Ripple: Wszystko, co musisz wiedzieć

Jedną z najczęstszych formuł sukcesu w świecie biznesu, a zwłaszcza w technologii, jest połączenie tradycji z nowym, tak jak zrobił to Ripple. Operacja jest prosta, polega na przejęciu czegoś, co już istnieje, włączeniu technologii, innowacji i ulepszeniu, przy jednoczesnym zachowaniu jego istoty.

Wśród wszystkich kryptowalut, które możemy znaleźć na rynku, mamy Ripple, jedną z walut wirtualnych, która najbardziej zaskoczyła swoją ofertą wartości. Tutaj znajdujemy połączenie tradycyjnego z cyfrowym, dlatego tutaj opowiemy, o co w tym wszystkim chodzi.

➡Koncepcja Ripple✨

Jeśli pojawi się na początku Ripple narodziło się jako oprogramowanie nastawione na rozwiązywanie problemów związanych z transakcjami lub transferami pieniężnymi między bankami. Dziś Ripple stał się platformą, która łączy możliwość wykonywania tradycyjnych przelewów bankowych ze światem kryptowalut.

W tym celu Ripple ma własną kryptowalutę znaną pod skrótem XRP. Poprzez wykorzystanie technologii kryptowalut Ripple pozwala na transakcje z niższymi kosztami operacyjnymi i usługowymi, większą szybkością, a także lepszym zarządzaniem kapitałem, dzięki czemu procesy są bardziej wydajne.

Ten zdecentralizowany system działa za pomocą różnych protokołów i algorytmów wraz z technologią Blockchain, która go obsługuje. To sprawia, że ​​operacje tutaj są nie tylko prostsze, ale także bezpieczne. Nie musisz się martwić problemami z hakowaniem lub naruszeniami bezpieczeństwa.

Jedną z wielkich przewag, jakie ma Ripple nad innymi konkurentami, jest fakt, że: ta platforma ma doświadczenie w dwóch sektorach. Z jednej strony masz wiedzę o współpracy z tradycyjnym systemem bankowym. Z drugiej strony masz własną kryptowalutę i wiesz, jak działa wirtualny świat.

Marszczyć

➡Różnice między Ripple a Bitcoin

 • Akceptacja bankowa: Choć banki nie przepadają za kryptowalutami, w Ripple znajdziemy wyjątek od reguły. I chodzi o to, że ta kryptowaluta ma powszechną akceptację wśród banków, co daje jej znacznie większe wsparcie, a także wartość.
 • System płatności międzybankowych: Kolejną wielką zaletą jest to, że dzięki tej akceptacji Ripple stworzył międzybankowy system płatności. Platforma o nazwie Global Payments Steering Group (GPSG) umożliwia dokonywanie płatności pomiędzy użytkownikami wielu banków, takich jak Bank of America Merrill Lynch, Santander, Standard Chartered, Westpac Banking Corporation, Royal Bank of Canada czy CIBC.
 • Usługi dla banków: Ripple cieszy się dużym prestiżem, ponieważ platforma ta oferuje bankom różne rozwiązania technologiczne. Coraz więcej instytucji ufa temu ekosystemowi, aby skrócić czas realizacji ich transakcji. Nie dzieje się tak z Bitcoinem czy Ethereum.
 • Liczba transakcji: Zamiast tego Bitcoin pozwala na wykonanie maksymalnie 6 operacji na sekundę Ripple może przeprowadzić do 1,500 transakcji. Oznacza to, że ma taką samą wydajność jak inne procesory płatności, takie jak Visa, pod względem wolumenu transakcji.
 • Zaminowany: Kolejną wyraźną różnicą, którą widzimy, jest to, że Ripple nie akceptuje kopania swojej kryptowaluty XRP, ponieważ platforma kontroluje ich emisję. Aby uniknąć powodzi i nierównowagi, Ripple odpowiada za wypuszczanie na rynek określonej ilości tokenów każdego miesiąca.
 • Sojusze: Na koniec powinieneś wiedzieć, że Ripple utrzymuje sojusze z bankami i instytucjami finansowymi. Powoduje to, przynajmniej pośrednio, wzrost wartości waluty. W ten sam sposób masz wsparcie, wiedząc, że ta platforma ma Ok wielu banków na całym świecie.

➡Operacja✨

Jak większość kryptowalut, Ripple działa z łańcuchem bloków lub Blockchain. Każda transakcja staje się blokiem, który rejestruje wszystkie informacje o ruchach. Po potwierdzeniu każdej transakcji łączy się z łańcuchem bloków. Różnica polega na tym, że Ripple Blockchain jest przeznaczony wyłącznie dla tej platformy.

Zamiast operować papierami wartościowymi, tutaj okazuje się, że działanie Blockchain odbywa się za pośrednictwem IOU, rodzaju weksli kryptograficznych. Do przesyłania rzeczywistych wartości za tymi wekslami wykorzystywany jest system znany jako bramki płatnicze.

Inną cechą, którą należy wziąć pod uwagę, jest to Ripple działa w oparciu o algorytm znany jako Ripple (zwany SHA-512), który działa poprzez system konsensusu oparty na drzewie decyzyjnym. System ten przyspiesza zatwierdzanie transakcji, faworyzując monetę Ripple w jej transakcji z innymi walutami.

W ramach struktury Blockchain warto zauważyć, że każdy z użytkowników tworzy węzeł. Każdy z węzłów dołącza do sieci, a ich głównym zadaniem jest pełnienie roli swego rodzaju lokalnego systemu wymiany.

➡Jak możemy ich użyć?✨

Jak już ci powiedzieliśmy, Ripple ma sojusze z głównymi instytucjami bankowymi na całym świecie. Visa i American Express to doskonały przykład, ponieważ firmy te zaczęły opracowywać metody płatności oparte na Ripple Blockchain, aby móc korzystać z tych tokenów.

Stopniowo Ripple staje się jedną z najczęściej akceptowanych walut wirtualnych podczas dokonywania płatności i transakcji. Włączenie hybrydowego systemu bankowego między walutami tradycyjnymi i cyfrowymi pomaga w znacznie większym wykorzystaniu Ripple każdego dnia. Podobnie co roku znajdujemy nowe sojusze bankowe.

Marszczyć

➡Czy warto?

Ze względu na ogromny potencjał, jaki ma Ripple, jest to bez wątpienia jedna z najlepszych opcji na rynku. Mamy kryptowalutę, która działa z własnym Blockchainem i najnowszą technologią integracji bankowej i ulepszaniem transakcji.

Jego wolumen transakcji jest równy Visa, a także ma ważne sojusze z bankami, takimi jak American Express. Wszystko to daje nam przegląd obiecującej przyszłości, jaką może mieć Ripple, jeśli uda mu się zintegrować tradycyjny system bankowy z przyszłością kryptowalut i płatności w sposób wirtualny oparty na Blockchain.

UDZIAŁ!


Broker LegacyFX

Reklamuj się z nami

O autorze: Pedro Martinez Gonzalez

Opowiem ci trochę o sobie! Jestem analitykiem finansowym i ekonomistą z tytułem magistra finansów.
O moich studiach: Studiowałem ekonomię na Uniwersytecie w Salamance, a następnie uzyskałem tytuł magistra finansów w Madrycie.
Chcesz więcej informacji? Więcej o mnie przeczytasz tutaj w mojej biografii.

2 komentarze do «Ripple: Wszystko, co musisz wiedzieć»

 1. Gabriel odpowiedź

  Ta firma to mistyfikacja. Jeszcze nie dostałem zapłaty, nie rób tego, podziękujesz mi później. Pozdrowienia.

  • Polecanibrokerzy.com odpowiedź

   Cześć Gabriel, dziękuję za komentarz na temat Ripple: Wszystko, co musisz wiedzieć. Ten broker to oszustwo. Nie wysyłaj im pieniędzy, chcą zdobyć jak najwięcej pieniędzy za pomocą kłamstw, operacje nie są prawdziwe, nie umieszczają pieniędzy na rynku, tylko tak to wyglądają, a na końcu mówią ci, że przegrałeś i zachowują to.

   Jeśli wypłacisz pieniądze, proszą Cię o więcej, aby zapłacić podatki, opłaty, legalizacje itp. Nie rób tego, to wyraźny znak, że chcą ukraść Twoje pieniądze i nic nie zwrócą, nawet jeśli zapłacisz. Jeśli posiadasz więcej informacji o firmie, prosimy o podzielenie się nimi z nami, zwłaszcza jeśli są to informacje, które Twoim zdaniem mogą pomóc innym osobom, inwestując w tę firmę.

   Czy masz nazwiska doradców, numery, e-maile, z których się z Tobą kontaktowali? Czy pamiętasz, jak znalazłeś tego brokera w pierwszej kolejności?

   Aby odzyskać pieniądze, wypróbuj nasz czat lub ten link: ODBIERZ PIENIĄDZE, POMAGAMY

   pozdrowienia

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.