Firmy do inwestowania: Jak wybrać najlepsze?


Broker Bux

Jedną z wielkich zalet, która może być również wadą, giełd papierów wartościowych jest to, że mają do inwestowania dużą liczbę firm i aktywów. Wystarczy spojrzeć na długą listę aktywów i organizacji notowanych na giełdach takich jak Nowy Jork czy Londyn, aby to zrozumieć.

Ważne jest, aby wiedzieć, jak wybrać, w które firmy zainwestować, aby w pełni wykorzystać wszystkie korzyści, jakie może dać zakup akcji. Tutaj podamy kilka kluczy, które należy wziąć pod uwagę, szukając działań, aby zainwestować swoje pieniądze.

▶ Zysk netto na akcję

Jest to jeden z najważniejszych punktów, które należy wziąć pod uwagę, ponieważ ma to bezpośredni wpływ na korzyści, jakie możemy uzyskać z działań. Zysk netto na akcję można zdefiniować jako korzyść ekonomiczną lub wartość, jaką otrzymamy za każdą zakupioną akcję.

Uzyskanie go jest bardzo proste, wystarczy podzielić zysk netto po opodatkowaniu przez liczbę akcji. Wskaźnik ten da nam bardziej realistyczną liczbę i obraz korzyści, które możemy uzyskać zwiększając lub zmniejszając liczbę akcji. Daje nam również wgląd w to, w jak dobrą firmę warto zainwestować.

firmy

▶ Stopa dywidendy

Dywidendy są rodzajem korzyści, którą możemy otrzymać posiadając udziały. Chociaż nie wszystkie firmy je oferują, są takie, które to robią, co może oznaczać dodatkową korzyść, ponieważ są to pieniądze, które będziemy pobierać.

Weź pod uwagę procent lub kwotę dywidendy, którą otrzymasz, aby ocenić, czy akcja jest w tym sensie opłacalna. Oprócz tego, że jest dodatkowym dochodem, stopa dywidendy jest przydatna w określaniu wartości rynkowej akcji.

▶ Sprawozdania finansowe firm do zainwestowania

Jednym z czynników wpływających na określenie wartości akcji spółki do zainwestowania jest: Twoja sytuacja finansowa. A rzeczywistość jest bardzo prosta, mało kto chce inwestować w firmy, które działają na minusie.

Jeśli chcesz podjąć decyzję o wiele bardziej analityczną, popartą i świadomą, musisz odwołać się do danych. W wielu krajach obowiązują przepisy, zgodnie z którymi każda firma działająca na giełdzie jest zobowiązana do pokazania inwestorom swoich sprawozdań finansowych, dzięki czemu można wiedzieć, czy była rentowna, czy wręcz przeciwnie, przynosi straty.

▶ Cena akcji

Nie wszystkie firmy do inwestowania mają tę samą cenę lub koszt działania or, Dzieje się tak dlatego, że każda firma jest inna i ma inne wyceny. Widzimy wyraźny przykład z ceną akcji Amazona, która jest wyższa niż innych firm.

Więcej niż wartość firmy, musisz wziąć pod uwagę cena akcji więc nie pochłania całego budżetu. Oczywiście trzeba być ostrożnym, ponieważ są chwile, kiedy ceny spadają i są dobrą okazją do inwestowania.

▶ PER

PER jest jednym z najważniejszych wskaźników ekonomicznych, które należy wziąć pod uwagę. Wschód PER to stosunek ceny notowanej do zysku na akcję. Ta relacja mówi nam, ile razy płacimy korzyści, które oferuje nam firma. Mówiąc najprościej, jest to rodzaj wartości w stosunku do ceny dla świata handlu.

Jeśli obliczymy PER odwrotnie, możemy uzyskać kolejne bardzo ważne dane, roczną rentowność akcji. Wszystkie te informacje mogą nam pomóc sprawdzić, czy nasza inwestycja jest najlepsza, czy też należy nam się działanie.

▶ Cena docelowa

Cena docelowa to kolejny punkt, o którym należy pamiętać. Najlepszym sposobem określenia ceny docelowej jest cena, którą akcje mają osiągnąć, zgodnie z konsensusem i opinią ekspertów.

Aby osiągnąć ten cel cenowy, analitycy zbierają szereg danych, informacji, a nawet wiadomości o firmach. Cena docelowa może dać przegląd wartości, i wyniki, które możesz uzyskać w przyszłości za swoje akcje, które pomogą Ci dowiedzieć się, za ile możesz je sprzedać. .

▶ Rodzaj spółek do zainwestowania

Jednym z czynników, które wielu z nas pomija przy wyborze akcji do zakupu, jest rodzaj spółek. I jest to, wierzcie lub nie, kategoria, w której znajduje się firma, może wpływać na wartość jej akcji.

Na przykład w przypadku pandemii COVID19 firmy farmaceutyczne mogą mieć duży obszar możliwości dla swoich działań. Podobnie, firmy technologiczne będą miały większy wzrost w nadchodzących miesiącach. Zamiast tego przewiduje się, że w nadchodzących latach firmy naftowe będą stopniowo tracić na wartości.

Ameryka Łacińska

▶ Broker

Uwierz lub nie, Broker może wpływać na wybór niektórych akcji lub spółek do zainwestowania. Choć nie jest to aż tak odczuwalne, pewne wskazówki dostrzegamy w liczbie firm, które oferują, czy w przepisach prawnych. . .

Wzięcie pod uwagę brokera przy wyborze firmy do inwestycji jest bardzo ważnym punktem, ponieważ wpłynie to na proces inwestycyjny. Najlepsi brokerzy zazwyczaj oferują znacznie bardziej dostępne warunki, a także dużą liczbę firm, dzięki czemu możesz łatwo i bez komplikacji wybrać, w którą zainwestować.

▶ Sytuacja na świecie

Nie tylko sytuacja firmy lub brokera wpływa na cenę i wyniki akcji, wpływa również na świat. Musimy pamiętać, że pojęcie globalizacji spowodowało, że wydarzenie w odległym kraju wywołało efekt motyla.

Na przykład wojna handlowa między Stanami Zjednoczonymi a Chinami wpłynęła na aprecjację giełdową wielu spółek. Dlatego musisz wziąć pod uwagę obecną sytuację na świecie, a także rynki i ich niestabilność, aby podejmować lepsze decyzje przy wyborze miejsca zainwestowania swoich pieniędzy.


Broker Bux

Reklamuj się z nami

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.