Kryptowaluty: podstawowy przewodnik 💰

✔️ Informacje sprawdzone i zaktualizowane w kwietniu 2024 r. przez Pedro Martíneza Gonzáleza

Pojawienie się Internetu pozwoliło nam zrewolucjonizować sposób, w jaki dzisiaj żyjemy, normalne czynności, które wykonywaliśmy osobiście, możemy wykonywać je online. Widzimy to w przypadku kryptowalut, ponieważ wpływ technologii był taki, że mówi się, że pieniądze mogą ewoluować do świata cyfrowego.

Kryptowaluty są jednym z najbardziej popularnych pojęć, ponieważ bardziej niż fikcja są już rzeczywistością. Tutaj powiemy Ci wszystko, co musisz wiedzieć o tych walutach, abyś w pełni wykorzystał cały ich potencjał dla Ciebie i Twoich finansów.

✨ Czym są kryptowaluty?

Kryptowaluta to wirtualna jednostka, która ma wartość i może być używana do wymiany i transakcji, takich jak zakupy, sprzedaż i płatności.. Kryptowaluty są wirtualne, a ich wartość opiera się na szeregu algorytmów i złożonych problemach matematycznych w systemie znanym jako Blockchain.

Zarówno wartość, jak i stabilność kryptowalut można znaleźć w sposobie działania Blockchain. Im więcej osób dołącza do ich operacji poprzez swój kod open source, tym większą wartość zyskują te kryptowaluty i tym bardziej zmniejsza się ich zmienność.

kryptowaluty

✨Główne cechy kryptowalut

Pomimo tego, że przez przepisy na całym świecie są uważane za wirtualne pieniądze, a nie fizyczne lub tradycyjne, kryptowaluty mają coraz większe znaczenie. Tutaj powiemy Ci, jakie są cechy, które odróżniają ten rodzaj monety od każdego innego rodzaju pieniądza.

 • Poza tradycyjnymi przepisami: Wartość kryptowalut opiera się na zaufaniu, liczbie wykonywanych operacji oraz prawie podaży i popytu., to czyni ich odpornymi na decyzje polityczne. Wynika to z faktu, że jego działalność nie jest regulowana przez instytucje bankowe czy tradycyjne organizacje.
 • Akceptuje kryzysy gospodarcze: Chociaż kryptowaluty nie są całkowicie odporne, są dowodem na konwencjonalne kryzysy gospodarcze. Ponieważ nie należą do konwencjonalnego systemu finansowego, mają zdolność lepszego opierania się wahaniom na rynku gospodarczym. Ponadto mogą wytrzymać spadki wartości aktywów, a nawet kryzysy polityczne.
 • Niższy koszt użytkowania: Kryptowaluty nie mają ze sobą długich łańcuchów pośredników, takich jak banki, sieci i podmioty przetwarzające płatności. To znacznie obniża koszty eksploatacji lub użytkowania. Prowizje są znacznie niższe, co sprawia, że ​​korzystanie z niego jest bardziej przystępne.
 • Są globalne: Inną z najbardziej uderzających cech kryptowalut jest to, że działają one globalnie, to znaczy nie są ograniczone do samego kraju. Z kryptowalut możesz korzystać w każdym kraju, dzięki temu, że są globalne i uniwersalne, Dzieje się tak dzięki temu, że nie są to waluty fizyczne ani nie podlegają polisom.
 • Bezpieczne i prywatne: Jakby tego było mało, technologia BlockChain stojąca za tymi kryptowalutami sprawia, że ​​są one znacznie bezpieczniejsze w obsłudze. Ich poziom szyfrowania sprawia, że ​​ich złamanie jest bardzo trudne. Co więcej, operacje są wykonywane anonimowo, co gwarantuje ochronę Twoich informacji.

✨Różnica między tokenem a kryptowalutą

Bardzo często myli się obie koncepcje, chociaż powinieneś wiedzieć, że token i kryptowaluty to coś zupełnie innego. Token jest reprezentacją jednostki wartości, która jest używana w dowolnym zasobie, takim jak złoto, akcje, prawa i inne, nie tylko w kryptowalutach.

Z drugiej strony kryptowaluty to wirtualny i kryptograficzny środek płatniczy, który jest wykorzystywany do operacji lub transakcji, takich jak kupno, sprzedaż i wymiana, a także do inwestycji. W skrócie, Kryptowaluty to waluta lub wirtualna waluta, podczas gdy Token jest reprezentacją wartości aktywów, działanie itp.

✨ Jak działa Blockchain?

