Techniki wykorzystywane przez oszustów do oszustwa

Oszuści to jeden ze sposobów, w jaki brokerzy są nazywani oszustami lub oszustami. Aby osiągnąć swoją misję, przestępcy ci używają wszelkiego rodzaju technik, aby zwieść ludzi w ich pułapki.

Jedną z najczęstszych metod jest manipulacja, technika, która obejmuje dużą liczbę dodatkowych strategii. Dlatego tutaj powiemy Ci, jakie są najczęstsze techniki manipulacji używane przez tych oszustów w celu oszukania Cię, a tym samym kradzieży Twoich pieniędzy bez Twojej wiedzy.

➡Najczęstsze techniki✨

Według Javelin Strategy & Research około 16 milionów ludzi padło ofiarą oszustwa tylko w 2017 r. Niektóre z metod lub technik manipulacji wykorzystywanych do realizacji ich misji były następujące:

Techniki

 • Stopa w drzwiach

Uważana za jedną z najczęściej używanych technik przez brokerów oszustów, wyróżnia się tym, że jest powszechna i łatwa do wykrycia. Foot in the Door to obiecanie Ci biznesu z ogromnymi zyskami, rnaprawdę atrakcyjna i niesamowita, w zamian za minimalną inwestycję, mały w porównaniu do zysku, który zamierzasz wygenerować.

Oszuści poproszą Cię o początkową wpłatę, pokażą Ci „wyniki” i powiedzą Ci, że poniosłeś straty i że musisz wpłacić więcej. Później, gdy poprosisz o pieniądze wygenerowane dzięki Twoim inwestycjom i ich „poradom”, znikną i zablokują Cię, abyś nie mógł ich ponownie szukać.

 • Drzwi w twarz

Podobnie jak w poprzedniej technice, tutaj skontaktuje się z Tobą rzekomy doradca finansowy z obietnicą zaoferowania Ci strategii inwestycyjnych, aby Twoje pieniądze rosły. Aby to zrobić, poprosi Cię o początkową inwestycję (coś bardzo powszechnego w każdym scrámmerze) w celu rozpoczęcia pracy.

Cechą charakterystyczną Door in the Face jest to, że początkowa żądana kwota będzie bardzo wysoka, więc odmówisz. Następnie zaoferują Ci zniżkę lub znacznie niższą inwestycję, abyś mógł ją sfinansować. Jak w stanie techniki, gdy będą mieli pieniądze, znikną.

 • Ale jesteś wolny

Ta technika to seria różnych technik, ponieważ możesz zacząć na przykład od dowolnego z powyższych punktów. Dzieje się tak dlatego, że bardziej niż ta technika, jest to technika manipulacji, która ma na celu przekonanie cię przy użyciu różnych rodzajów zasobów.

tutaj używane są zwroty stylistyczne: „To zależy od Ciebie”, „Nie zmuszam Cię, prowadzę Cię”, „To jest rada, którą Ci daję, aby Ci pomóc, ale decyzja należy do Ciebie”. W ten sposób starają się uwolnić od odpowiedzialności, dając ci fałszywe poczucie, że masz kontrolę.

 • To nie wszystko

Promocje to dobry sposób na oszukiwanie ludzi, dlatego ta technika jest tak wykorzystywana do przyciągania wielu osób. To, co wyróżnia się tutaj, to wykorzystanie tak zwanych bonusów jako głównego sposobu na łapanie ludzi i kradzież ich pieniędzy.

W tej technice broker scrámmer powie Ci, że masz 100% bonus, jeśli na przykład wpłacisz 100 dolarów, a następnie powie Ci, że masz jeszcze jeden, ale tym razem musisz wpłacić 1,000. A) Tak, Stopniowo będą zwiększać kwotę, podczas gdy będą wykorzystywać różne zasoby, aby sprawić, że stracisz i ukradniesz pieniądze.

 • Przynęta i niska piłka

Wreszcie znajdujemy tę technikę, która koncentruje się głównie na sprzedaży poprzez aktualizacje lub ekskluzywne promocje. Według ekspertów ta technika jest jedną z najmniej legalnych, ponieważ nieoczekiwana zmiana warunków „promocji” jest nielegalna.

Strategia jest prosta, broker oferuje rzekomą promocję, taką jak uaktualnienie konta, aby zostać VIPem w zamian za depozyt. Po pokryciu wspomnianej wpłaty broker skontaktuje się z Tobą i poinformuje, że promocja nie miała zastosowania, ponieważ zmieniły się warunki i konieczne jest wpłacenie większej ilości pieniędzy.

➡Jak uniknąć tego rodzaju oszustw?✨

  • Zbadaj brokera: Aby uniknąć bycia ofiarą oszustwa, Zalecamy dokładne zbadanie brokera. Sprawdź wszystkie możliwe informacje, aby dowiedzieć się, czy ten broker jest scrámmerem, czy wręcz przeciwnie, czy jest godny zaufania.
  • Być ciekawym: Choć może się to wydawać nieco trudne, ciekawość może ah
   przyprawia o ból głowy. Zbadaj wszystko, co możesz o brokerze i promocjach, zadawaj pytania na forum, znajduj innych użytkowników, a nawet pisz do brokera, aby odpowiedzieć na Twoje pytania.
  • Nieufność: Kiedy broker wysyła ci pilnie wiadomości, bardzo nalega, abyś wpłacił pieniądze, nie przestaje cię naciskać, zadaje ci pytania dotyczące twojego życia i oferuje nierealistyczne bonusy lub ogromne zyski. Uważaj! Mogą to być czerwone flagi, które wskazują, że broker jest scrámmerem.
  • Potwierdź informacje: Jeśli powiedzą ci, że dana waluta odnosi nadmierny sukces, którego nie możesz przegapić lub że możesz uniknąć podatków, na przykład wpłacając określoną kwotę, lepiej jest błądzić po stronie podejrzeń. Dlatego musisz zweryfikować tak lub tak wszystkie informacje.
  • Kanały komunikacji: Regulowany broker będzie korzystał z oficjalnych kanałów komunikacji, na przykład poczty elektronicznej. Jeśli pośrednik pisze do Ciebie na przykład o 10:XNUMX przez WhatsApp lub Instagram DM, to lepiej być podejrzliwym, ponieważ Oszuści wykorzystują do kontaktu z Tobą nieoficjalne kanały komunikacji.
  • Odmowa przekazania pieniędzy: Jeśli chcesz odzyskać pieniądze lub po prostu dokonać wypłaty, to ci oszuści mogą sprawić Ci wiele przeszkód lub przeszkód. Jeśli tak się stanie, poinformuj Cię, że prawdopodobnie już padłeś ofiarą oszustwa, ponieważ jeśli nie możesz mieć swoich pieniędzy, to dlatego, że zostały już skradzione.

Niestety nadal nie ma mechanizmów umożliwiających podjęcie działań prawnych przeciwko oszustom i oszustom. Na razie pozostaje tylko postępować legalnie w swoim kraju, a także złożyć skargę do organizacji międzynarodowych i zgłosić swoje doświadczenia na forach przeglądowych brokerów.

Techniki

UDZIAŁ!


Broker LegacyFX

Reklamuj się z nami

O autorze: Pedro Martinez Gonzalez

Opowiem ci trochę o sobie! Jestem analitykiem finansowym i ekonomistą z tytułem magistra finansów.
O moich studiach: Studiowałem ekonomię na Uniwersytecie w Salamance, a następnie uzyskałem tytuł magistra finansów w Madrycie.
Chcesz więcej informacji? Więcej o mnie przeczytasz tutaj w mojej biografii.

2 komentarze do «Techniki wykorzystywane przez oszustów do oszustwa»

 1. Jose za. szczera sosna odpowiedź

  Zostałem oszukany. Jestem spłukany, potrzebuję pomocy Nie mam pieniędzy, oferuję tylko to, co ode mnie odzyskają 50% zabrali 70.000 XNUMX € Czekam na odpowiedź dzięki

  • Polecanibrokerzy.com odpowiedź

   Cześć Jose, napisz na nasz CZAT lub wypełnij formularz, a rozwiązanie zostanie znalezione, dziękujemy za podzielenie się swoimi doświadczeniami z WAM-Capital. Ten broker to oszustwo. Nie wysyłaj im pieniędzy, chcą zdobyć jak najwięcej pieniędzy za pomocą kłamstw, operacje nie są prawdziwe, pieniądze nie są wprowadzane na rynek, tylko to pokazują i w końcu mówią ci, że przegrałeś i oni Zatrzymaj to.

   Zawsze starają się tobą manipulować, nie zwrócą twoich pieniędzy, ani tych początkowych, ani jeśli wyślesz je później, już ich nie zobaczysz, spróbuj odebrać za pośrednictwem naszego czatu.

   Jeśli posiadasz więcej informacji o firmie, prosimy o podzielenie się nimi z nami, zwłaszcza jeśli są to informacje, które Twoim zdaniem mogą pomóc innym osobom inwestującym w tę firmę.

   Czy masz nazwiska doradców, numery, e-maile, z których się z Tobą kontaktowali? Czy pamiętasz, jak znalazłeś tego brokera w pierwszej kolejności?

   Aby odzyskać pieniądze, wypróbuj nasz czat lub ten link: ODBIERZ PIENIĄDZE, POMAGAMY

   Pozdrowienia.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.