Podatki w kryptowalutach: poznaj je

Podatki od kryptowalut

Nic dziwnego, że rządy na całym świecie zaczęły postrzegać cyfrowy świat jako miejsce bez regulacji i podatków. Dlatego coraz więcej krajów decyduje się na opracowanie przepisów skoncentrowanych na kwestii opodatkowania platform cyfrowych.

Tutaj porozmawiamy o podatkach od kryptowalut w Europie, w tym przypadku w Hiszpanii, jednym z krajów, które mają już przepisy podatkowe w tym zakresie. W ten sposób unikniesz incydentów podatkowych, które mogą prowadzić do surowych grzywien ze strony organów podatkowych Hiszpanii lub Twojego kraju.

impuestos

➡Jak opodatkowane są kryptowaluty?✨

Pierwszą rzeczą, o której powinieneś wiedzieć, jest to, że kryptowaluty takie jak Bitcoin czy Ethereum płacą między innymi podatki . Są one przetwarzane zgodnie z systemem deklaracji dochodów, chociaż istnieją szczególne przypadki dla górników i wyjątki. Tutaj porozmawiamy o każdym z nich.

 • Rachunek zysków i strat (IRPF)

Ten reżim jest skierowany do osób, które zainwestowały, kupiły lub sprzedały kryptowaluty niezależnie od ich kwoty. W tym przypadku uzyskane zyski są deklarowane, podczas gdy straty są kompensowane innymi zyskami kapitałowymi zgodnie z ramami prawnymi i podatkowymi.

Aby je zadeklarować, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to obliczyć straty lub zyski generowane przez Twoje kryptowaluty. Następnie w sekcji zysków lub strat kapitałowych będziesz musiał je dodać, to w swoim rachunku zysków i strat. Po dodaniu zostanie dokonana kalkulacja podatku do zapłaty, która przebiega zgodnie z poniższą listą:

 • Zyski od 0 do 6 tys. euro = 19% podatku.
 • Zarobki od 6 tys. do 50 euro do 21 tys. euro = XNUMX% podatku.
 • Zarobki powyżej 50 tys. euro = 23% podatku.

W przypadku strat, jeśli zastosujesz tę samą koncepcję, co Forex, nie będziesz musiał płacić podatków, jeśli zamknąłeś rok ze stratą.

 • Podatek majątkowy

Podatek majątkowy to rodzaj podatku, który jest nakładany na majątek lub majątek ludzi. W przypadku kryptowalut ma to zastosowanie tylko wtedy, gdy je przechowujesz.

Kiedy przechowujesz swoje wirtualne waluty w swoim Portfelu, jest to interpretowane jako akumulacja, a także, że trzymasz złoto lub pieniądze w banku. Oczywiście należy to zadeklarować jako podatek majątkowy, o ile przekroczysz ustalony limit. Dla federacji jest to 700 tys. euro, choć to zależy od każdej wspólnoty autonomicznej.

Zalecamy sprawdzenie, jaki jest limit zasobów w Twojej wspólnocie autonomicznej. W przypadku przezwyciężenia go, będziesz musiał złożyć deklarację, aby wykonać odpowiednie obliczenia i zapłacić podatek majątkowy.

 • Nie deklarują podatków

Dla wielu jest to punkt, który wszyscy chcemy usłyszeć lub przeczytać w e-mailu od urzędu skarbowego. Uwierz lub nie, Tak, możesz być zwolniony z płacenia podatków za swoje wirtualne waluty, o ile spełniasz warunek.

A chodzi o to, że dopóki nie przekroczysz limitu ustanowionego przez prawo (przypadek podatku od majątku), nie będziesz musiał płacić podatków. Podobnie nie ma znaczenia, że ​​zgromadzisz je w swoim Portfelu, dopóki nie osiągnie limitu, nie będzie problemów, chociaż są wyjątki do wzięcia pod uwagę.

Na przykład, jeśli wymieniasz kryptowaluty na pieniądze, można to uznać za transakcję i dlatego konieczne jest płacenie podatków. Inną transakcją, w której zostaniesz obciążony podatkiem, jest wymiana walut cyfrowych, na przykład Bitcoin na Ethereum, i to generuje zysk. W takim przypadku konieczne będzie zadeklarowanie zysku i zapłacenie stawki podatku.

 • Górniczy

Kopanie kryptowalut jest uważane za działalność gospodarczą opodatkowaną . Na potrzeby prawa górnik otrzymuje rekompensatę finansową (kryptowaluta) za swoje usługi, w tym przypadku eksplorację danych, za którą otrzymuje wynagrodzenie.

