Jeśli chcesz zacząć inwestować i handlować, ważną decyzją (być może najważniejszą) jest wybór REGULOWANY BROKER ✅, nie możemy tego przecenić, ponieważ jest to niezwykle ważne. Broker, który wzbudza zaufanie i gwarantuje, że Twoja inwestycja jest bezpieczna, to coś fundamentalnego. Aby uniknąć dalszych niedogodności, dobrze jest zatrudniać brokerów, którzy są pod nadzorem organów nadzoru finansowego.

Każdy organ regulacyjny brokera ma swoje zasady i wymaga od pośredników spełnienia określonych warunków, aby inwestor nie został naruszony, a przede wszystkim, aby chronić klientów. Organy te są odpowiedzialne za ochronę zarówno inwestora, jak i zainwestowanych pieniędzy. W niektórych przypadkach ważne jest, aby broker miał płynność na pokrycie swoich operacji.

Pamiętaj, że im lepsza i poważniejsza regulacja, tym więcej środków, które broker jest zobowiązany podjąć i przestrzegać, aby chronić klienta, tradera, czyli Ciebie. Handel z regulowanym brokerem jest niezwykle ważny. 

 

Niektóre organy regulacyjne brokerów:

 

⚖️ Krajowa Komisja Rynku Papierów Wartościowych (CNMV) ⚖️.

 

✅ Organ ten reguluje działalność brokerów w Hiszpanii. Jest odpowiedzialny za kontrolę działalności hiszpańskiej giełdy. Jej głównym celem jest zapewnienie ochrony hiszpańskich inwestorów oraz przejrzystości pośredników rynkowych.

 

⚖️.  Władza do spraw finansowych (FCA⚖️.

 

✅ Uważa się, że broker regulowany przez ten prestiżowy organ zapewnia inwestorowi zaufanie i duże bezpieczeństwo. Jej siedziba znajduje się w Wielkiej Brytanii, a jej celem jest utrzymanie sprawnego funkcjonowania rynków oraz ochrona inwestorów, rynków finansowych i firm pośredniczących, które nadzorują.

Organy nadzorcze brokera

Naszym zdaniem jest to jeden z najbardziej szanowanych regulatorów na świecie. Wraz z SEC, BaFIN i kilkoma innymi regulatorami jest to prawdopodobnie jeden z najlepszych regulatorów na świecie.

 

⚖️. Cypryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC⚖️.

 

✅ Cypryjski organ regulacyjny brokerów, którego celem jest zagwarantowanie legalności i bezpieczeństwa operacji prowadzonych na rynkach inwestycyjnych oraz ochrona inwestora. CySEC jest podmiotem odpowiedzialnym za zapewnienie prawidłowego funkcjonowania Cypryjskiej Giełdy Papierów Wartościowych.

Przyjmuje wnioski i odpowiada za udzielanie koncesji na prowadzenie działalności oraz ich cofanie i nakładanie sankcji w razie potrzeby. Nadzoruje i chroni transakcje i papiery wartościowe inwestorów.

Jeśli o nas chodzi, CySEC jest w szarej strefie, ponieważ jest to regulacja europejska, ma być poważna i dobra, ale jednocześnie wielu brokerów regulowanych przez CySEC pozostawiło wielu niezadowolonych klientów. A w takich przypadkach CySEC zrobił bardzo niewiele, naszym zdaniem, aby chronić tych niezadowolonych klientów.

 

⚖️. Międzynarodowa Komisja Usług Finansowych (IFSC) ⚖️.

 

✅ Organizacja rządowa zlokalizowana w Belize, której celem jest udzielanie licencji na prowadzenie działalności brokerom, którzy mogą weryfikować ich legalność i oferować bezpieczeństwo inwestorom. Firmy świadczące usługi finansowe muszą przestrzegać kodeksu postępowania w celu ulepszenia tych usług. 

Ten regulator jest znacznie spokojniejszy i mniej bezpieczny niż na przykład FCA.

 

⚖️. Australijska Komisja Papierów Wartościowych i Inwestycji (ASIC) ⚖️.

 

✅ Ten organ regulacyjny ma na celu poprawę funkcjonowania systemu finansowego i promowanie udziału inwestorów. Odpowiedzialny za egzekwowanie i regulowanie przepisów dotyczących usług finansowych i firm, rynków i usług świadczonych przez sektor finansowy, w celu ochrony australijskich konsumentów, inwestorów i wierzycieli.

Uważamy, że jest to regulator, który nie jest ani jednym z najlepszych, ani jednym z najgorszych. Naprawdę regularnie, nigdy nie powiedzielibyśmy, że jest to jeden z najlepszych lub najsurowszych regulatorów.

 

⚖️. Agencja Usług Finansowych (FSA) ⚖️.

 

✅ Jest głównym organem regulacyjnym w Japonii, ma siedzibę w Tokio, a jego celem jest poprawa funkcjonowania systemu finansowego i promowanie udziału inwestorów. Odpowiada za stabilność systemu finansowego Japonii i jest odpowiedzialny za kontrolę dochodzeń i analizę wspólnych ryzyk, które są z nim związane.

Ten organ regulacyjny ma uprawnienia do nakładania kar, od ograniczenia operacji, po kary pozbawienia wolności dla osób odpowiedzialnych za nieprawidłowości. To bez wątpienia jeden z najlepszych i najsurowszych regulatorów na świecie.


Broker LegacyFX

Reklamuj się z nami

O Pedro Martinez Gonzalez

Opowiem ci trochę o sobie! Jestem analitykiem finansowym i ekonomistą z tytułem magistra finansów.

O moich studiach: Studiowałem ekonomię na Uniwersytecie w Salamance, a następnie uzyskałem tytuł magistra finansów w Madrycie.

Chcesz więcej informacji? Więcej o mnie przeczytasz tutaj w mojej biografii.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.