CFD: wszystko, co musisz wiedzieć

W świecie finansów możemy znaleźć różne mechanizmy zaprojektowane tak, aby oferować różne sposoby inwestowania, takie jak CFD. Jedna z opcji, która zyskuje popularność zarówno wśród początkujących, jak i doświadczonych inwestorów, a także będąca opcją z wieloma korzyściami i punktami do wzięcia pod uwagę.

Znane również jako kontrakty na różnice kursowe, mechanizmy te pozwalają znacznie łatwiej i szybciej inwestować w inne aktywa bazowe. Dlatego tutaj powiemy Ci wszystko, co musisz wiedzieć o tym nowym sposobie inwestowania i zwiększania Twoich pieniędzy.

➡Czym dokładnie są kontrakty CFD?

CFD możemy je zdefiniować jako umowę Za coś nazywa się je kontraktami na różnicę, w których instytucja może być bankiem lub brokerem, a inwestor zgadza się na wymianę różnicy w cenie aktywa. Wspomniana różnica Jest obliczany na podstawie ceny środka trwałego w momencie podpisania umowy i cena sprzedaży na końcu.

W ten sposób inwestor nie jest w żadnym momencie właścicielem aktywa, a jedynie kontrakt, w którym uzgadniana jest wymiana różnicy. Dzięki temu zarówno dźwignia finansowa jest lepsza, jak i inwestycja niższa.

Nie posiadając aktywów jako takich fizycznie, inwestor otrzymuje różne korzyści. Jednym z nich jest móc handlować z niemal ogromną dźwignią , czyli zawieraj kontrakty z dużymi sumami pieniędzy, ale z małymi inwestycjami. Co sprawia, że ​​rynek jest znacznie bardziej dostępny.

Weź pod uwagę, że ostateczna wartość aktywa może być niższa od uzgodnionej lub może stracić na wartości, co powoduje, że CFD będzie ujemny. Jeśli handlujesz z wysoką dźwignią, ryzyko straty staje się bardzo wysokie.

CFD

 

➡Jak działają kontrakty CFD?

Dźwignia CFD działa poprzez pożyczkę od brokera , który jest odpowiedzialny za wniesienie kwoty operacji. W ten sposób możemy działać bez konieczności wkładania w to wszystkich pieniędzy, co sprawia, że ​​inwestycje są dostępne.

Zwykle Brokerzy żądają procentu kontraktu CFD lub umowy gwarancyjnej Cóż, musimy pamiętać, że dom nigdy nie traci. Kwota ta ma na celu pokrycie pewnego rodzaju strat, chociaż są one również naliczane codziennie w przypadku rozliczeń w kontraktach długoterminowych. Kwota gwarancji waha się od 5 do 25% operacji plus prowizje od brokera.

 

Gwarancja zwykle dotyczy operacji zamykanych tego samego dnia . W przypadku nie zamknięcia operacji w danym dniu, broker dostosuje kontrakt do aktualnej stopy finansowania międzyfinansowego. Znajduje to odzwierciedlenie w nowej kolekcji nowych pozycji, mimo że są takie same w innym okresie.

Zalecamy, aby nie dezaktywować gwarantowanych przystanków, ponieważ działają one jako rodzaj ostrzeżenia w przypadku strat. Jeśli pozycja przyniesie stratę, a Ty nie odpowiesz na wezwanie do uzupełnienia depozytu minimalnego, broker zamknie pozycje.

➡Ryzyko CFD

Według ekspertów w kontraktach CFD możemy znaleźć dwa ważne ryzyka. Pierwsze ryzyko to wysoka dźwignia co w przypadku utraty wartości aktywów może skutkować bardzo wysokimi stratami i długami u brokera. Dzieje się tak dlatego, że dźwignia finansowa to pożyczka na działanie.

Drugim ryzykiem jest to, że rynki są bardzo niestabilne Tak więc aktywa, które dzisiaj wydają się stabilne i mają wartość, jutro mogą nic nie kosztować. Coś takiego stało się z ropą podczas pandemii Covid19 w 2020 roku.

➡Rodzaje CFD

Zanim zainwestujesz w CFD powinieneś wiedzieć, że istnieją różne klasy. Każdy z tych typów ma specjalne cechy, które musisz wziąć pod uwagę. Tutaj powiemy Ci, o co chodzi w każdym rodzaju CFD.