W takim przypadku deklaracja, którą musisz złożyć, to deklaracja odpowiadająca Podatkowi od działalności gospodarczej, a także sekcja „Działalność ekonomiczna” w Twoim rachunku zysków i strat. Jeśli przekroczysz pensję międzybranżową, musisz zarejestrować się jako osoba samozatrudniona, ponieważ zmienia się system podatkowy.

Powinieneś wiedzieć, że zyski generowane z tej działalności gospodarczej są deklarowane tylko w walucie fiducjarnej, czyli w realnych pieniądzach. Podobnie, Musisz odjąć zafakturowane koszty operacyjne od wygenerowanych zysków . Ponadto należy je dodać do podstawy opodatkowania odpowiadającej podatkowi dochodowemu za dany rok.

➡Inne podatki od kryptowalut✨

Choć kryptowaluty podlegały dodatkowemu podatkowi, podatku od towarów i usług czy VAT, to od 2015 roku został z nich wyeliminowany. Dzieje się tak, ponieważ zmiana przepisów zmodyfikowała pojęcie kryptowalut na potrzeby prawa.

Zgadza się, od tamtego roku kryptowaluty są akceptowane jako metoda płatności, więc nie są już produktem ani aktywem. Oznaczało to, że można było z nich wyeliminować podatek VAT, zmniejszając tym samym obciążenie podatkowe związane z ich funkcjonowaniem.

Istnieje model znany jako Model 720, który deklaruje Twoje aktywa i prawa znajdujące się za granicą. Chociaż wielu robi to jako proces informacyjny, w rzeczywistości nie ma to nic wspólnego z podatkami. Dzieje się tak, ponieważ zarówno Portfele, jak i kryptowaluty nie mają stanu fizycznego per se.

digibyte

➡Znaczenie płacenia podatków✨

Niezależnie od tego, jak wiele osób postrzega podatki, ponieważ często nie są one używane tak, jak powinny, istnieje ważny powód, aby płacić podatki. I chodzi o to, że grzywny są zazwyczaj bardzo wysokie, a poza tym, że niepłacenie może legalnie wpłynąć.

Jeśli nie chcesz mieć problemów z prawem, sam Al capone dał się nabrać na uchylanie się od płacenia podatków, lepiej abyś przestrzegał wymaganych procedur. Złóż deklarację w odpowiednim czasie i zapłać odpowiednie podatki, aby uniknąć niezgodności lub uchylania się od płacenia podatków.

UDZIAŁ!


Broker LegacyFX

Reklamuj się z nami

O autorze: Pedro Martinez Gonzalez

Opowiem ci trochę o sobie! Jestem analitykiem finansowym i ekonomistą z tytułem magistra finansów.
O moich studiach: Studiowałem ekonomię na Uniwersytecie w Salamance, a następnie uzyskałem tytuł magistra finansów w Madrycie.
Chcesz więcej informacji? Więcej o mnie przeczytasz tutaj w mojej biografii.

2 komentarze do «Podatki w kryptowalutach: poznaj je»

 1. Emilia odpowiedź

  Ta firma to mistyfikacja. Mój mąż został oszukany, nie rób tego, podziękujesz mi później. Pozdrowienia.

  • Polecanibrokerzy.com odpowiedź

   Witaj Emiliao, dzięki za komentowanie Podatki w kryptowalutach: poznaj je. Ten broker to oszustwo. Nie wysyłaj im pieniędzy, chcą zdobyć jak najwięcej pieniędzy za pomocą kłamstw, operacje nie są prawdziwe, nie umieszczają pieniędzy na rynku, po prostu tak wyglądają, a na końcu mówią ci, że przegrałeś i zachowują to.

   Jeśli wypłacisz pieniądze, proszą Cię o więcej, aby zapłacić podatki, opłaty, legalizacje itp. Nie rób tego, to wyraźny znak, że chcą ukraść Twoje pieniądze i nic nie zwrócą, nawet jeśli zapłacisz. Jeśli posiadasz więcej informacji o firmie, prosimy o podzielenie się nimi z nami, zwłaszcza jeśli są to informacje, które Twoim zdaniem mogą pomóc innym osobom, inwestując w tę firmę.

   Czy masz nazwiska doradców, numery, e-maile, z których się z Tobą kontaktowali? Czy pamiętasz, jak znalazłeś tego brokera w pierwszej kolejności?

   Aby odzyskać pieniądze, wypróbuj nasz czat lub ten link: ODBIERZ PIENIĄDZE, POMAGAMY

   pozdrowienia

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.