Nieuczciwi brokerzy i handlowcy: uwaga

Chociaż media społecznościowe i internet zrewolucjonizowały sposób, w jaki komunikujemy się, pracujemy, a nawet inwestujemy, ujawniły również ogromne naruszenie bezpieczeństwa. Niedawno wykryliśmy pojawienie się nieuczciwych brokerów i traderów.

Dzieje się tak dzięki skargom użytkowników, którzy zgłaszają, że zostali oszukani przez te osoby. A na pojawienie się nieuczciwych użytkowników nie trzeba było długo czekać. Dlatego tutaj opowiemy Ci wszystko o tych przestępcach, abyś nie stał się ofiarą tego rodzaju oszustwa.

➡Modus operandi fałszywych brokerów i traderów✨

Większość z tych oszustów to osoby, których nie znasz iz którymi nigdy nie miałeś kontaktu. Kontaktują się z Tobą, wysyłając Ci wiadomość z prośbą o możliwość opowiedzenia Ci o projekcie.

Stopniowo zdobędą Twoje zaufanie, mówiąc, że są doradcami finansowymi i mogą pomnożyć Twoje pieniądze. Poproszą Cię o dokonanie pierwszej wpłaty i wyślą Ci zrzuty ekranu z tego, jak generują Twoje pieniądze, aż pewnego dnia będziesz miał straty i Poproszą Cię o wpłatę większej ilości pieniędzy, aby nie pozostać na poziomie 0.

Kiedy nadejdzie czas, aby poprosić o twoje zarobki, przedstawią wiele wymówek, takich jak problemy z platformą, pewnego rodzaju blokady lub straty, aby nawet ci nie zapłacić. Następnie z chwili na chwilę będą Cię blokować i przestać odpowiadać na Twoje wiadomości, a tym samym będziesz kolejną ofiarą tych oszustw.

Broker i handlowcy

➡Funkcje oszustów brokerskich i handlowców: ✨

Identyfikacja oszusta może wydawać się prosta, ponieważ większość udostępnia takie elementy, jak:

 • Styl życia: Nieuczciwi brokerzy i handlowcy będą starali się pokazać Ci swój luksusowy styl życia, który osiągnęli dzięki swojej „wiedzy”. Dlatego zobaczysz wiele zdjęć z podróży, biżuterii, samochodów, gotówki i innych luksusów milionera.
 • Obserwujący: Jeśli sprawdzisz obserwujących tego typu konta, zobaczysz, że większość z nich ma ten sam wspólny mianownik, śledzą ich boty. Dzieje się tak dlatego, że większość jego zwolenników została kupiona z farmy Botów, aby dać fałszywy wygląd "Influencera".
 • Śmieszne zarobki: Innym wspólnym elementem jest to, że większość tych oszustów obiecuje zarobić duże pieniądze. Tak to jest, zaoferują Ci zyski większe niż 50% lub nawet 100%, coś, czego nawet Jeff Bezos nie widział w swoim życiu.
 • Skomplikowany język: Aby sprawić, że będziesz wyglądać jak ignorant, a oni jako eksperci, ci ludzie będą używać z tobą bardzo skomplikowanego żargonu lub języka. Będą używać słów i pojęć, których nawet oni nie rozumieją w 100%, tylko po to, aby pokazać, że wiedzą, o czym mówią. Pokażą to, czego nie mają.
 • Wygląd modelu: Wreszcie, wielu podziela standardy urody typowe dla modelki. Celem, pomiędzy zdjęciami luksusów, bogactwa, stylu życia i ich wyglądu fizycznego, jest ukazanie się jako ludzie sukcesu, odwołujący się do projekcji, którą niektórzy ludzie mogą wygenerować.

➡Jak uniknąć bycia ofiarą oszustów na Instagramie?

Aby nie paść ofiarą tych oszustów, postępuj zgodnie z tymi wskazówkami:

 • Certyfikaty urzędowe: Ten artykuł nie ma na celu uogólnienia, że ​​wszyscy brokerzy na Instagramie są oszukańczy. Te, które są uczciwe i działają w ramach prawnych, są zarejestrowane przed prawem, więc posiadają oficjalne zaświadczenia.
 • Kontrakty: Umowy zawierane z firmą są podpisywane między użytkownikiem a brokerem jako firmą, a nie bezpośrednio z osobą fizyczną. Podobnie, Sprawdź, czy umowy zawierają odpowiednie dane prawne, takie jak nazwa firmy.
 • Nigdy nie wysyłaj pieniędzy: Nigdy nie deponuj pieniędzy u swojego brokera, ponieważ nie zażąda on pieniędzy z góry. Przed dokonaniem wpłaty sprawdź, czy broker spełnia wszystkie wymogi prawa. Jeśli jest doradcą, nigdy nie poprosi o depozyty, ponieważ mówi ci, jak zainwestować więcej, nie obsługuje twoich pieniędzy.
 • Uważaj na wiadomości: Jeśli nie poprosiłeś o informacje brokera i traderów, a nagle otrzymujesz wiadomość od osoby, która oferuje Ci te usługi, bądź ostrożny. Modus operandi polega na szukaniu ofiar, które dają się oszukać, wysyłając im wiadomości bez wcześniejszego ich poszukiwania.
 • Sprawdź ich profil: Kolejną wskazówką, którą powinieneś wziąć pod uwagę, jest przejrzenie profilu danej osoby. Jeśli otrzymasz wiadomość od brokera lub szukasz takiej, zanim odpowiesz lub napiszesz, odwiedź swój profil. Możesz więc zobaczyć, czy spełnia on cechy, o których wspomnieliśmy powyżej.
 • Zapytaj o referencje: Wreszcie, możesz korzystać z forów i stron internetowych, aby dowiedzieć się więcej o tym brokerze, prosząc o referencje na jego temat.. Możesz nawet poprosić rzekomego brokera o przesłanie Ci zaświadczeń lub dokumentów, które gwarantują jego legalność.

Broker i handlowcy

➡Co zrobić, jeśli odkryję fałszywych brokerów i traderów?

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, aby sprawdzić, czy broker lub handlowcy są naprawdę fałszywi. Jeśli spełniasz powyższe cechy, prawdopodobnie jest to fałszywy profil. Jeśli w ten sam sposób napisał do ciebie i chciał cię przekonać, to prawdopodobnie jest to oszustwo.

Po zweryfikowaniu, że naprawdę masz do czynienia z fałszywym profilem, następnym krokiem jest zgłoszenie profilu. Możesz nawet zrobić zrzut ekranu i udostępnić go znajomym i kontaktom, aby ostrzec ich o osobie i potencjalnym ryzyku oszustwa.

➡Co zrobić, jeśli padłem ofiarą oszustwa ze strony fałszywego brokera i handlowców?

Proces zgłaszania oszustw online może być nieco trudny, ale jest to możliwe. Pierwszym krokiem jest udokumentowanie wszystkich oszustw i zebranie dowodów, a następnie udaj się do wydziału cyberpolicji w swoim mieście.

Tam będziesz musiał złożyć odpowiednią skargę zgodnie z procedurą przewidzianą przez prawo. Będziesz także musiał skontaktować się z prawnikiem Cóż, teoretycznie skarga dotyczyłaby również sieci społecznościowej za zezwolenie na tę działalność, a także banku za zezwolenie na te oszukańcze płatności.

UDZIAŁ!


Broker LegacyFX

Reklamuj się z nami

O autorze: Pedro Martinez Gonzalez

Opowiem ci trochę o sobie! Jestem analitykiem finansowym i ekonomistą z tytułem magistra finansów.
O moich studiach: Studiowałem ekonomię na Uniwersytecie w Salamance, a następnie uzyskałem tytuł magistra finansów w Madrycie.
Chcesz więcej informacji? Więcej o mnie przeczytasz tutaj w mojej biografii.

4 komentarze do «Nieuczciwi brokerzy i handlowcy: uwaga»

 1. Patricia odpowiedź

  Czy możesz mi pomóc z tą stroną www. ultimateinvestmenttrades.com, polecili stamtąd tradera, który mówi, że nazywa się logan max, ale wydawało mi się to dziwne, wysyła nam adres portfela, na który mówi, aby wysłać mu kryptowaluty i tworzy miejsce na tej stronie, gdzie możemy monitorować handel i dokonywać wypłat w dowolnym momencie, co wiąże się z 15% prowizją od zysków.

  • Polecanibrokerzy.com odpowiedź

   Witaj Patricia, wszystko, co oferuje ta strona, to piraccy brokerzy, jeśli zainwestujesz, stracisz pieniądze, bądź ostrożny.

   Pozdrowienia.

 2. Józef R odpowiedź

  Ta firma nie jest godna zaufania. Mój mąż został oszukany, nie rób tego, podziękujesz mi później. Pozdrowienia.

  • Polecanibrokerzy.com odpowiedź

   Cześć José R, dziękuję za komentarz na temat nieuczciwego brokera i handlowców: bądź ostrożny. Ten broker to oszustwo. Nie wysyłaj im pieniędzy, chcą zdobyć jak najwięcej pieniędzy za pomocą kłamstw, operacje nie są prawdziwe, nie umieszczają pieniędzy na rynku, tylko tak to wyglądają, a na końcu mówią ci, że przegrałeś i zachowują to.

   Jeśli wypłacisz pieniądze, proszą Cię o więcej, aby zapłacić podatki, opłaty, legalizacje itp. Nie rób tego, to wyraźny znak, że chcą ukraść Twoje pieniądze i nic nie zwrócą, nawet jeśli zapłacisz. Jeśli posiadasz więcej informacji o firmie, prosimy o podzielenie się nimi z nami, zwłaszcza jeśli są to informacje, które Twoim zdaniem mogą pomóc innym osobom, inwestując w tę firmę.

   Czy masz nazwiska doradców, numery, e-maile, z których się z Tobą kontaktowali? Czy pamiętasz, jak znalazłeś tego brokera w pierwszej kolejności?

   Aby odzyskać pieniądze, wypróbuj nasz czat lub ten link: ODBIERZ PIENIĄDZE, POMAGAMY

   pozdrowienia

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.