 • Aktywa finansowe: Kontrakty CFD na aktywa finansowe koncentrują się na zabezpieczeniu tego rodzaju aktywów. Innymi słowy, są to kontrakty na różnicę, które działają wyłącznie z aktywami finansowymi o innym charakterze. Znajdziemy tutaj CFD skupiające się między innymi na aktywach takich jak: waluty, akcje, obligacje, ETF-y, stopy procentowe, fundusze.
 • Aktywa niefinansowe: Z drugiej strony możemy znaleźć kontrakty CFD lub kontrakty na różnicę skoncentrowane na aktywach, które nie należą do branży finansowej. Tutaj możliwości jest wiele, chociaż możemy podkreślić inwestycję w surowce, takie jak metale, zboża, ropa itp. Klasyfikowane są również niektóre indeksy, którymi zazwyczaj są giełdy.

CFD

➡Zalety CFD

Handel kontraktami CFD zapewni Ci takie korzyści, jak:

 • Dostęp do rynków światowych: Jedną z wielkich zalet tego typu umowy jest to, że oferuje dostęp do rynków na całym świecie. Możesz uruchomić CFD na przykład na rynkach hiszpańskim, francuskim, azjatyckim i nie tylko.
 • Przystanki gwarantowane: Ta funkcja umożliwia zamknięcie operacji, gdy ich straty przekroczą wpłacony przez Ciebie kapitał początkowy. Ten rodzaj ubezpieczenia lub zatrzymania awaryjnego ma na celu zapobieganie stratom przed przekroczeniem Twoich środków , co pomaga zmniejszyć wysokie ryzyko zmienności CFD.
 • Operacje krótko- i długoterminowe: Kolejną wielką zaletą CFD jest to, że pozwala działać zarówno w krótkim, jak i długim okresie . Możesz otwierać i zamykać transakcje tego samego dnia lub pozostawiać je na dłużej, aby skorzystać z wahań na rynku.
 • Koszty inwestycji: Powinieneś też o tym wiedzieć Kontrakty CFD umożliwiają handel przy stosunkowo niskiej inwestycji. Wystarczy pokryć początkowy koszt, który waha się od 5 do 25%, co pozwala operować bardzo dużymi pieniędzmi, ale przy niższych nakładach inwestycyjnych.

➡Wady CFD

Wreszcie, powinieneś wiedzieć, że kontrakty CFD mają również negatywną stronę, wysoka zmienność rynku może sprawić, że Twój pass trade będzie wart dużo, a za chwilę będzie mało wart. Ponadto, Może to przełożyć się na duże straty, jeśli nie wiesz, jak właściwie wykorzystać dźwignię.

UDZIAŁ!


Broker LegacyFX

Reklamuj się z nami

O autorze: Pedro Martinez Gonzalez

Opowiem ci trochę o sobie! Jestem analitykiem finansowym i ekonomistą z tytułem magistra finansów.
O moich studiach: Studiowałem ekonomię na Uniwersytecie w Salamance, a następnie uzyskałem tytuł magistra finansów w Madrycie.
Chcesz więcej informacji? Więcej o mnie przeczytasz tutaj w mojej biografii.

2 komentarze do «CFD: wszystko, co musisz wiedzieć»

 1. Matías odpowiedź

  Ta firma nie pozwoli Ci się wycofać. Mówię ci z własnego doświadczenia, nie rób tego, później mi podziękujesz. Pozdrowienia.

  • Polecanibrokerzy.com odpowiedź

   Witaj Matías, dziękuję za komentowanie CFD: Wszystko, co musisz wiedzieć. Ten broker to oszustwo. Nie wysyłaj im pieniędzy, chcą zdobyć jak najwięcej pieniędzy za pomocą kłamstw, operacje nie są prawdziwe, nie umieszczają pieniędzy na rynku, po prostu tak wyglądają, a na końcu mówią ci, że przegrałeś i zachowują to.

   Jeśli wypłacisz pieniądze, proszą Cię o więcej, aby zapłacić podatki, opłaty, legalizacje itp. Nie rób tego, to wyraźny znak, że chcą ukraść Twoje pieniądze i nic nie zwrócą, nawet jeśli zapłacisz. Jeśli posiadasz więcej informacji o firmie, prosimy o podzielenie się nimi z nami, zwłaszcza jeśli są to informacje, które Twoim zdaniem mogą pomóc innym osobom, inwestując w tę firmę.

   Czy masz nazwiska doradców, numery, e-maile, z których się z Tobą kontaktowali? Czy pamiętasz, jak znalazłeś tego brokera w pierwszej kolejności?

   Aby odzyskać pieniądze, wypróbuj nasz czat lub ten link: ODBIERZ PIENIĄDZE, POMAGAMY

   pozdrowienia

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.