✔️ Informacje sprawdzone i zaktualizowane w lutym 2024 r. przez Pedro Martíneza Gonzáleza

Fale są jednym z głównych narzędzi, które inwestorzy muszą próbować przewidzieć zachowanie, jakie będzie miała pozycja.. Dlatego ważne jest, aby nauczyć się czytać i rozumieć fale, a następnie opracować strategię handlową.

Na przykład, rynek walutowy porusza się fraktalnie, czyli falami. Dlatego niezbędne jest zrozumienie fal. Fale te odzwierciedlają zachowanie w górę i w dół, gdy cena tych oscyluje.

Teoria fal Elliotta?

W latach dwudziestych człowiek o nazwisku Ralph Nelson Elliott odkrył to na giełdzie transakcje były wymieniane w cyklach, a nie losowo i nieprzewidywalnie. Ta teoria opiera się na fakcie, że wzrost i spadek zawsze występują w powtarzalnych wzorcach, to znaczy falach.

W ten sposób, poprzez badanie tych fal lub powtarzających się wzorców, można przewidzieć zachowanie, jakie te aktywa mogą mieć w najbliższej przyszłości.

Jak te fale można zmierzyć i zinterpretować?

W ramach handlu istnieje kilka sposobów mierzenia tych fal. Główną stosowaną metodą jest znana "Zniesienie Fibonacciego". Dzięki tej metodzie można zmierzyć cofnięcie i projekcję fal i w ten sposób przewidzieć, jaki będzie następny ruch lub odbicie, jakie będzie miał dany zasób.

Te niepowodzenia pozwalają nam wiedzieć, kiedy wejść w pozycję, kiedy kupić, a kiedy sprzedać, wiedzieć, jaki będzie nasz cel i jaką rentowność można osiągnąć. 

Profesjonalny trader może wykorzystać te sygnały do ​​handlu na giełdzie., wiedzieć, kiedy kupować, a kiedy sprzedawać, wiedzieć, kiedy czekać.

czym są fale w handlu

Analiza tych fal Elliotta i zniesień Fibonacciego to coś, czego nauczenie się zajmuje dużo czasu, a przede wszystkim wymaga dużo praktyki do opanowania. Jest to jednak bez wątpienia najlepsza opcja dostępna dla traderów i jest szeroko stosowana jako narzędzie inwestycyjne.

Jak nauczyć się operować falami?

Wyjaśnienie wszystkich niezbędnych pojęć, aby móc analizować, rozumieć i móc działać za pomocą analizy technicznej zajęłoby dużo czasu, to jest coś naprawdę złożonego i zajmuje dużo czasu i wysiłku, ten artykuł jest rodzajem inicjacji falami i analizy techniczne.

Jednak, jak już zostało powiedziane wcześniej, zrozumienie lub rozpoczęcie rozumienia działania fal ma kluczowe znaczenie dla bezpiecznego działania.

Jeśli jesteś zainteresowany nauką korzystania z fal i możliwością uzyskania korzyści ekonomicznych ze wzlotów i upadków na giełdach, zaleca się odbycie profesjonalnego kursu tradingu, warto również wspomnieć, że jest ich wiele. bezpłatne zasoby, które można znaleźć w Internecie.

Tą publikacją chcemy dać ogólne pojęcie o falach i analizie technicznej, ponieważ niemożliwe byłoby omówienie całego tematu w jednej publikacji. 

Istnieje wiele terminów finansowych i inwestycyjnych, których możesz nie znać, nawet profesjonalni handlowcy z wieloletnim doświadczeniem często ignorują niektóre terminy, które są mało znane, ale są ważne podczas analizy technicznej. 

Wnioski

Bez wątpienia fale są bardzo ważne w handlu, Dzięki jego badaniu można przewidzieć, kiedy składnik aktywów wzrośnie lub spadnie w cenie. Chociaż prawdą jest, że ta nauka nie jest całkowicie dokładna, ponieważ rynki mogą czasami być manipulowane przez czynniki zewnętrzne, fale mogą stać się doskonałym punktem odniesienia i są wykorzystywane przez jednych z najlepszych i najbardziej znanych traderów.

Nie wszyscy traderzy w pełni rozumieją zachowanie fal, nawet po długotrwałym korzystaniu z nich i mieszkaniu z nimi. Jednak dzięki swoim przewidywaniom zazwyczaj uzyskują duże zwroty. Pomyśl o falach jako o jeszcze jednym narzędziu do poprawy swoich umiejętności jako inwestora.

Handel nie jest łatwy, analiza techniczna też nie jest łatwa, wymaga to dużo praktyki, wielu godzin nauki i ogólnie zainwestowania dużej ilości czasu. Dlatego ludzie, którym udaje się opanować te techniki i uczynić to swoim codziennym, odnoszą wielkie sukcesy w świecie finansów.

O autorze: Pedro Martinez Gonzalez

Opowiem ci trochę o sobie! Jestem analitykiem finansowym i ekonomistą z tytułem magistra finansów.
O moich studiach: Studiowałem ekonomię na Uniwersytecie w Salamance, a następnie uzyskałem tytuł magistra finansów w Madrycie.
Chcesz więcej informacji? Więcej o mnie przeczytasz tutaj w mojej biografii.

3 komentarze do «Czym są fale (handel)? Wyjaśnił»

 1. Mojżesz Gomez Acuna odpowiedź

  Podobał mi się artykuł, chciałbym dowiedzieć się więcej

  • Polecanibrokerzy.com odpowiedź

   Witaj Moisés, musisz przejść do sekcji EDUKACYJNE, która znajduje się w menu naszej strony internetowej i tam znajdziesz różne sekcje, które mogą Cię zainteresować.

   Pozdrowienia.

 2. Polecanibrokerzy.com odpowiedź

  Bardzo dobre wyjaśnienie, wyjaśniło moje wątpliwości i doskonale je zrozumiałem!!!. Dziękuję Ci!!

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *