✔️ Informacje sprawdzone i zaktualizowane w czerwcu 2024 r. przez Pedro Martínez González

Jeśli chcesz zacząć inwestować i handlować, ważną decyzją (być może najważniejszą) jest wybór REGULOWANY BROKER ✅, nie możemy tego przecenić, ponieważ jest to niezwykle ważne. Broker, który wzbudza zaufanie i gwarantuje, że Twoja inwestycja jest bezpieczna, to coś fundamentalnego. Aby uniknąć dalszych niedogodności, dobrze jest zatrudniać brokerów, którzy są pod nadzorem organów nadzoru finansowego.

Organy regulacyjne

Każdy organ regulacyjny brokera ma swoje zasady i wymaga od pośredników spełnienia określonych warunków, aby inwestor nie został naruszony, a przede wszystkim, aby chronić klientów. Organy te są odpowiedzialne za ochronę zarówno inwestora, jak i zainwestowanych pieniędzy. W niektórych przypadkach ważne jest, aby broker miał płynność na pokrycie swoich operacji.

Pamiętaj, że im lepsza i poważniejsza regulacja, tym więcej środków, które broker jest zobowiązany podjąć i przestrzegać, aby chronić klienta, tradera, czyli Ciebie. Handel z regulowanym brokerem jest niezwykle ważny. 

Niektóre organy regulacyjne brokerów:

⚖️ Krajowa Komisja Rynku Papierów Wartościowych (CNMV) ⚖️.

✅ Organ ten reguluje działalność brokerów w Hiszpanii. Jest odpowiedzialny za kontrolę działalności hiszpańskiej giełdy. Jej głównym celem jest zapewnienie ochrony hiszpańskich inwestorów oraz przejrzystości pośredników rynkowych.

⚖️.  Władza do spraw finansowych (FCA⚖️.

✅ Uważa się, że broker regulowany przez ten prestiżowy organ zapewnia inwestorowi zaufanie i duże bezpieczeństwo. Jej siedziba znajduje się w Wielkiej Brytanii, a jej celem jest utrzymanie sprawnego funkcjonowania rynków oraz ochrona inwestorów, rynków finansowych i firm pośredniczących, które nadzorują.

Naszym zdaniem jest to jeden z najbardziej szanowanych regulatorów na świecie. Wraz z SEC, BaFIN i kilkoma innymi regulatorami jest to prawdopodobnie jeden z najlepszych regulatorów na świecie.

⚖️. Cypryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC⚖️.

✅ Cypryjski organ regulacyjny brokerów, którego celem jest zagwarantowanie legalności i bezpieczeństwa operacji prowadzonych na rynkach inwestycyjnych oraz ochrona inwestora. CySEC jest podmiotem odpowiedzialnym za zapewnienie prawidłowego funkcjonowania Cypryjskiej Giełdy Papierów Wartościowych.

Przyjmuje wnioski i odpowiada za udzielanie koncesji na prowadzenie działalności oraz ich cofanie i nakładanie sankcji w razie potrzeby. Nadzoruje i chroni transakcje i papiery wartościowe inwestorów.

Jeśli o nas chodzi, CySEC jest w szarej strefie, ponieważ jest to regulacja europejska, ma być poważna i dobra, ale jednocześnie wielu brokerów regulowanych przez CySEC pozostawiło wielu niezadowolonych klientów. A w takich przypadkach CySEC zrobił bardzo niewiele, naszym zdaniem, aby chronić tych niezadowolonych klientów.

⚖️. Międzynarodowa Komisja Usług Finansowych (IFSC) ⚖️.

✅ Organizacja rządowa zlokalizowana w Belize, której celem jest udzielanie licencji na prowadzenie działalności brokerom, którzy mogą weryfikować ich legalność i oferować bezpieczeństwo inwestorom. Firmy świadczące usługi finansowe muszą przestrzegać kodeksu postępowania w celu ulepszenia tych usług. 

Ten regulator jest znacznie spokojniejszy i mniej bezpieczny niż na przykład FCA.

⚖️. Australijska Komisja Papierów Wartościowych i Inwestycji (ASIC) ⚖️.

✅ Ten organ regulacyjny ma na celu poprawę funkcjonowania systemu finansowego i promowanie udziału inwestorów. Odpowiedzialny za egzekwowanie i regulowanie przepisów dotyczących usług finansowych i firm, rynków i usług świadczonych przez sektor finansowy, w celu ochrony australijskich konsumentów, inwestorów i wierzycieli.

Uważamy, że jest to regulator, który nie jest ani jednym z najlepszych, ani jednym z najgorszych. Naprawdę regularnie, nigdy nie powiedzielibyśmy, że jest to jeden z najlepszych lub najsurowszych regulatorów.

⚖️. Agencja Usług Finansowych (FSA) ⚖️.

✅ Jest głównym organem regulacyjnym w Japonii, ma siedzibę w Tokio, a jego celem jest poprawa funkcjonowania systemu finansowego i promowanie udziału inwestorów. Odpowiada za stabilność systemu finansowego Japonii i jest odpowiedzialny za kontrolę dochodzeń i analizę wspólnych ryzyk, które są z nim związane.

Ten organ regulacyjny ma uprawnienia do nakładania kar, od ograniczenia operacji, po kary pozbawienia wolności dla osób odpowiedzialnych za nieprawidłowości. To bez wątpienia jeden z najlepszych i najsurowszych regulatorów na świecie.

O autorze: Pedro Martinez Gonzalez

Opowiem ci trochę o sobie! Jestem analitykiem finansowym i ekonomistą z tytułem magistra finansów.
O moich studiach: Studiowałem ekonomię na Uniwersytecie w Salamance, a następnie uzyskałem tytuł magistra finansów w Madrycie.
Chcesz więcej informacji? Więcej o mnie przeczytasz tutaj w mojej biografii.

2 komentarze do «Organy regulacyjne - Organy regulacyjne»

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *