kryptowalut i za 7 dni miałbym zysk w wysokości 300 dolarów minus jej prowizja, która wynosi 60 dolarów, a firma, w której pracuje, nazywa się primhubmarket. net i który rzekomo znajduje się w Stanach Zjednoczonych.

  • Polecanibrokerzy.com odpowiedź

   Witaj César, nie wierz tym propozycjom, nikt nie otrzymuje takich zwrotów, jakie oferują, a tym bardziej na telegramie, w sieciach społecznościowych jest wiele oszustw. WSPANIAŁA OPIEKA!.

   Pozdrowienia.

 7. Jair odpowiedź

  Cześć… co wiesz o następującej firmie? Czy będzie to oszustwo? https://creatjoy.com/

  • Polecanibrokerzy.com odpowiedź

   Witaj Jaír, nie wierz w te propozycje, nikt nie otrzymuje zwrotów, które oferują, a mniej telegramu, w sieciach społecznościowych jest wiele oszustw. WSPANIAŁA OPIEKA!.

   Pozdrowienia.

 8. Yoleimy odpowiedź

  Witam, chciałbym wiedzieć o „sygnale handlowym Diego”, czy jest on uzasadniony, czy fałszywy

  • Polecanibrokerzy.com odpowiedź

   Cześć Yoleimy, nie wierz w te propozycje, nikt nie dostaje tych zwrotów, a jeszcze mniej na telegramie, w sieciach społecznościowych jest wiele oszustw. WSPANIAŁA OPIEKA!.

   Pozdrowienia.

  • Polecanibrokerzy.com odpowiedź

   Cześć Liren, dzięki za komentarz na temat Cryptomax. Ten broker to oszustwo. FCA (Financial Regulator of the United Kingdom) już ostrzegł przed nimi, za oszustwa i brak regulacji (Zobacz link FCA). Nie wysyłaj im pieniędzy, chcą zdobyć jak najwięcej pieniędzy za pomocą kłamstw, operacje nie są prawdziwe, pieniądze nie są wprowadzane na rynek, tylko to pokazują i na koniec mówią ci, że przegrałeś i oni Zatrzymaj to.

   Jeśli wypłacisz pieniądze, proszą Cię o więcej, aby zapłacić podatki, opłaty, legalizacje itp. Nie rób tego, to wyraźny znak, że chcą ukraść Twoje pieniądze i nic nie zwrócą, nawet jeśli zapłacisz.

   Jeśli posiadasz więcej informacji o firmie, prosimy o podzielenie się nimi z nami, zwłaszcza jeśli są to informacje, które Twoim zdaniem mogą pomóc innym osobom inwestującym w tę firmę.

   Czy masz nazwiska doradców, numery, e-maile, z których się z Tobą kontaktowali? Czy pamiętasz, jak znalazłeś tego brokera w pierwszej kolejności?

   Aby odzyskać pieniądze, wypróbuj nasz czat lub ten link: ODBIERZ PIENIĄDZE, POMAGAMY

   Pozdrowienia.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *