Dogecoin: Wszystko o tej kryptowalucie

✔️ Informacje sprawdzone i zaktualizowane w kwietniu 2024 r. przez Pedro Martíneza Gonzáleza

To, co moglibyśmy pomyśleć, jest odległą przyszłością, w rzeczywistości tak nie jest, ponieważ dziś coraz bliżej widzimy nadejście kryptowalut takich jak Dogecoin. Chociaż jeszcze długa droga do przebycia, zanim przekroczą kartę, stopniowo zyskują na popularności.

Taki był boom na kryptowaluty, że dziś to, co wydawało się żartem, stało się rzeczywistością. Zgadza się, dzisiaj opowiemy Wam więcej o jednej z najbardziej zabawnych, dziwacznych i najszybciej rozwijających się kryptowalut, jakie możemy znaleźć w świecie wirtualnych pieniędzy.

➡Co to jest Dogecoin?

Dogecoin to kryptowaluta, która powstała jako żart, ponieważ jest inspirowana słynnym psem Doge, memem inspirowanym rasą Shiba Inu. Ta waluta, która wydaje się być żartem internetowym, stopniowo zyskała na znaczeniu w świecie walut cyfrowych.

Opracowana na podstawie Litecoin Blockchain i jego otwartego kodu, ta kryptowaluta działa w ramach schematu P2P, który ma zdecentralizowany kod. Celem tej waluty jest stworzenie znacznie czystszej, przejrzystej i przede wszystkim dostępnej dla użytkowników monety.

Ten prosty i tani system transakcyjny staje się znacznie bardziej odpowiednią alternatywną metodą płatności niż inne kryptowaluty. W rzeczywistości sami jego twórcy twierdzą, że Dogecoin narodził się jako parodia Bitcoina, więc nie był wynikiem próby zarabiania pieniędzy, jak to ma miejsce w przypadku firm.

Oprócz tego, że został zaprojektowany tak, aby był znacznie bardziej przejrzysty, ta wirtualna waluta była jednym z głównych motorów projektów dochodowych. I to dlatego, że jego twórcy podjęli inicjatywy, takie jak finansowanie projektów wodnych na przykład w Kenii lub promowanie sportowców paraolimpijskich.

➡Różnice między Dogecoinem a Bitcoinem✨

Chociaż powstał jako parodia Bitcoina i mają podobny system, ponieważ Dogecoin jest inspirowany Litecoinem, który z kolei wykorzystuje ulepszony blockchain Bitcoin, możemy znaleźć ważne różnice. Tutaj powiemy Ci, jakie są główne różnice między kryptowalutą szczeniaka a resztą.

 1. Szybkość transakcji: Jedną z głównych cech Dogecoins jest to, że szybkość dokonywania transakcji jest bardzo dobra. Litecoin potrzebuje 2.5 minuty na walidację, Bitcoin 10 minut, Dogecoin potrzebuje tylko jednej minuty, aby to zrobić.
 2. bezpieczeństwo: Chociaż niewiele wiadomo na temat systemów bezpieczeństwa stojących za Dogecoin, użytkownik Reddit rozpoczął badania w celu ustalenia, które są najbezpieczniejszymi kryptowalutami. Na drugie miejsce wślizgnęła się japońska moneta dla szczeniąt, o której tutaj mowa.
 3. Dostępne wydobycie: Kolejną wielką zaletą jest to, że W porównaniu z innymi kryptowalutami wydobycie tej waluty jest znacznie łatwiejsze. Wszystko czego potrzebujesz to prosty komputer i trochę wiedzy z zakresu programowania i eksploracji. Zamiast tego Bitcoin wymaga do działania bardzo złożonego i drogiego sprzętu.
 4. Rentowność: Jednym z celów twórców Dogecoina było stworzenie wirtualnej waluty, która byłaby znacznie bardziej dostępna nie tylko pod względem złożoności, ale także kosztów. Widać to po bardzo niskich prowizjach, jakie ma ta waluta, co sprawia, że ​​jej działanie jest bardzo ekonomiczne.
 5. Wolumen transakcji: Wreszcie powinieneś wiedzieć, że wolumen transakcji, które może obsłużyć Dogecoin, jest bardzo wysoki. Podczas gdy Bitcoin go przewyższa, średnia tej wirtualnej waluty to 40 tys. transakcji dziennie, co sprawia, że ​​wolumen jest bardzo duży, zyskując coraz bardziej na znaczeniu.

dogecoin

➡Technologia za✨

Można powiedzieć, że twórcy Dogecoina wzięli to, co najlepsze z obu światów. Od Bitcoina wzięli swój Blockchain, który ma szeroko sprawdzoną operację. Z drugiej strony zajęli się open source Litecoin w celu stworzenia otwartej, funkcjonalnej platformy o większej pojemności.

Aby zapewnić użytkownikom bezpieczeństwo, Dogecoin wprowadził system Proof of Work lub PoW, który jest odpowiedzialny za zapobieganie atakom hakerów. Oprócz tego wprowadzono algorytmy Scrypt i SHA-256, aby usprawnić działanie kryptowaluty i jej kopanie.

➡Górnictwo✨

Zasady wydobywania Dogecoin są bardzo proste. Górnicy odpowiadają za walidację transakcji w systemie Blockchain, w zamian otrzymują monetę do jej walidacji. W ten sposób im więcej użytkowników uczestniczy w procesie, tym więcej Dogecoinów generują.

Do kopania Dogecoin nie potrzebujesz skomplikowanego sprzętu, jak to ma miejsce w przypadku innych rodzajów kryptowalut. Według użytkowników wystarczy mieć zwykły komputer i specjalny program. Ponadto musisz mieć pewną wiedzę, która pomoże ci zaprogramować komputer do automatycznego kopania.

➡Jak z niego korzystać?✨

Będąc jedną z najczęściej używanych kryptowalut na rynku, przewyższającą jedynie Bitcoin, Dogecoin jest szeroko stosowany w sklepach internetowych. I właśnie coraz więcej miejsc akceptuje tego typu wirtualne waluty jako formę płatności.

Dlatego warto wiedzieć, że zaletą wirtualnej waluty japońskiego szczeniaka jest to, że każdego dnia coraz więcej firm akceptuje je jako formę płatności. Dzięki temu są przydatne do kupowania, sprzedawania, a nawet jako płatność za usługi lub transakcje wymiany itp.

dogecoin

➡Jak zdobyć Dogecoin?

Istnieją dwa sposoby na zdobycie Dogecoina. Pierwszym z nich jest kopanie tej kryptowaluty, w tym celu musisz dołączyć do Blockchain i rozpocząć walidację transakcji. W ten sposób otrzymasz wirtualną walutę za każdą zweryfikowaną i dodaną do łańcucha transakcję, zarabiając w ten sposób Dogecoin.

Chociaż moneta ta nie należy do najbardziej cenionych, jest jedną z najpopularniejszych na rynku. Dlatego Dogecoin można znaleźć prawie we wszystkich najlepszych giełdach lub giełdach. W ten sposób możesz łatwo pozyskać lub wymienić te kryptowaluty.

UDZIAŁ!
O autorze: Pedro Martinez Gonzalez

Opowiem ci trochę o sobie! Jestem analitykiem finansowym i ekonomistą z tytułem magistra finansów.
O moich studiach: Studiowałem ekonomię na Uniwersytecie w Salamance, a następnie uzyskałem tytuł magistra finansów w Madrycie.
Chcesz więcej informacji? Więcej o mnie przeczytasz tutaj w mojej biografii.

2 komentarze do «Dogecoin: Wszystko o tej kryptowalucie»

 1. Ana Maria odpowiedź

  Ta firma to mistyfikacja. Mój mąż został oszukany, nie rób tego, podziękujesz mi później. Pozdrowienia.

  • Polecanibrokerzy.com odpowiedź

   Witaj Ana María, dziękuję za komentarz na temat Dogecoin: Wszystko o tej kryptowalucie. Ten broker to oszustwo. Nie wysyłaj im pieniędzy, chcą zdobyć jak najwięcej pieniędzy za pomocą kłamstw, operacje nie są prawdziwe, nie umieszczają pieniędzy na rynku, po prostu tak wyglądają, a na końcu mówią ci, że przegrałeś i zachowują to.

   Jeśli wypłacisz pieniądze, proszą Cię o więcej, aby zapłacić podatki, opłaty, legalizacje itp. Nie rób tego, to wyraźny znak, że chcą ukraść Twoje pieniądze i nic nie zwrócą, nawet jeśli zapłacisz. Jeśli posiadasz więcej informacji o firmie, prosimy o podzielenie się nimi z nami, zwłaszcza jeśli są to informacje, które Twoim zdaniem mogą pomóc innym osobom, inwestując w tę firmę.

   Czy masz nazwiska doradców, numery, e-maile, z których się z Tobą kontaktowali? Czy pamiętasz, jak znalazłeś tego brokera w pierwszej kolejności?

   Aby odzyskać pieniądze, wypróbuj nasz czat lub ten link: ODBIERZ PIENIĄDZE, POMAGAMY

   pozdrowienia

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *