Skażenie kopania kryptowalut

✔️ Informacje sprawdzone i zaktualizowane w lutym 2024 r. przez Pedro Martíneza Gonzáleza

Uwierz lub nie, kryptowaluty mają ciemną stronę, taką jak zanieczyszczenie. Choć przyszłość pieniądza jest rozważana przez ekspertów, bo tu o jego wartość przemawiają zaszyfrowane łańcuchy kodów. Mają one również wady, które wykraczają poza zwykłą niestabilność tej cyfrowej waluty.

Jednym z najbardziej uderzających negatywnych punktów tych kryptowalut jest fakt, że zanieczyszczają one środowisko. Tak, jak to jest słuchać, kryptowaluty są źródłem zanieczyszczeń naprawdę ważne i zadające dobre obrażenia. Tutaj opowiemy Ci więcej na ten temat, abyś doskonale go zrozumiał.

▶ Kopanie kryptowalut

Znany jako górnictwo, jest to nazwa nadana procesowi produkcji i walidacji transakcji tych kryptowalut. W zasadzie Mining polega na rozwiązaniu szeregu zagadek lub problemów matematycznych, które umożliwiają uwolnienie kryptowalut z Blockchain.

Łańcuchy algorytmów tworzących Blockchain stają się coraz bardziej złożone, co utrudnia proces ekstrakcji lub wydobycia. Oznacza to, że zużycie zasobów jest coraz wyższe, zarówno w przypadku oprogramowania, sprzętu, jak i ludzi.

Choć na początku wystarczyło mieć za sobą górnika, człowieka, a także komputer, to złożoność problemów sprawiła, że ​​zasoby do ich rozwiązania stały się solidniejsze. Teraz Niezbędne jest posiadanie specjalistycznego sprzętu, który zazwyczaj składa się z kart przetwarzających, procesorów i specjalnych programów.

Tak więc, aby dziś produkować lub wydobywać kryptowaluty, konieczne jest posiadanie dużej liczby procesorów, procesorów i kart działających w tym samym czasie. Idzie to w parze z różnymi komputerami, które są odpowiedzialne za wykonywanie wszystkich procesów, co powoduje, że koszty operacyjne są wysokie, przynajmniej w energii elektrycznej.

górnictwo

▶ Poziom skażenia wydobycia kryptowalut

Jak już powiedzieliśmy, aby rozwiązać zagadki, które kryją się za kryptowalutami w Blockchainie, konieczne jest posiadanie dużej ilości działającego sprzętu komputerowego. Przekłada się to na wysokie zużycie energii, bez dodawania niezbędnego chłodzenia sprzętu i obiektów.

Pobierając energię elektryczną bezpośrednio z sieci, to powoduje, że rośliny muszą zwiększać produkcję, zwiększając tym samym zużycie paliw i zanieczyszczeń . Według badania Digiconomist z 2018 r. zużycie energii do wydobycia bitcoinów osiągnęło 73,12 TWh rocznie.

Zużycie energii jest tak wysokie, że przekracza ilość energii zużywanej przez kraje takie jak Dania czy Bułgaria. Zgadza się, jest tylko 38 krajów, które zużywają więcej energii niż wszystkie wydobycie bitcoinów rocznie.

Oprócz zużycia energii na uruchomienie sprzętu komputerowego, Kopacze kryptowalut zużywają również energię do innych celów. Na przykład sprzęt wymaga klimatyzatorów ze względu na dużą ilość wytwarzanego ciepła, a także oświetlenia obiektów, w których znajduje się sprzęt.

▶ Dlaczego tak bardzo zanieczyszczają?

Zużycie energii przez kryptowaluty jest bardzo wysokie, do tego stopnia, że ​​wielu z nas zastanawia się, dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim powinieneś o tym wiedzieć proces wydobycia wymaga wielu komputerów pracujących jednocześnie , więc w zasadzie jednocześnie działają mile komputerów.

Z drugiej strony mamy, że brak regulacji jest kolejnym punktem, który należy wziąć pod uwagę, ponieważ w krajach takich jak Indie nie ma przepisów dotyczących kopania kryptowalut. W zasadzie istnieją setki fabryk kryptowalut, które jednocześnie zużywają dużo energii.

Innym powodem, który musimy wziąć pod uwagę, jest to, że nie używa się tutaj konwencjonalnego sprzętu komputerowego. GPU, karty graficzne i procesory zarówno zużywają dużo energii elektrycznej, jak i generują dużo ciepła. Wymaga to zainstalowania turbin powietrznych, aby je schłodzić, a tym samym zużywać więcej energii.

Bierze również pod uwagę, że nie tylko wystarczy włączyć komputer, a już wiąże się to z wykorzystaniem znacznie większej liczby zasobów. Widzimy to np. przy instalacji okablowania, przy zakupie artykułów papierniczych, magazynowych i nie tylko, co zwiększa emisję dwutlenku węgla.

▶ Kryptowaluty, które zużywają najwięcej energii

 • Bitcoin: Bitcoin to kryptowaluta, która według ekspertów zużywa najwięcej energii. Z danych wynika, że ​​jej zużycie wynosi średnio od 55,63 do 73,12 TWh rocznie. Dzieje się tak, ponieważ najsłynniejsza waluta cyfrowa wymaga mocniejszego sprzętu do jej wydobycia.
 • Ethereum: Druga najważniejsza kryptowaluta na świecie, jest jednocześnie drugą, która zużywa najwięcej energii. Według Xatakauny ta kryptowaluta tylko w Stanach Zjednoczonych, zużył równowartość 65 milionów pralek pracujących w tym samym czasie . Przekłada się to na tony i tony węgla w środowisku.

zanieczyszczenie

▶ Jak ograniczyć zanieczyszczenia generowane przez górnictwo?

Jeśli myślisz o otwarciu własnego wydobycia bitcoinów lub jakiejkolwiek innej kryptowaluty, powinieneś wiedzieć, że istnieją wyspecjalizowane techniki, aby zmniejszyć całkowite zużycie energii. Tutaj przedstawimy 3 wskazówki, które Ci w tym pomogą.

 • Zmniejsz dodatkowe zużycie energii: Jak już mówiliśmy, wiele kryptowalut do funkcjonowania wymaga dodatkowego wyposażenia, takiego jak oświetlenie i chłodzenie. Jeśli chcesz oszczędzać energię, możesz postawić na użycie np. żarówek LED, a także naturalnego przepływu powietrza do chłodzenia pomieszczeń.
 • Nowe generacje sprzętu: Inną bardzo częstą opcją zmniejszenia zużycia energii jest in zamień stary sprzęt komputerowy na nowszy. Pojawiają się nowe karty graficzne, procesory, GPU, programowalne układy scalone, które mają znacznie bardziej wydajne zużycie energii, aby mniej zanieczyszczać.
 • Prawa i odszkodowania: Wreszcie, Możesz szukać lokalnych przepisów, które mają na celu zrekompensowanie szkód spowodowanych zanieczyszczeniami generowanymi przez Twoje górnictwo. . W ten sam sposób możesz płacić rekompensaty za emisje dwutlenku węgla, które są wykorzystywane do działań skoncentrowanych na odwróceniu i walce ze zmianami klimatu.
UDZIAŁ!
O autorze: Pedro Martinez Gonzalez

Opowiem ci trochę o sobie! Jestem analitykiem finansowym i ekonomistą z tytułem magistra finansów.
O moich studiach: Studiowałem ekonomię na Uniwersytecie w Salamance, a następnie uzyskałem tytuł magistra finansów w Madrycie.
Chcesz więcej informacji? Więcej o mnie przeczytasz tutaj w mojej biografii.

2 komentarze do «Skażenie kopania kryptowalut»

 1. Camila Gold odpowiedź

  Mam znajomego, który inwestuje, ale nie chcę, żeby ukradli moje pieniądze lub oszukali mnie. Możesz mi pomóc? Błogosławieństwa.

  • Polecanibrokerzy.com odpowiedź

   Witaj Camila Oro, dziękuję za komentarz na temat skażenia kopalń kryptowalut. Ten broker to oszustwo. Nie wysyłaj im pieniędzy, chcą zdobyć jak najwięcej pieniędzy za pomocą kłamstw, operacje nie są prawdziwe, nie umieszczają pieniędzy na rynku, tylko tak to wyglądają, a na końcu mówią ci, że przegrałeś i zachowują to.

   Jeśli wypłacisz pieniądze, proszą Cię o więcej, aby zapłacić podatki, opłaty, legalizacje itp. Nie rób tego, to wyraźny znak, że chcą ukraść Twoje pieniądze i nic nie zwrócą, nawet jeśli zapłacisz. Jeśli posiadasz więcej informacji o firmie, prosimy o podzielenie się nimi z nami, zwłaszcza jeśli są to informacje, które Twoim zdaniem mogą pomóc innym osobom, inwestując w tę firmę.

   Czy masz nazwiska doradców, numery, e-maile, z których się z Tobą kontaktowali? Czy pamiętasz, jak znalazłeś tego brokera w pierwszej kolejności?

   Aby odzyskać pieniądze, wypróbuj nasz czat lub ten link: ODBIERZ PIENIĄDZE, POMAGAMY

   pozdrowienia

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *