Monero: Wszystko, co musisz wiedzieć

Anonimowość lub prywatność w transakcjach kryptowalutami, takimi jak Monero, jest jedną z cech, które najbardziej przyciągają użytkowników do tej nowej formy pieniędzy. I czy ukrywanie informacji stało się koniecznością? świat hiperłączności.

Jedną z najważniejszych walut w tej kategorii, a przynajmniej z lepszą obietnicą wartości, jest Monero. Wielu uwielbia ją za sposób, w jaki zapewnia użytkownikom anonimowość, podczas gdy inni uważają ją za walutę cyberprzestępców.

➡Co to jest Monero?

Jak już was przewidywaliśmy, Monero to kryptowaluta z symbolem XMR, która została uruchomiona w 2014 roku. Ta kryptowaluta ma swoją oś działania w otwartym i zdecentralizowanym kodzie, którego głównym celem jest zachowanie całkowitej anonimowości informacji użytkowników.

Aby to zrobić, Monero wykorzystuje znaną już technologię Blockchain lub łańcuch bloków podobny do innych kryptowalut. Główna różnica polega na dwóch dodatkowych funkcjach i technologiach, które zawiera. Jednym z nich są tzw. podpisy kołowe, czyli sygnatury pierścieniowe. Drugi to tak zwane adresy ukryte lub adresy Stealth.

W ten sposób podpisy cykliczne odpowiadają za mieszanie transakcji kilku użytkowników z kluczami publicznymi (kluczem publicznym) innych użytkowników. Oznacza to, że analiza kryptograficzna Blockchain nie może ujawnić informacji o osobach zaangażowanych w transakcje.

To, wraz z ukrytymi adresami, utrudnia śledzenie informacji osób lub użytkowników zaangażowanych w transakcję. Dlatego Wiele osób oskarża Monero jako kryptowalutę, że jest odpowiedzialna za ochronę przestępców i możliwość wykorzystania jej jako oszukańczego pojazdu.

Monero

➡Różnice między Monero a innymi kryptowalutami✨

 1. Blockchain: Pomimo tego, że Monero działa na Blockchainie podobnym do tego używanego w innych kryptowalutach, różnica polega na funkcji CryptoNight algorytmu PoW. To sprawia, że ​​​​Monero Blockchain ma bloki o zmiennej wielkości zamiast stałych.
 2. Anonimowość: Chociaż Bitcoin twierdzi, że chroni informacje o użytkownikach, wiadomo, że poziom ochrony nie jest taki. Dlatego Monero wyróżnia się na tle innych kryptowalut znacznie bardziej złożonym poziomem ochrony z okrągłymi podpisami i ukrytymi adresami, co gwarantuje Twoją anonimowość.
 3. Zdolność transakcyjna: Bitcoin ma stały rozmiar bloku, który ogranicza pojemność łańcucha podczas przeprowadzania transakcji. Zamiast, Monero działa poprzez zmienne bloki (co mówimy w pierwszym punkcie). W ten sposób możliwe jest zwiększenie zdolności transakcyjnych zgodnie z potrzebami sieci.
 4. Zamienny: To słowo może wydawać się nieco dziwne, ale odnosi się do koncepcji, która Monero ma możliwość zastąpienia każdej jednostki waluty inną jednostką, ponieważ nie ma między nimi rozróżnienia. To coś wyjątkowego, rzadko spotykanego w innych kryptowalutach.
 5. Bogata lista: Lista bogata to lista, na której gromadzone są informacje o każdym użytkowniku wraz z danymi z jego portfela i różnymi ilościami posiadanych przez niego kryptowalut. W przypadku Monero ta bogata lista nie istnieje, ponieważ stanowi naruszenie prywatności użytkownika.
 6. Wartość: Więcej niż różnica, to podobieństwo, które Monero dzieli z wieloma kryptowalutami, ponieważ nie ma ustabilizowanej wartości. To znaczy że Nie ma mechanizmów, które pomogą powstrzymać zmienność jego ceny, więc może mieć szczyty wartości i spadać.

➡Technologia kryjąca się za✨

Jedną z głównych cech Monero jest to, że działa z własnym łańcuchem Blockchain. Projekt tego nie został wykonany przy użyciu języka i kodu Bitcoin, jeśli nie został zbudowany na protokole zwanym Cryptonote.

Cryptonote ma tę cechę, że pozwala na realizację wcześniej wspomnianych funkcji, takich jak cykliczne podpisy i ukryte adresy. Bez tego protokołu nie można zagwarantować anonimowości informacji o użytkowniku ani nie można ukryć zapisu informacji o transakcjach.

Kolejną uderzającą cechą technologii Monero jest fakt, że współpracuje ona z łańcuchem bloków zmiennych bloków. Oznacza to, że każdy blok ma możliwość zmiany swojego rozmiaru w celu usprawnienia procesu transakcyjnego, co przekłada się na większą efektywność w łańcuchu.

Wiadomo, że wszystkie węzły są takie same i że nie ma węzłów nadrzędnych, które wywierają jakikolwiek wpływ lub większą kontrolę nad innymi. Nie wiadomo więcej o architekturze ani programowaniu, ponieważ informacje o tej kryptowalucie są ukrywane przez samego dewelopera.

➡Wydobyty✨

Monero można wydobywać, można używać sprzętu ASICS lub używać GPU, chociaż muszą one być równie wydajne. Aby wydobyć tę kryptowalutę, konieczne jest bycie częścią puli. Obecnie 80% Hasrate jest pod kontrolą 4 dużych basenów wydobywczych.

Jednym z punktów, które należy wziąć pod uwagę, jest to, że Monero zdaje sobie sprawę z ryzyka włamania, z którym borykają się Pools. I wystarczy przekonać 51% górników, że informacje są prawdziwe, aby je zhakować i dzięki 3 Poolom przejąć kontrolę nad Blockchain. Dlatego już pracujemy nad natychmiastowym rozwiązaniem tej luki.

monero

➡Jak to zdobyć?✨✨

Pierwszą opcją uzyskania tej kryptowaluty jest proces kopania. Może to być bardzo wydajne, jeśli masz niezbędny sprzęt, taki jak potężne komputery lub ASICS.

Inną dostępną opcją jest zakup Moneros. Chociaż nie są one tak popularne, istnieją platformy lub giełdy, które oferują je jako kryptowaluty do wymiany lub inwestycji. Według giełd najczęstszymi parami dla XMR (Monero Token) są: USD, BTC, EUR, ETH i USDT.

UDZIAŁ!


Broker LegacyFX

Reklamuj się z nami

O autorze: Pedro Martinez Gonzalez

Opowiem ci trochę o sobie! Jestem analitykiem finansowym i ekonomistą z tytułem magistra finansów.
O moich studiach: Studiowałem ekonomię na Uniwersytecie w Salamance, a następnie uzyskałem tytuł magistra finansów w Madrycie.
Chcesz więcej informacji? Więcej o mnie przeczytasz tutaj w mojej biografii.

2 komentarze do «Monero: Wszystko, co musisz wiedzieć»

 1. Manuel odpowiedź

  Naciskają mnie, abym tu zainwestował, ale nie chcę, żeby kradli moje pieniądze lub mnie oszukiwali. Możesz mi pomóc? Błogosławieństwa.

  • Polecanibrokerzy.com odpowiedź

   Cześć Manuel, dziękuję za komentarz na temat Monero: Wszystko, co musisz wiedzieć. Ten broker to oszustwo. Nie wysyłaj im pieniędzy, chcą zdobyć jak najwięcej pieniędzy za pomocą kłamstw, operacje nie są prawdziwe, nie umieszczają pieniędzy na rynku, po prostu tak wyglądają, a na końcu mówią ci, że przegrałeś i zachowują to.

   Jeśli wypłacisz pieniądze, proszą Cię o więcej, aby zapłacić podatki, opłaty, legalizacje itp. Nie rób tego, to wyraźny znak, że chcą ukraść Twoje pieniądze i nic nie zwrócą, nawet jeśli zapłacisz. Jeśli posiadasz więcej informacji o firmie, prosimy o podzielenie się nimi z nami, zwłaszcza jeśli są to informacje, które Twoim zdaniem mogą pomóc innym osobom, inwestując w tę firmę.

   Czy masz nazwiska doradców, numery, e-maile, z których się z Tobą kontaktowali? Czy pamiętasz, jak znalazłeś tego brokera w pierwszej kolejności?

   Aby odzyskać pieniądze, wypróbuj nasz czat lub ten link: ODBIERZ PIENIĄDZE, POMAGAMY

   pozdrowienia

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.