Blockchain to ogromna sieć informacji o transakcjach i ruchach, to znaczy rodzaj gigantycznej i wirtualnej księgi. Składa się z szeregu węzłów i bloków, które są odpowiedzialne za każdego użytkownika.

Zamiast pośredników, jak w banku, to użytkownicy są odpowiedzialni za obsługę tej sieci księgowej. Innym sposobem spojrzenia na Blockchain jest ogromny bank, w którym każdy węzeł jest użytkownikiem, a każde łącze to seria transakcji, informacji i procesów zarządzanych przez tych samych użytkowników.

Podobnie, Możemy uznać Blockchain za ogromną bazę danych, która przechowuje informacje o transakcjach. Sposób, w jaki generuje wartość, polega na zaufaniu użytkowników do Blockchain, sposobie przetwarzania danych i liczbie przeprowadzanych transakcji.

Wszystko to jest chronione szeregiem złożonych problemów matematycznych, algorytmów i warstw szyfrowania. To bardzo utrudnia ich naruszenie, ponieważ jeśli każdy węzeł nie jest zsynchronizowany, nie jest możliwe poznanie pełnych informacji i dostęp do sieci.

✨Co to jest kopanie kryptowalut?

LKopanie kryptowalut to proces, w którym użytkownicy, górnicy, odpowiadają za rozwiązywanie zagadek matematycznych i algorytmów w celu znalezienia kryptowalut. Rozwiązując te problemy, znajdują się kryptowaluty, które są dodawane do sieci.

W tym celu tworzony jest blok, który podlega zatwierdzeniu przez użytkowników sieci. Jeśli transakcja zostanie zatwierdzona, blok dołącza do łańcucha, a górnik otrzymuje swoją kryptowalutę. Ten proces wymaga bardzo dużej operacji, ponieważ wymaga bardzo wydajnego sprzętu komputerowego do rozwiązywania algorytmów.

kryptowaluty

✨Ile kryptowalut jest na świecie?

Świat kryptowalut rozrósł się w ostatnich latach wykładniczo, dlatego coraz częściej można znaleźć te kryptowaluty. Obecnie szacuje się, że istnieje ponad 1,500 wirtualnych walut.

Weź pod uwagę, że nie wszystkie mają taką samą wartość i wsparcie. Na przykład Bitcoin jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych walut, podczas gdy Ethereum jest tą, która zyskuje największą wartość. Istnieją również waluty, które nie kończą w górę ze względu na ich zmienność i niską wartość.

UDZIAŁ!
O autorze: Pedro Martinez Gonzalez

Opowiem ci trochę o sobie! Jestem analitykiem finansowym i ekonomistą z tytułem magistra finansów.
O moich studiach: Studiowałem ekonomię na Uniwersytecie w Salamance, a następnie uzyskałem tytuł magistra finansów w Madrycie.
Chcesz więcej informacji? Więcej o mnie przeczytasz tutaj w mojej biografii.

2 komentarze do «Kryptowaluty: podstawowy przewodnik 💰»

 1. Teresa odpowiedź

  Ta firma nie płaci. Mój mąż został oszukany, nie rób tego, podziękujesz mi później. Pozdrowienia.

  • Polecanibrokerzy.com odpowiedź

   Witaj Tereso, dzięki za komentowanie Kryptowaluty: Podstawowy przewodnik 💰. Ten broker to oszustwo. Nie wysyłaj im pieniędzy, chcą zdobyć jak najwięcej pieniędzy za pomocą kłamstw, operacje nie są prawdziwe, nie umieszczają pieniędzy na rynku, tylko tak to wyglądają, a na końcu mówią ci, że przegrałeś i zachowują to.

   Jeśli wypłacisz pieniądze, proszą Cię o więcej, aby zapłacić podatki, opłaty, legalizacje itp. Nie rób tego, to wyraźny znak, że chcą ukraść Twoje pieniądze i nic nie zwrócą, nawet jeśli zapłacisz. Jeśli posiadasz więcej informacji o firmie, prosimy o podzielenie się nimi z nami, zwłaszcza jeśli są to informacje, które Twoim zdaniem mogą pomóc innym osobom, inwestując w tę firmę.

   Czy masz nazwiska doradców, numery, e-maile, z których się z Tobą kontaktowali? Czy pamiętasz, jak znalazłeś tego brokera w pierwszej kolejności?

   Aby odzyskać pieniądze, wypróbuj nasz czat lub ten link: ODBIERZ PIENIĄDZE, POMAGAMY

   pozdrowienia

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *