Broker Bux

➡️ Czy chcesz wiedzieć, jaka jest różnica między rodzajami brokerów? Wiemy, że jeśli dopiero zaczynasz w świecie tradingu, może to być naprawdę bardzo mylące, są to dość zaawansowane i techniczne koncepcje dla osoby, która nie ma odpowiedniej wiedzy.

W tej sekcji wyjaśnimy w ogólnych zarysach różnice między tymi trzema rodzajami brokerów. ➡️ Broker ECN, Market Maker i broker STP.

 

Odzyskaj swoje pieniądze - pomożemy Ci

➡️ ECN jest dla sieci łączności elektronicznej (coś jak Sieć Komunikacji Elektronicznej), ➡️ Animatorzy rynku to brokerzy, którzy tworzą / tworzą własne rynki i STP służy do przetwarzania prostego koryta (coś w rodzaju przetwarzania bezpośredniego). Teraz wyjaśnimy, co naprawdę oznaczają te terminy.

Różnica między rodzajami brokera

Spójrzmy na dwa powyższe wykresy. Pierwsza grafika po lewej i numer dwa po prawej. W obu, ta sama waluta, EUR / USD, jest reprezentowana w ciągu jednej godziny. Jedyna różnica polega na tym, że pochodzą od dwóch różnych brokerów. Teraz mamy brokera numer 1 po lewej i numer dwa po prawej. Grafika wygląda obecnie tak samo, prawda? Cóż, jeśli przyjrzymy się bliżej, cena na lewym wykresie to 1.35689, a na prawym 1.35677.

Nie ma znaczenia, z którego brokera korzystamy, ceny kupna lub sprzedaży waluty są takie same, prawda? Odpowiedź brzmi tak, tak POWINNO być, ale niestety tak nie jest. A wyjaśnimy dlaczego: za każdym razem, gdy ktoś kupuje akcje, cena akcji jest taka sama, nie ma znaczenia, przez którego brokera ją kupujesz. Powodem tego jest to, że branża giełdowa jest silnie uregulowana i uregulowana, ceny są uzyskiwane z centrum giełdowego, takiego jak New York Stock Exchange.

W świecie Forex sprawy działają inaczej: ceny nie są uzyskiwane z centrum wymiany, lecz z rynku zwanego rynkiem wymiany (znanym również jako rynek międzybankowy cen lub rynek międzybankowy). Giełda to konglomerat różnych banków i funduszy inwestycyjnych o dużym znaczeniu, które dostarczają ceny walut różnym brokerom na całym świecie.

Brokerzy ECN, STP i Market Maker

Ceny, które dostawcy cen podają brokerom, będą całkowicie zależeć od relacji między brokerem a tymi podmiotami, więc oczywiście im lepsza relacja, tym lepsze (i tańsze) będą również ceny.

Teraz, abyśmy mogli lepiej wyjaśnić na tym przykładzie, załóżmy, że Giełda ma zawsze te same podmioty i załóżmy, że ceny, które dostarczają brokerom na całym świecie, są dokładnie takie same. Załóżmy więc (pamiętajmy, że to założenie), że Giełda handluje parą walutową EUR/USD na poziomie 1.4000/1.4001, teraz dotyczy to początkujących, różnica między ceną kupna (po lewej) a ceną sprzedaży ( po prawej stronie) nazywa się SPREAD. Ponieważ istnieje różnica pipsa między tymi dwoma cenami, mówimy, że ta para walutowa ma SPREAD 1 PIP.
Następnie Giełda zapewnia i handluje wymienioną powyżej parą walutową ze spreadem 1 pipsa dla wszystkich różnych brokerów na całym świecie. Teraz ci różni brokerzy to brokerzy ECN, animatorzy rynku i dostawcy STP.

Broker ECN weźmie ten 1 pipsowy spread i doda do niego jeszcze kilka pipsów, uzyskując w sumie 3 pipsowy spread. Teraz cena wynosi 1.3999 / 1.4002 i różni się od „pierwotnej” ceny Rynku Giełdy. Powodem, dla którego brokerzy ECN dodają 2 pipsy, jest wyższy spread i w ten sposób ten typ brokera osiąga zysk, jest to uczciwe.

Broker Market Maker zrobi dokładnie to samo, przyjmie ten 1 pips spread i podbije brokera ECN, dodając tylko 1 pips do pierwotnego spreadu 1 pips, z łączną wartością: 2 pipsy, wtedy bylibyśmy na 1.3999 / 1.4001. Cena różni się od oryginału na Giełdzie, a także od ceny brokera ECN. I dlatego ceny różnią się na wykresach, które widzieliśmy wcześniej.

➡️Broker STP: Jest to mieszanka brokerów wymienionych powyżej, więc zapewnią swoim klientom spread 2 lub 3 pipsy, w zależności od ich poziomu sukcesu, więc ten broker jest mieszanką dwóch brokerów

Terazbroker ECN faktycznie zapewnia warunki rynkowe, wtedy, chociaż są one droższe w obsłudze, rzeczywiste warunki rynkowe zapewniane przez Rynek Giełdowy będą tymi samymi warunkami rynkowymi lub działaniami, które zapewnia broker ECN. I to jest sprawiedliwe, ponieważ do tej pory zapewniają uczciwe i realne warunki rynkowe.

W tym momencie gra naprawdę się zmienia, ➡️ Animator rynku, chociaż są tańsze, nie zapewnią rzeczywistych warunków rynkowych, w rzeczywistości ci brokerzy (nie wszyscy, ale zazwyczaj ci bez regulacji, jeśli to robią) będą manipulować warunkami rynkowymi na ich korzyść. Oto kilka sposobów, w jakie to robią:

 • Załóżmy, że dokonałeś transakcji z docelowym zyskiem 400 USD i handlujesz, Twoja transakcja przebiega zgodnie z oczekiwaniami i generujesz te 400 USD. Broker Market Maker również wykona tę samą operację na Giełdzie, a także uzyska zysk w wysokości 400 dolarów, więc kiedy będzie musiał przekazać Ci Twoje zyski, nie będzie musiał używać swoich pieniędzy, aby Ci zapłacić. Zasadniczo zabiorą swoje zarobki z Giełdy i przeniosą je na Twoje konto, a pieniądze, które zarobią, to prawdopodobnie prowizja, którą naliczyli Ci, jeśli w ogóle pobierają prowizje.
 • Innym sposobem jest użycie tak zwanej wtyczki Virtual Dealer Plugin: (coś w rodzaju „wtyczki wirtualnego brokera”) to jednostka oprogramowania, która pozwala brokerom handlować przeciwko tobie, automatycznie lub ręcznie. Teraz, na przykład, powiedzmy, że mówimy o tej samej operacji, o której mówiliśmy wcześniej, gdzie, jeśli operacja przebiegła zgodnie z oczekiwaniami, zarobiłbyś 400 dolarów.
  Za każdym razem, gdy handlujesz, narażasz swojego brokera na ryzyko, więc faktycznie ma on interes w Twojej stracie, ponieważ ryzyko może być tak duże, jeśli jesteś bardzo dobrym traderem, a sposób, w jaki starają się kontrolować to ryzyko, działa przeciwko ty. Tak więc, na przykład, zobaczysz operację kupna, która rośnie, rośnie i nadal rośnie, ale właśnie kiedy zbliża się do celu, zobaczysz duży spadek na rynku i obróci się on przeciwko tobie, będziesz „zatrzymany”, który jest zlikwidowany. To doskonały dowód na to, że Market Maker korzysta z Wirtualnego Dealera.
 • Innym przykładem jest to, że możesz zauważyć różnicę między kontem demo a kontem rzeczywistym. Na przykład na koncie Demo jesteś pieprzonym traderem, twoje operacje idą super dobrze, wszystko idzie zgodnie z twoimi strategiami, ale używasz tych samych strategii na swoim koncie rzeczywistym i zauważasz, że masz ogromne straty, zobaczysz ogromne ruchy rynkowe przeciwko tobie bez prawdziwych danych ekonomicznych, które by to wspierały. Jest to więc dowód na to, że broker Market Maker jest przeciwko tobie, ręcznie lub automatycznie.

Odzyskaj swoje pieniądze - pomożemy Ci

➡️ Powodem, dla którego broker może to zrobić, jest to, że brak regulacji ⛔ . Ogólnie rzecz biorąc, przepisy poprawiają się z roku na rok i stają się coraz bardziej rygorystyczne, więc w przypadku brokera Market Maker powinieneś dokładniej zbadać, ponieważ może to być broker Market Maker, który działa przeciwko Tobie.

Nie chcemy Cię mylić, jest wielu tego typu brokerów, którzy są świetni, tylko że są tacy, którzy nie są, bez regulacji i którzy mogą działać przeciwko Tobie, więc w takich przypadkach musisz być bardziej ostrożny.

Organy regulacyjne
Oto niektóre organy regulacyjne, UK FCA, US NFA, cypryjski CYSEC (który naszym zdaniem nie ma większego znaczenia), kanadyjski IIROC, australijski ASIC i południowoafrykański SDB.

 

Broker STP jest mieszanką dwóch pozostałych typów brokerów, ale tak naprawdę zależy to od tego, jakim jesteś traderem, jeśli jesteś złym traderem lub nie odnosisz sukcesów, prawdopodobnie stworzą dla Ciebie rynek i zapewnią go z niskim spreadem, ale sprawią, że będziesz handlować w zmanipulowanych warunkach rynkowych, gdzie sprawią, że uwierzysz, że wygrywasz, a potem pewnego dnia zaczną handlować przeciwko tobie.

Jeśli jesteś dobrym traderem, prawdopodobnie zapewnią ci rzeczywiste warunki rynkowe, ale spread będzie wyższy, aby zapewnić najwyższy możliwy zysk, w rzeczywistości mogą nawet zrobić coś przeciwnego w zależności od modelu biznesowego, ale w każdym przypadku Brokerzy typu STP, ponieważ mogą uzyskać to, co najlepsze z dwóch pozostałych typów brokerów, mają kilka algorytmów lub ludzi, którzy ręcznie obserwują różne konta handlowe i sprawdzają, jakim typem tradera jesteś.

 


Broker Bux

Reklamuj się z nami

29 komentarze do «Różnica między typami brokerów: ECN, Market Maker i STP»

  • Polecane brokers.com odpowiedź

   Cześć Kevin, dziękuję za Twoją opinię na temat Traders-Trust. Ten broker jest uważany za oszustwa. Sugerujemy NIE wysyłać pieniędzy, kłamią, aby cię okraść, operacje są fikcyjne, pieniądze nigdy nie trafiają na rynek, symulują to, a na końcu zaznaczają cię i mówią, że straciłeś wszystko i zatrzymują to, że droga.

   Możesz przeczytać recenzję i komentarze na ich temat tutaj: Traderzy-Trust

   Jeśli poprosisz o wypłatę, zażądają więcej na zapłacenie prowizji, podatków, opłat, legalizacji itp. Nigdy tego nie rób To jasne ostrzeżenie, że jesteś klientem brokera oszustw, nawet jeśli zapłacisz, nigdy nie zwrócą Ci pieniędzy.

   Wszystkie informacje, które podasz na temat firmy, pomogą osobom dotkniętym tym brokerem, wyjaśnią szczegółowo, jak wszystko się wydarzyło, jaką reklamę widziałeś, imiona i nazwiska doradców, numery, e-maile, z których się z Tobą kontaktowali itp.

   Aby odzyskać pieniądze, porozmawiaj na naszym czacie lub kliknij ten link: ODBIERZ SWOJE PIENIĄDZE

   Pozdrowienia.

  • Polecane brokers.com odpowiedź

   Cześć PATRICIO, to kłamliwe manipulatory. Dziękujemy za podzielenie się swoim doświadczeniem z CAPEX, staramy się tylko dać głos klientom, którzy chcą swobodnie wyrazić swoją opinię na podstawie swoich doświadczeń z tym lub innymi brokerami i zapobiec ich oszukaniu przez Brokerów, którzy DZIAŁAJĄ W ZŁEJ WIRZE I SKOŃCZĄ SIĘ ZA PIENIĄDZE SWOICH KLIENTÓW.

   U tego brokera prawie 100% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD. Posiadanie umowy sponsorskiej z Juventusem nie gwarantuje, że jest to dobry broker, wielu brokerów stosuje tę komercyjną taktykę, aby przyciągnąć klientów, a następnie bardziej agresywnie proszą tych klientów o pieniądze na amortyzację wydatków i ostatecznie wszystko traci.

   Poza tym CAPEX jest częścią tej samej firmy co broker CFD Global, broker o bardzo negatywnej reputacji, nie daje nam to dobrego samopoczucia, wręcz przeciwnie.
   Jeśli posiadasz więcej informacji o firmie, prosimy o podzielenie się nimi z nami, zwłaszcza jeśli są to informacje, które Twoim zdaniem mogą pomóc innym osobom inwestującym w tę firmę.

   Czy masz nazwiska doradców, numery, e-maile, z których się z Tobą kontaktowali? Czy pamiętasz, jak znalazłeś tego brokera w pierwszej kolejności?

   Aby odzyskać pieniądze, wypróbuj nasz czat lub ten link: ODBIERZ PIENIĄDZE, POMAGAMY

   Pozdrowienia.

 1. gioriber shortreal odpowiedź

  Więc w konkluzji dla mnie jako początkującego, który wybrać? MT4 STP czy MT4 ECN?

  • Polecane brokers.com odpowiedź

   Witaj Gioriber, osobiście polecam ECN, w ten sposób korzystając z różnych dostawców płynności, broker ECN może pozwolić cenom tych dostawców konkurować w celu uzyskania lepszej ceny, co ogólnie oznacza, że ​​inwestorzy uzyskują lepsze ceny i warunki korzystnych negocjacji. Ponadto, korzystając z brokera ECN, handlowcy zwykle działają w bardziej wydajnym i przejrzystym środowisku.
   Jednak musisz być bardzo ostrożny, ponieważ jest kilku brokerów, którzy twierdzą, że są ECN, a tak naprawdę nie są, używają tego jako haka i oszukują swoich klientów.

   Pozdrowienia.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.