Zcash: Wszystko, co musisz wiedzieć

Wraz z ekspansją kryptowalut na rynku, krok po kroku możemy zobaczyć, jak pojawiają się nowe opcje, takie jak Zcash. I właśnie coraz więcej firm stawia na stworzenie własnej elektronicznej waluty, aby konkurować na nowym rynku.

Doskonały przykład można znaleźć w Zcash, kryptowalucie, która ma wszystko, co wielu chciałoby mieć; atrakcyjna oferta, nienaganne wprowadzenie na rynek i absolutna anonimowość dla jej użytkowników to główne wyróżniki. Dlatego tutaj porozmawiamy o tej wirtualnej walucie.

 

➡Co powinieneś wiedzieć o Zcash?

W kilku słowach Zcash to kryptowaluta, która jak większość działa w sieciach blokowych lub Blockchain. Choć może wydawać się taki sam jak inne, ZEC różni się od reszty sposobem, w jaki chroni swoich użytkowników.

Zgadza się, aby zapewnić bezpieczeństwo operacji, a informacje użytkowników są w 100% chronione, Zcash wdrożył szereg ulepszeń w swojej technologii. W ten sposób, kiedy trafił na rynek, dał prawdziwy przewrót, ponieważ była jedną z niewielu kryptowalut całkowicie skoncentrowanych na prywatności ludzi.

System stojący za Zcash jest prosty, z jednej strony posiadamy technologię szyfrowania na najwyższym poziomie, która pozwala nam zapewnić bezpieczeństwo informacji o użytkownikach. Z drugiej strony, konsensus sieci służy do walidacji transakcji, decentralizując w ten sposób podejmowanie decyzji.

Wśród ekspertów mówi się, że w dniu, w którym Zcash pojawił się na rynku, użytkownicy przyjęli go z wielkim oczekiwaniem, ponieważ na początku projekt ten planował ulepszenie Bitcoina, chociaż ostatecznie zdecydowano się na stworzenie własnej kryptowaluty.

zcash

 

➡Czym Zcash różni się od innych kryptowalut?

 • Rekord informacyjny: Pierwszą różnicą, jaką możemy tu znaleźć, jest fakt, że rejestracja informacji jest całkowicie anonimowa. To znaczy, w przeciwieństwie do Bitcoina, Zcash nie rejestruje informacji o kluczach publicznych, kwotach transakcji ani danych użytkownika.
 • Algorytm: Kolejną różnicą, jaką znajdujemy między Zcash a innymi kryptowalutami, takimi jak Bitcoin, jest używany przez nich algorytm szyfrowania. W tym sensie, ZEC używa algorytmu zk-SNARK, który pozwala na ukrycie informacji i ich poufność, gwarantując w ten sposób operacje między platformami.
 • Prowizja górnicza: Prowizja wydobywcza to kolejny punkt, który musimy wziąć pod uwagę, ponieważ Zcash pobiera 10% prowizji od wydobycia przez pierwsze 4 lata monety. Dzieje się tak dlatego, że komisja jest rodzajem nagrody dla założycieli.
 • Nagrody: Powinieneś wiedzieć, że proces wydobycia nie utrzyma tych samych nagród w czasie. Dzieje się tak, ponieważ z biegiem lat kwota nagród będzie się zmniejszać, aby ustabilizować wartość wirtualnych monet. Co 4 lata wypłata zmniejsza się o połowę.

 

➡Technologia stojąca za Zcash✨

Technologia Zcash okazuje się nieco osobliwa. Po pierwsze, mamy platformę, która działa na Blockchainie podobnym do Bitcoina, więc transakcje i procesy są prawie identyczne. Jego bezpieczeństwo to jedyna różnica, jaką znajdujemy między obydwoma łańcuchami bloków.

I chodzi o to, że przetwarzając transakcje, Zcash nie przechowuje kluczy publicznych, danych kontaktowych, danych osobowych ani kwoty transakcji. Jest to możliwe dzięki wprowadzeniu algorytmów i ulepszeń Blockchain ukierunkowanych na prywatność.

Jednym z tych ulepszeń jest użycie algorytmu zk-SNARKs, znanego również jako Zero Knowledge Proof. Algorytm ten odpowiada za weryfikację, czy nie ma tajnych kluczy lub jakiegoś rodzaju wycieku danych bez pokazywania informacji o użytkowniku. Ponadto działa jak rodzaj tarczy chroniącej dane osobowe użytkownika.

Ponadto, Ta platforma daje Ci możliwość wyboru, czy chcesz, aby transfer monet był publiczny czy prywatny. W obu przypadkach platforma oferuje chronione i przejrzyste adresy, z pewnością, że Twoje dane są chronione przed włamaniami. W ten sposób zmniejsza się ryzyko związane z obsługą tej platformy.

 

➡Ulepszenia w celu rozwiązania potencjalnych błędów✨

Chociaż bezpieczeństwo i anonimowość wydają się być kamieniami węgielnymi Zcash, w rzeczywistości istnieje kwestia, która budzi pewne wątpliwości. I chodzi o to, że jego rzekome bezpieczeństwo jest kwestionowane, ponieważ podczas jego aktywacji wygenerowano dużą ilość śmieci kryptograficznych.

Takie śmieci kryptograficzne działają na platformę bezproduktywnie, ponieważ mogą pozostawić otwarte drzwi dla włamań i naruszeń bezpieczeństwa. Dlatego wielu użytkowników i analityków nadal nie w pełni ufa Zcash i jego algorytmowi bezpieczeństwa.

➡Jak zdobyć ZEC?

Zcash

Aby zdobyć ZEC, monetę z Zcash, masz dwie opcje. Pierwszym z nich jest przeprowadzenie procesu kopania opartego na algorytmie Equihash, algorytmie PoW Zcash.. Każdy wydobyty lub zatwierdzony blok da ci nagrody, chociaż do tego potrzebujesz dobrego sprzętu zasilającego.

Możesz również zdobyć monety ZEC, kupując je, w tym celu musisz udać się do jednego z najsłynniejszych giełd wymiany, takich jak Kraken lub Bitfinex. Tutaj znajdziesz pary dostępne do wymiany przez ZEC. Weź pod uwagę, że nie wszystkie portfele umożliwiają korzystanie z Zcash.

 

➡Czy Zcash jest tego wart?

Tutaj znajdujemy rozbieżność na rynku, bo choć jedni twierdzą, że warto, inni uważają, że jest nieznana. Bazując na danych, innowacje technologiczne zapewniające anonimowość mogą być dobrym powodem, aby zaufać Zcash.

Inną kwestią, którą należy wziąć pod uwagę, jest to, że stabilność waluty jest bardzo dobra, przy stosunkowo niskiej zmienności, chociaż ma tendencję do inflacji. Podobnie musimy wziąć pod uwagę, że śmieci kryptograficzne mogą grać przeciwko Zcash, ponieważ mogą generować luki.

UDZIAŁ!


Broker LegacyFX

Reklamuj się z nami

O autorze: Pedro Martinez Gonzalez

Opowiem ci trochę o sobie! Jestem analitykiem finansowym i ekonomistą z tytułem magistra finansów.
O moich studiach: Studiowałem ekonomię na Uniwersytecie w Salamance, a następnie uzyskałem tytuł magistra finansów w Madrycie.
Chcesz więcej informacji? Więcej o mnie przeczytasz tutaj w mojej biografii.

2 komentarze do «Zcash: Wszystko, co musisz wiedzieć»

 1. Camila Gold odpowiedź

  Ta firma nie jest godna zaufania. Zapewniam, że nie pozwolili mi się wycofać, nie rób tego, później mi podziękujesz. Pozdrowienia.

  • Polecanibrokerzy.com odpowiedź

   Cześć Camila Oro, dziękuję za komentarz na temat Zcash: Wszystko, co musisz wiedzieć. Ten broker to oszustwo. Nie wysyłaj im pieniędzy, chcą zdobyć jak najwięcej pieniędzy za pomocą kłamstw, operacje nie są prawdziwe, nie umieszczają pieniędzy na rynku, tylko tak to wyglądają, a na końcu mówią ci, że przegrałeś i zachowują to.

   Jeśli wypłacisz pieniądze, proszą Cię o więcej, aby zapłacić podatki, opłaty, legalizacje itp. Nie rób tego, to wyraźny znak, że chcą ukraść Twoje pieniądze i nic nie zwrócą, nawet jeśli zapłacisz. Jeśli posiadasz więcej informacji o firmie, prosimy o podzielenie się nimi z nami, zwłaszcza jeśli są to informacje, które Twoim zdaniem mogą pomóc innym osobom, inwestując w tę firmę.

   Czy masz nazwiska doradców, numery, e-maile, z których się z Tobą kontaktowali? Czy pamiętasz, jak znalazłeś tego brokera w pierwszej kolejności?

   Aby odzyskać pieniądze, wypróbuj nasz czat lub ten link: ODBIERZ PIENIĄDZE, POMAGAMY

   pozdrowienia

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.