Maker i Dai: Wszystko, co musisz wiedzieć

✔️ Informacje sprawdzone i zaktualizowane w kwietniu 2024 r. przez Pedro Martíneza Gonzáleza

Istnieją kryptowaluty, które nie narodziły się same, ale towarzyszyły im innowacje, takie jak rozwój środowisk i platform skoncentrowanych na wykorzystaniu technologii Blockchain. Znajdujemy to w Maker i Dai, jednej z opcji, które najbardziej zaskoczyły rynek.

I to właśnie Maker, platforma kryptowalut i Blockchain, nie przybył sam, ale zrobił to w towarzystwie dwóch kryptowalut, to prawda Dwa! To technologiczne trio wydaje się być prawdziwą rewelacją na rynku. Dlatego tutaj powiemy Ci wszystko, co musisz wiedzieć o Maker i Dai.

▶ Czym są Maker i Dai?

Jak już was przewidywaliśmy, Maker to platforma odpowiedzialna za uruchomienie Maker (Makercoin) i Dai. Można powiedzieć, że MRK jest kryptowalutą zarządzającą, ponieważ służy do regulowania Dai, wirtualnej waluty zaprojektowanej jako forma płatności.

Obie kryptowaluty powstały z potrzeby stworzenia kryptowaluty, która jest znacznie mniej niestabilna i że, co więcej, mieć wsparcie w dolarach. Ma to na celu surfowanie po wahaniach rynku, a tym samym uniknięcie nagłych spadków wartości.

Sposób na zrozumienie Makera i Dai polega na tym, że działają w symbiotycznej relacji, w której głównym celem jest sprawienie, by Dai osiągnął parytet 1 do 1 z dolarem. W tym celu Maker służy jako waluta kontrolna, a także stopy procentowe w celu ustabilizowania jego ceny.

Podobnie, Maker, platforma odpowiedzialna za obie wirtualne waluty, skupiła się na pozyskiwaniu inwestorów, którzy ufają stabilności tych walut. Ma to na celu zapewnienie, że transakcje takie jak rachunki oszczędnościowe lub pożyczki będą dokonywane w Dai w przyszłości.

producent i Dai

▶ Proces Maker i Dai

Wszystko zaczyna się od stworzenia inteligentnego kontraktu o nazwie CDP (collateralized debt position). W tej umowie użytkownicy będą wysyłać kryptowaluty Ether, które służą jako zabezpieczenie dla Dai, ta wpłata pozwoli ci odbierać i tworzyć DAI. Wszystko zgodnie z ilością zdeponowanego eteru.

Ten proces stworzył rodzaj kursu wymiany, w którym 66 Dai równa się jednemu eterowi, co z kolei równa się 1 dolarowi. Aby zapobiec załamaniu się wartości Etheru w Dai, Maker wchodzi do gry jako regulator, likwidując Ether, zanim cena spadnie poniżej Dai.

▶ Różnice między Makerem, Dai i Bitcoinem

 • Plecy: Pierwszą różnicą, jaką możemy znaleźć, jest wsparcie, jakie otrzymuje każda moneta. Dai jest wspierany zarówno przez dolary, jak i etery, a także MakerCoins. Bitcoin jest wspierany tylko przez jego Blockchain.
 • Ilość monet: Jednym ze słabych punktów, ponieważ służy to jako rodzaj kontroli, jest fakt, że Maker ma znacznie bardziej ograniczoną liczbę monet niż Bitcoin, Dash czy jakakolwiek inna popularna kryptowaluta na rynku.
 • Łańcuch bloków: Inną cechą jest to Maker nie ma własnego Blockchaina ani nie działa bez niego, ponieważ używa Ethereum Blockchain jako swojej bazy. To oczywiście z odpowiednimi dostosowaniami, takimi jak wykorzystanie własnego algorytmu i integracja dwóch kryptowalut w jedną platformę.
 • Nie ma własnego celu: Maker nie pracuje dla siebie, raczej pracuje dla innej waluty Dai. I jest to tak, że w przeciwieństwie do Bitcoina, który działa, aby zyskać na wartości na rynku, Maker działa tak, aby Dai był regulowany i stabilny.
 • bezpieczeństwo: Inną cechą, którą możemy znaleźć, jest to, że bezpieczeństwa nie można znaleźć w blokach ani w zewnętrznych procesach lub protokołach. Są to ci sami użytkownicy, którzy są odpowiedzialni za weryfikację bezpieczeństwa kryptowaluty. Dzieje się tak poprzez zatwierdzanie transakcji dokonywanych innymi kryptowalutami.
 • Związek symbiozy: Powinniście wiedzieć, że bez Stwórcy nie ma Dai, a bez Dai nie ma Stwórcy. To z powodu Obie kryptowaluty są odpowiedzialne za współpracę w celu zapewnienia stabilności Dai. Jak już wspomnieliśmy, znajdujemy mechanizmy zarządzania i awaryjne, w których Maker jest odpowiedzialny za ochronę Dai.

▶ Technologia za

Aby funkcjonować w połączeniu z Ethereum Blockchain, Maker i Dai działają poprzez system otwartej platformy, który jest zdecentralizowany. Dodatkowo indeksowany jest protokół Peer-to-Peer, który gwarantuje równość węzłów i realizację inteligentnych kontraktów.

Monety Maker i Dai działają poprzez token Ethereum ERC20, jeden z najczęściej używanych jako podstawa dla różnych kryptowalut. Pomaga to znacznie ułatwić wymianę, czyniąc je kompatybilnymi z 20 najczęściej używanymi kryptowalutami zgodnie z indeksem benchmarków lub benchmarków.

▶ Górnictwo

Wydobycie zarówno Makera, jak i Dai jest nieco osobliwe. Dzieje się tak, ponieważ Makercoiny są generowane, gdy konieczne jest ustabilizowanie wartości Dai, aby jego wydobycie nie było stałe. W ten sposób górnik nie otrzymuje prowizji za walidację transakcji MKR.

Cim większe jest zapotrzebowanie na Dai, wymagane jest również więcej Makercoinów, co sprawia, że ​​górnik zarabia prowizje za produkcję MKR, co pociąga za sobą produkcję DAI. Jest to nieco skomplikowane, chociaż mamy poparcie, wiedząc, że Makercoins służą również do głosowania nad parametrami ryzyka dla inteligentnych kontraktów.

▶ Jak to zdobyć?

Jak widzieliście, wydobycie Dai jest niepraktyczne lub proste, chyba że popyt na Dai wzrośnie, co zmusza Makera do kopania. W przeciwnym razie najlepszą opcją posiadania tych kryptowalut jest ich zakup.

Dziś zarówno Maker, jak i Dai nie są tak popularne lub zajmują wysokie Topy, co utrudnia ich znalezienie. Niewiele kantorów oferuje ten rodzaj waluty, dlatego przed dokonaniem transakcji warto przeprowadzić dogłębne wyszukiwanie.

Twórca i Dai

UDZIAŁ!
O autorze: Pedro Martinez Gonzalez

Opowiem ci trochę o sobie! Jestem analitykiem finansowym i ekonomistą z tytułem magistra finansów.
O moich studiach: Studiowałem ekonomię na Uniwersytecie w Salamance, a następnie uzyskałem tytuł magistra finansów w Madrycie.
Chcesz więcej informacji? Więcej o mnie przeczytasz tutaj w mojej biografii.

2 komentarze do «Maker i Dai: Wszystko, co musisz wiedzieć»

 1. Gabriel odpowiedź

  Chcą, żebym z nimi zainwestował, ale nie chcę, żeby ukradli moje pieniądze lub mnie oszukali. Możesz mi pomóc? Błogosławieństwa.

  • Polecanibrokerzy.com odpowiedź

   Cześć Gabriel, dziękuję za komentowanie Maker i Dai: Wszystko, co musisz wiedzieć. Ten broker to oszustwo. Nie wysyłaj im pieniędzy, chcą zdobyć jak najwięcej pieniędzy za pomocą kłamstw, operacje nie są prawdziwe, nie umieszczają pieniędzy na rynku, po prostu tak wyglądają, a na końcu mówią ci, że przegrałeś i zachowują to.

   Jeśli wypłacisz pieniądze, proszą Cię o więcej, aby zapłacić podatki, opłaty, legalizacje itp. Nie rób tego, to wyraźny znak, że chcą ukraść Twoje pieniądze i nic nie zwrócą, nawet jeśli zapłacisz. Jeśli posiadasz więcej informacji o firmie, prosimy o podzielenie się nimi z nami, zwłaszcza jeśli są to informacje, które Twoim zdaniem mogą pomóc innym osobom, inwestując w tę firmę.

   Czy masz nazwiska doradców, numery, e-maile, z których się z Tobą kontaktowali? Czy pamiętasz, jak znalazłeś tego brokera w pierwszej kolejności?

   Aby odzyskać pieniądze, wypróbuj nasz czat lub ten link: ODBIERZ PIENIĄDZE, POMAGAMY

   pozdrowienia

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *