Litecoin: wszystko, co musisz wiedzieć

Chociaż istnieją waluty cyfrowe, które są hegemoniczne, a przynajmniej protagoniści rynku, jak ma to miejsce w przypadku Ethereum i Bitcoina, są też inne, które zawalczą o miejsce na szczycie, takie jak Litecoin. A to dlatego, że z każdym dniem coraz częściej na rynku można znaleźć nowe, prężnie rozwijające się kryptowaluty ze względu na ich ofertę i technologię.

Tutaj porozmawiamy o jednym z najpopularniejszych konkurentów i tym, który zyskuje coraz większe znaczenie na rynku. Zgadza się, powiemy Ci wszystko, co musisz wiedzieć o Litecoin i jego znaczeniu jako kryptowaluty w świecie walut cyfrowych.

➡Co to jest Litecoin?✨

Jak można było przeczytać na początku spoiler od nas, Litecoin to kryptowaluta, która ma skrót LTC i została uruchomiona w 2011 r.. Główną cechą tej kryptowaluty jest to, że została stworzona w otwartej sieci P2P, która została opublikowana na licencji MIT.

Główną cechą tej wirtualnej waluty jest to, że została zainspirowana Bitcoinem, chociaż jego rozwój został wykonany przez 6 programistów kierowanych przez byłego pracownika Google. Jego głównym celem jest służenie jako ulepszona alternatywa dla Bitcoina.

Jego przewagą nad wiodącą walutą jest to, że ma znacznie większą szybkość przetwarzania, co przyspiesza przetwarzanie transakcji. Dla tego wbudowana jest funkcja Scrypt, która wykorzystuje algorytm PoW, umożliwiając w ten sposób funkcję sekwencyjną. Pomaga to w wydajniejszej pracy Blockchain.

Ponadto włączenie całej tej technologii sprawia, że ​​wydobycie jest znacznie szybsze i bardziej dostępne niż inne waluty. I jest tak, że na przykład do kopania Bitcoina potrzebny jest bardzo zaawansowany i wydajny sprzęt, podczas gdy Litecoin potrzebuje tylko dobrze dostosowanego procesora i karty graficznej.

Litecoin

➡Wartość Litecoina✨

Chociaż wartość Litecoina nie była bardzo stabilna, ponieważ zaczynał od niskiej wartości, która wspinała się i wspinała, aż ustabilizowała się powyżej 120 euro, wyróżniając się swoimi szczytami, takimi jak łańcuch górski, w rzeczywistości stał się uderzający ze względu na jego względna „niska zmienność”.

Udało się to osiągnąć dzięki wprowadzeniu aktualizacji, takich jak aktywacja SegWit, który został zaprojektowany w celu zmniejszenia problemów ze skalowalnością wirtualnych walut.. Umożliwiło to zwiększenie rozmiaru bloków, umożliwiając tym samym większą szybkość transakcji blockchain.

Różnice między Litecoinem a Bitcoinem

 • Szybkość przetwarzania: Pierwszą cechą, jaką możemy znaleźć, jest to, że Litecoin ma prędkość przetwarzania 4 razy większą niż Bitcoin. Dzieje się tak, ponieważ przetworzenie bloku zajmuje Bitcoinowi 10 minut, podczas gdy LTC zajmuje 2.5.
 • Maksymalna ilość monet: Kolejna różnica polega na tym, że maksymalna ilość Litecoina została już ustalona na 84 miliony, podczas gdy Bitcoin wyprodukował tylko 21 milionów. Oczywiście, podobnie jak w przypadku konkurenta, nagroda za wydobycie tych tokenów jest od czasu do czasu zmniejszana.
 • bezpieczeństwo: Dzięki temu, że blockchain został ulepszony, a także wprowadzono nowe algorytmy, dzięki czemu udało się zmniejszyć podatność tej wirtualnej waluty na włamania. Dzięki temu operacja jest znacznie bezpieczniejsza, a także bardziej prywatna.
 • Szersza sieć górników: Kolejną wielką zaletą jest to, że ta wirtualna waluta ma naprawdę zdecentralizowany łańcuch, a także technologię zaprojektowaną w celu optymalizacji wydobycia. Ułatwia to wydobycie za pomocą zwykłych komputerów, co sprawia, że ​​sieć górników jest bardziej rozbudowana.

➡Technologia za✨

Główną technologią stojącą za Litecoinem jest użycie Blockchain lub łańcucha bloków, tylko ulepszonych. To sprawia, że ​​blockchain jest znacznie wydajniejszy, a przede wszystkim znacznie szybsze przetwarzanie 4 razy szybsze niż robi to Bitcoin.

Znany jako sieć między równymi sobie, rówieśnikami, Peer to Peer lub P2P, ten system jest odpowiedzialny za ożywienie walidacji bloków. W ten sam sposób dodawana jest funkcja Scrypt. Pozwala to na stworzenie sieci węzłów, która umożliwia bezpośrednią wymianę danych.

➡Górnictwo✨

Wydobycie Litecoin jest znacznie prostsze i łatwiejsze dzięki temu, że Funkcja Scrypt jest włączona do algorytmu Proof of Work. Oznacza to, że możliwe staje się kopanie za pomocą procesorów graficznych i komputerów, które są znacznie mniej wyspecjalizowane i mają bardziej dostępną średnią moc.

Wyjaśniamy działanie kopania za pomocą Pools, grupy komputerów, które wspólnie zajmują się rozwiązywaniem problemów kryptograficznych. Po rozwiązaniu zagadki matematycznej Litecoin odpowiada za przyznanie nagrody lub korzyści uczestnikom procesu, czyli Tokena.

➡Gdzie go użyć?

Podczas Litecoin nie ma jeszcze zasięgu innych kryptowalut jako formy płatnościTak, walczy, ponieważ jest uwzględniona jako metoda płatności. Widać to przy propozycji przesłanej do Amazona, w której dąży się do wdrożenia LTC jako formy płatności.

OKPAY to kolejna z pierwszych firm, które zdecydowały się zaakceptować Litecoin jako formę płatności co daje użytkownikom ogromną przewagę. Dzieje się tak, ponieważ OKPAY jest dobrą kopią zapasową i oferuje dobre opcje do wykorzystania w różnych firmach, które akceptują ten procesor płatności.

Litecoin

 

➡Jak to zdobyć?✨

Istnieją trzy opcje uzyskania tokena LTC. Lpierwszy to górnictwo, który oferuje nagrody grupowe, ponieważ wydobycie odbywa się w pulach lub zestawach. Drugą opcją jest inwestycja, którą można wykonać u wielu brokerów i która ma proces podobny do tego z Forex.

Wreszcie możemy znaleźć w kupowanie kryptowalut to dobra opcja na szybkie posiadanie Litecoina. Aby to zrobić, możesz udać się do jednej z głównych giełd oferujących tę kryptowalutę, ponieważ jest to jedna z najbardziej cenionych na rynku.

UDZIAŁ!


Broker LegacyFX

Reklamuj się z nami

O autorze: Pedro Martinez Gonzalez

Opowiem ci trochę o sobie! Jestem analitykiem finansowym i ekonomistą z tytułem magistra finansów.
O moich studiach: Studiowałem ekonomię na Uniwersytecie w Salamance, a następnie uzyskałem tytuł magistra finansów w Madrycie.
Chcesz więcej informacji? Więcej o mnie przeczytasz tutaj w mojej biografii.

2 komentarze do «Litecoin: wszystko, co musisz wiedzieć»

 1. Ashley odpowiedź

  Chcą, żebym z nimi zainwestował, ale nie chcę, żeby ukradli moje pieniądze lub mnie oszukali. Możesz mi pomóc? Błogosławieństwa.

  • Polecanibrokerzy.com odpowiedź

   Cześć Ashley, dziękuję za komentarz na temat Litecoina: Wszystko, co musisz wiedzieć. Ten broker to oszustwo. Nie wysyłaj im pieniędzy, chcą zdobyć jak najwięcej pieniędzy za pomocą kłamstw, operacje nie są prawdziwe, nie umieszczają pieniędzy na rynku, po prostu tak wyglądają, a na końcu mówią ci, że przegrałeś i zachowują to.

   Jeśli wypłacisz pieniądze, proszą Cię o więcej, aby zapłacić podatki, opłaty, legalizacje itp. Nie rób tego, to wyraźny znak, że chcą ukraść Twoje pieniądze i nic nie zwrócą, nawet jeśli zapłacisz. Jeśli posiadasz więcej informacji o firmie, prosimy o podzielenie się nimi z nami, zwłaszcza jeśli są to informacje, które Twoim zdaniem mogą pomóc innym osobom, inwestując w tę firmę.

   Czy masz nazwiska doradców, numery, e-maile, z których się z Tobą kontaktowali? Czy pamiętasz, jak znalazłeś tego brokera w pierwszej kolejności?

   Aby odzyskać pieniądze, wypróbuj nasz czat lub ten link: ODBIERZ PIENIĄDZE, POMAGAMY

   pozdrowienia

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.