Chartism: Jak interpretować wykresy finansowe?

Jednym z kluczy do sukcesu w finansach jest wykresyzm. I to właśnie statystyki i liczby mogą być twoim najlepszym sprzymierzeńcem, jeśli umiesz je czytać i wyciągać z nich wnioski. Przynajmniej tak mówią eksperci.

Aby lepiej zrozumieć wykresy finansowe, musisz nauczyć się je interpretować, ponieważ zwykle nie mają one formy wniosków. Dlatego tutaj powiemy Ci jak interpretować wykresy finansowe które pomogą ci poprawić twoje decyzje podczas inwestowania na giełdzie lub w handlu.

✨ czartyzm

Pochodząc od angielskiego słowa Chart, można powiedzieć, że Chartism to technika lub metoda interpretacji wykresów i kwadratów z danymi finansowymi. Chociaż to słowo nie jest zbyt popularne, przynajmniej nie w popularnym slangu, jest to solidna i dobrze zdefiniowana metoda.

Ten system analizy graficznej pozwala na dokładną interpretację i poznanie cen aktywów. Wykorzystanie chartism pozwala nam dokładnie analizować wahania rynków, a także sposób, w jaki aktywa zmieniają wartość.

czartyzm

 

✨ Wskaż jeden do analizy: Trendy

Trend jest ruchem w dół lub w górę, który łączy co najmniej dwa punkty i może służyć jako punkt odniesienia, według Melchora Armenta, eksperta ds. Handlu. W ramach trendów znajdujemy 3 główne typy:

 • Trend wzrostowy lub byczy: Tendencja ta odnosi się do stałego wzrostu cen aktywów przez pewien okres czasu. Zasadniczo jest to linia, która wznosi się i wznosi stabilnie, dlatego jest znany jako byczy lub byczy, ponieważ rośnie.
 • Trend niedźwiedzi: Podobnie jak w poprzednim trendzie, ale w odwrotnej kolejności, trend spadkowy dotyczy trend, który stale i stabilnie traci na wartości. Krótko mówiąc, trend, który spada lub maleje w miarę upływu czasu, a aktywa tracą na wartości.
 • Trend neutralny lub boczny: Chociaż spotykanie się z tym trendem jest rzadkie, przynajmniej nie w świecie akcji i aktywów o większej zmienności, ważne jest zrozumienie jego koncepcji. Zasadniczo jest to trend, w którym wartość aktywa jest utrzymywana, to znaczy nie rośnie ani nie spada.

✨ Punkt drugi do analizy: liczby czartystów

Jednym z kluczy do analizy wykresów i wykresów są wzorce. Liczby lub wzory wykresów to seria figur, które powstają na tych samych wykresach, jako efekt trendów. Ich analiza jest niezbędna, aby dowiedzieć się więcej o zmianach na rynku, w tym celu zostały pogrupowane w następujące kategorie:

 • Zmiany trendów: Formacje te objawiają się, gdy następuje zmiana trendu, na przykład, gdy rośnie, spada i nagle ponownie rośnie. Najczęstsze wzorce to: Double Top, Double Bottom, Triple Top, Triple Bottom, Reversal Day, Island Reversal, Shoulder - Head - Shoulder, Diamond and Shoulder - Head - Inverted Shoulder itp.
 • Kontynuacja lub konsolidacja trendów: W przeciwieństwie do poprzednich, które pojawiają się w trendach wzrostowych lub spadkowych, liczby te pojawiają się w trendach neutralnych lub bocznych. Mówią nam, że lInwestorzy przychylnie przyjmują cenę aktywów.

Chociaż analiza liczb może dać dobry przegląd, nie gwarantuje to skutecznej interpretacji i przewidywania. Dlatego powinieneś wziąć pod uwagę niektóre narzędzia analizy technicznej, takie jak:

 • Poziomy wsparcia i oporu papieru wartościowego: Wskaźniki te to maksima i minima, w których notowania są wspierane przed kontynuacją lub zmianą kierunku trendu.
 • Wskaźniki techniczne: Te dane są wzory matematyczne oparte na aktywnych danych historycznych historical. Najczęstsze wskaźniki to: Momentum (MOM), MACD (Średnia Ruchoma Zbieżność/Rozbieżność), Ichimoku i Heikin-Ashi.
 • Tom: Te wielkości to liczba umów, które korygują lub odrzucają wiarygodność danych liczbowych.

Wreszcie mamy niepowodzenia, które są ruchami sprzecznymi z naturalnym trendem aktywów, w górę lub w dół.

✨ Wskaż trzeci do analizy: Rodzaje wykresów finansowych

Powinieneś także wiedzieć, że jednym z kluczy do sukcesu w chartism jest nauka czytania wykresów. Aby to zrobić, musisz wiedzieć, jakie są główne rodzaje wykresów używanych w świecie finansów.

 • Wykres liniowy: Jest to najprostszy wykres ze wszystkich, ponieważ jest to linia, która łączy aktualną cenę zamknięcia z następną ceną zamknięcia aktywa. Jego główną zaletą jest to, że jest bardzo prosty, wizualny i bardzo łatwy do zinterpretowania.
 • Grafika słupkowa: Bardziej kompletny niż poprzedni wykres, wykres słupkowy pokazuje ceny otwarcia i zamknięcia, a także maksima i minima ceny w danym okresie. Każdy ze słupków na wykresie Reprezentują cenę zasobu w wybranym okresie.
 • Japoński wykres świecowy lub świeczniki: Cały korpus (świeca) tego wykresu reprezentuje różnicę między wartością otwarcia i zamknięcia. Małe linie na każdej świecy, zwane knotami, reprezentują najwyższe i najniższe ceny danego dnia danego aktywa.

✨ Wskazówki, jak poprawić swój wykres your

Jeśli chcesz nauczyć się sprawnie czytać wykresy finansowe i tabele danych, musisz wziąć pod uwagę kilka punktów. Po pierwsze, praktyka czyni mistrza, co oznacza, że ​​aby zostać ekspertem, musisz dużo ćwiczyć.

Druga sprawa jest taka teoria jest fundamentalną częścią wszelkiej praktyki, dlatego musisz mieć odpowiednią wiedzę. Zalecamy czytanie książek i szukanie wszystkiego, co tylko możliwe, aby rozwinąć swoją umiejętność czytania i interpretowania tego typu danych znacznie wydajniej.

Konopie indyjskie

UDZIAŁ!


Broker LegacyFX

Reklamuj się z nami

O autorze: Pedro Martinez Gonzalez

Opowiem ci trochę o sobie! Jestem analitykiem finansowym i ekonomistą z tytułem magistra finansów.
O moich studiach: Studiowałem ekonomię na Uniwersytecie w Salamance, a następnie uzyskałem tytuł magistra finansów w Madrycie.
Chcesz więcej informacji? Więcej o mnie przeczytasz tutaj w mojej biografii.

2 komentarze do «Chartism: Jak interpretować wykresy finansowe?»

 1. daniela odpowiedź

  Ta firma nie pozwoli Ci się wycofać. Mówię ci z własnego doświadczenia, nie rób tego, później mi podziękujesz. Pozdrowienia.

  • Polecanibrokerzy.com odpowiedź

   Cześć Daniela, dziękuję za komentarz na temat Chartismo: Jak interpretować wykresy finansowe?📊. Ten broker to oszustwo. Nie wysyłaj im pieniędzy, chcą zdobyć jak najwięcej pieniędzy za pomocą kłamstw, operacje nie są prawdziwe, nie umieszczają pieniędzy na rynku, tylko tak to wyglądają, a na końcu mówią ci, że przegrałeś i zachowują to.

   Jeśli wypłacisz pieniądze, proszą Cię o więcej, aby zapłacić podatki, opłaty, legalizacje itp. Nie rób tego, to wyraźny znak, że chcą ukraść Twoje pieniądze i nic nie zwrócą, nawet jeśli zapłacisz. Jeśli posiadasz więcej informacji o firmie, prosimy o podzielenie się nimi z nami, zwłaszcza jeśli są to informacje, które Twoim zdaniem mogą pomóc innym osobom, inwestując w tę firmę.

   Czy masz nazwiska doradców, numery, e-maile, z których się z Tobą kontaktowali? Czy pamiętasz, jak znalazłeś tego brokera w pierwszej kolejności?

   Aby odzyskać pieniądze, wypróbuj nasz czat lub ten link: ODBIERZ PIENIĄDZE, POMAGAMY

   pozdrowienia

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.