Stellar: Wszystko, co musisz wiedzieć

✔️ Informacje sprawdzone i zaktualizowane w kwietniu 2024 r. przez Pedro Martíneza Gonzáleza

Jednym z celów, do których dążą przedsiębiorstwa i instytucje finansowe na całym świecie, jest zmniejszenie luki w usługach bankowych. W ramach tego celu narodziła się Stellar, organizacja non-profit, która uruchomiła własne rozwiązanie tego problemu.

I to dlatego, że dzisiaj nadal duża część światowej populacji nie ma dostępu do tych usług. Zgadza się, tutaj porozmawiamy o Lumens, platformie XLM i kryptowalucie, która postawiła sobie za cel osiągnięcie celu Stellar.

✨ Czym dokładnie jest Stellar?

Jak już ci powiedzieliśmy, Stellar to organizacja non-profit, której celem jest łączenie banków i użytkowników na całym świecie. W tym celu Stellar stworzył platformę znaną zarówno jako Stellar, jak i Lumens, która została uruchomiona w 2014 roku.

Możemy zdefiniować Stellar jako dużą sieć zdecentralizowanych serwerów, która może przetwarzać tysiące transakcji jednocześnie z najwyższym bezpieczeństwem.. Pomaga to bankom i osobom fizycznym przeprowadzać operacje w dowolnej walucie, wirtualnej lub konwencjonalnej, szybko i po najniższych kosztach.

Dzięki umożliwieniu przetwarzania tysięcy transakcji jednocześnie, koszty operacyjne platform stają się znacznie niższe. Możliwe więc, że banki skalują swoje usługi, a użytkownicy mogą dokonywać transakcji po bardzo niskich kosztach.

Ta droga jest tą, którą Stellar narysował jako sposób na zmniejszenie przepaści istniejącej między usługami finansowymi a użytkownikami. Co więcej, ta platforma może służyć jako skuteczna strategia walki z ubóstwem. Dzieje się tak, ponieważ może pomóc pieniądzom szybciej i po niższych kosztach dotrzeć do ludzi.

Gwiezdny

✨ Punkty, które powinieneś wiedzieć o Stellar.

 • Mniej czasu: Jedną z wielkich zalet oferowanych przez Stellar jest to, że znacznie skraca czas potrzebny na wymianę transakcji. Zasadniczo przetwarzanie transakcji między bankami i instytucjami sprowadza się do kilku sekund.
 • Większa wydajność: Możliwość przetwarzania tysięcy transakcji jednocześnie zwiększa wydajność systemów. W ten sposób możesz dokonać większej liczby transakcji w tym samym czasie, zmniejszając koszty operacyjne. To z kolei sprawia, że ​​sprzedaż może wzrosnąć, a także zyski i korzyści dla użytkowników.
 • Księga rachunkowa: Inną ważną cechą jest to, że Stellar zawiera własną księgę lub księgę. Znajduje się on na każdym serwerze i jego zadaniem jest weryfikacja transakcji, do tego wykorzystuje mechanizm konsensusu. Ta książka synchronizuje się co 2.5 sekundy.
 • Pojemność: Możliwości Stellar są ogromne, aby móc w większym stopniu wspierać wszystkie operacje między bankami. Według danych deweloperów, Stellar obsługuje do 1 miliarda kont z około 1,000 transakcji na sekundę. Bitcoin obsługuje tylko 7, a Ethereum osiąga 25.
 • Koszty transakcji: Na koniec powinieneś wiedzieć, że prowizja i koszty operacyjne Stellar są znacznie niższe niż w przypadku innych walut. Tutaj obsługiwany jest koszt prowizji w wysokości zaledwie 001 USD, więc okazuje się, że jest to bardzo tania platforma i kryptowaluta.
 • Token: Oprócz bycia platformą, Stellar ma własną kryptowalutę znaną jako XML. Waluta służy jako rodzaj pomostu pomiędzy początkową i końcową transakcją, użytkownikiem, który ją wysyła, a tym, który ją otrzymuje, więc jest używana bardziej jako waluta operacyjna.

✨Technologia za

Będąc zdecentralizowaną siecią serwerów, Stellar zawiera technologię, która pozwala im działać w sieci, poprzez stałe połączenie, ale niezależnie od siebie. Celem jest włączenie do sieci coraz większej liczby serwerów, tak aby w przypadku awarii istniała kopia zapasowa.

Aby zachować lepszą ewidencję operacji, Stellar uruchamia oprogramowanie, które pozwala na tworzenie precyzyjnego dziennika operacji. Ta książka ma system konsensusu, który ją wspiera, który wykorzystuje Stellar Consensus Protocol SCP, ulepszoną wersję PoW.

Ponadto, stosuje się tak zwaną kotwicę, pomost, który powstaje między monetą a siecią Stellar. W ten sposób wysłane pieniądze trafiają przez most do worka dystrybucyjnego znanego jako Pool, który zamienia monetę na lumenów, a następnie na ostatnią monetę.

Proces ten trwa zaledwie kilka milisekund, ponieważ sieć działa bardzo szybko. Ponadto zastosowanie Kotew zapewnia użytkownikowi uzyskanie najlepszego kursu wymiany lub wartości poprzez faktyczne zmniejszenie kosztów prowizji i czasu działania.

✨Jak zdobyć monety?

Będąc monetą używaną jako część wewnętrznego procesu, nie można jej wydobywać, ponieważ wszystkie monety zostały już stworzone i co jakiś czas wypuszczane. Dlatego jedyną opcją zdobycia Lumenów, wirtualnych monet Stellar, jest ich zakup.

Podczas Stellar to stosunkowo nowa platforma, w rzeczywistości jej monety mają już pewien prestiż na rynku. W ten sposób możemy znaleźć Lumeny w głównych giełdach na całym świecie. Możesz wprowadzać zmiany zarówno w kryptowalutach, jak i pieniądzach fiducjarnych, ponieważ ma wiele par.

Gwiezdny

✨Czy warto go używać?

Stellar ma wiele zalet dla swoich użytkowników. Możliwość dokonywania transakcji w kilka sekund i bardzo niskim kosztem to główna oferta tej platformy. Oprócz tego, że jest wszechstronny, ponieważ obsługuje wiele walut i globalnych banków.

Ponadto, Cel Stellar, jakim jest zmniejszenie ubóstwa i nierówności w usługach finansowych, jest z pewnością wart podkreślenia. Niewiele jest platform, które w ramach swojej struktury wpisują cel społeczny, skupiając się tym samym na zmienianiu świata.

UDZIAŁ!
O autorze: Pedro Martinez Gonzalez

Opowiem ci trochę o sobie! Jestem analitykiem finansowym i ekonomistą z tytułem magistra finansów.
O moich studiach: Studiowałem ekonomię na Uniwersytecie w Salamance, a następnie uzyskałem tytuł magistra finansów w Madrycie.
Chcesz więcej informacji? Więcej o mnie przeczytasz tutaj w mojej biografii.

2 komentarze do «Stellar: Wszystko, co musisz wiedzieć»

 1. Valentino odpowiedź

  Ta firma cię oszuka. Mój mąż został oszukany, nie rób tego, podziękujesz mi później. Pozdrowienia.

  • Polecanibrokerzy.com odpowiedź

   Cześć Valentino, dziękuję za komentarz na temat Stellar: Wszystko, co musisz wiedzieć. Ten broker to oszustwo. Nie wysyłaj im pieniędzy, chcą zdobyć jak najwięcej pieniędzy za pomocą kłamstw, operacje nie są prawdziwe, nie umieszczają pieniędzy na rynku, tylko tak to wyglądają, a na końcu mówią ci, że przegrałeś i zachowują to.

   Jeśli wypłacisz pieniądze, proszą Cię o więcej, aby zapłacić podatki, opłaty, legalizacje itp. Nie rób tego, to wyraźny znak, że chcą ukraść Twoje pieniądze i nic nie zwrócą, nawet jeśli zapłacisz. Jeśli posiadasz więcej informacji o firmie, prosimy o podzielenie się nimi z nami, zwłaszcza jeśli są to informacje, które Twoim zdaniem mogą pomóc innym osobom, inwestując w tę firmę.

   Czy masz nazwiska doradców, numery, e-maile, z których się z Tobą kontaktowali? Czy pamiętasz, jak znalazłeś tego brokera w pierwszej kolejności?

   Aby odzyskać pieniądze, wypróbuj nasz czat lub ten link: ODBIERZ PIENIĄDZE, POMAGAMY

   pozdrowienia

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *