Broker Bux

Jeśli chcesz zapuścić się w świat inwestycji w kryptowaluty, ale nie wiesz, jakie kroki podjąć, jesteś we właściwym miejscu. Przy tak wielu dostępnych opcjach ważne jest, aby wybrać tę, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Dlatego pomożemy Ci wiedzieć, jak w najprostszy sposób kupować kryptowaluty.

Dzisiaj kupowanie kryptowalut stało się wspaniałą formą inwestycji, z licznymi giełdami, które pozwolą Ci przeprowadzać transakcje, kiedy tylko tego potrzebujesz. Zobaczmy, jakie są najlepsze rekomendacje, jak kupować kryptowaluty krok po kroku poniżej.

➜ Będziesz musiał stworzyć portfel

Portfel lub portfel, znany również jako portfel w języku angielskim, działa jak portfel cyfrowy, w którym nasze kryptowaluty będą przechowywane po ich uzyskaniu, a także tradycyjna waluta (znana również jako pieniądze FIAT, w świecie kryptowalut) z które je otrzymasz.

W ramach tego portfela będziesz mógł wykonywać podstawowe operacje, takie jak sprawdzanie stanu konta, odbieranie i wysyłanie walut, a nawet dostęp do wielu giełd, które pozwolą Ci pozyskać i sprzedać cenne kryptowaluty.

Przykład portfela kryptowalut
Przykład portfela kryptowalut

Istnieje wiele opcji portfela, z których najczęstsze to te, do których można uzyskać dostęp z dowolnego urządzenia z połączeniem internetowym. Z tego typu portfeli wyróżniają się m.in. Coinbase, Exodus, Kraken, Coinomi, Enjin i Binance.

Istnieją jednak również inne typy, takie jak Desktop, w którym należy pobrać oprogramowanie na urządzenie, lub jedna z najnowocześniejszych kart debetowych, które są połączone z aplikacjami mobilnymi, które umożliwiają kupowanie i sprzedawanie kryptowalut w czasie rzeczywistym.

➜ Niezbędne dane do rejestracji w portfelu

Wymagane dane nie różnią się zbytnio od tego, o co prosi każdy rejestr online, więc będą chcieli wiedzieć:

  • Wprowadź swoje dane osobowe 🖐️

Musisz podać informacje dotyczące Ciebie, takie jak imię, nazwisko, numer telefonu, adres i inne dane tego rodzaju.

  • Jakie są twoje preferowane metody płatności 🖐️

W tym miejscu w grę wchodzą informacje o Twoim banku lub karcie kredytowej, niektóre umożliwiają również cyfrowe procesory płatności, takie jak PayPal lub Skrill. Ten krok w wielu portfelach można pominąć, jeśli wolisz, i wykonać później.

  • Ustaw hasło i inne metody bezpieczeństwa 🖐️

Wszystkie portfele będą wymagały hasła o wysokim poziomie bezpieczeństwa, w tym znaków alfanumerycznych i specjalnych. Oprócz tego musisz ustanowić dwustopniową weryfikację z kodem, który dotrze do Twojego smartfona, łatwe rozpoznawanie, weryfikację tożsamości w czasie rzeczywistym, między innymi.

  • Otrzymasz adres swojego portfela 🖐️

Po wykonaniu poprzednich kroków będziesz mógł zobaczyć adres swojego portfela, który jest również znany jako klucz publiczny. Działa to jak unikalny kod, który pozwoli Ci otrzymywać kwoty na Twoje konto.

Bitcoin, najpopularniejsza kryptowaluta
Bitcoin, najpopularniejsza kryptowaluta

Klucz publiczny, znany również jako klucz publiczny w języku angielskim, Jest prezentowany na trzy sposoby:

  1. 🡆 Kod alfanumeryczny

Jest to unikalny zestaw znaków alfanumerycznych, które możesz udostępnić, aby otrzymywać kwoty w swoim portfelu, przykład tego, jak by to wyglądał, byłby następujący: Jznot15BjUSj45Kfheuao154Ka12

2. 🡆 Kod QR

Prawdopodobnie najczęściej używany podczas udostępniania informacji z naszego portfela dla transakcji, składa się z matrycy punktowej lub kodu kreskowego, który zawiera wszystkie niezbędne informacje, które musimy przekazać wystawcy. Aby mieć jeden z tych kodów, konieczne jest posiadanie aplikacji mobilnej portfela na smartfonie lub tablecie.

3. 🡆Link do strony internetowej lub adres URL

To nic innego jak link, czyli wspólny adres URL, taki jak te, które zawsze znamy, zawierający informacje o Twoim portfelu.

➜ Kiedy mam portfel, gdzie mogę kupić kryptowaluty?

Kiedy już masz portfel, powinieneś wiedzieć, jak kupować kryptowaluty i gdzie to robić. Do tego będziesz miał kilka opcji do wyboru.

  • 🡆 Bezpośrednio z Twojego portfela

Możesz je kupić bezpośrednio z wybranego portfela, większość z nich pozwala na bezpośredni zakup szerokiej gamy kryptowalut, więc jest to najłatwiejsza metoda na osiągnięcie tego.

  • 🡆 Korzystanie z giełdy lub domu wymiany

Są to platformy, na których możesz dokonywać dowolnego rodzaju transakcji związanych z kryptowalutami, jedną z najbardziej znanych jest Coinbase. Aby dokonać zakupu w tych witrynach, musisz zarejestrować się jako użytkownik i dołączyć metodę płatności tak, jakby był to jakikolwiek zakup online.

Po dokonaniu zakupu poprosi Cię o adres Twojego portfela, kod QR, kod alfanumeryczny lub link. Bardzo ważne jest, abyś nie popełnił błędu wysyłając go, w przeciwnym razie stracisz pieniądze, kryptowaluty zostaną wysłane do innego portfela.

  • 🡆Korzystanie z kart debetowych
Portfel Exodusu
Portfel Exodusu

Jak wspomnieliśmy wcześniej, istnieją już karty Visa lub Maestro, w których można przechowywać kryptowaluty. Są one połączone z aplikacją mobilną, która pozwala nam w dowolnym momencie pozyskać kryptowaluty.

  • 🡆 Transakcje osoby fizycznej

Jedna z rzadszych metod ma miejsce, gdy kryptowaluty są kupowane bezpośrednio od osoby, która ustala cenę według własnego uznania. Jednak wiele razy można również znaleźć bardzo dobre okazje tą metodą. Jeśli chcesz się tym bawić, najpopularniejszą metodą robienia tego jest Localbitcoins, ale zawsze rób to ostrożnie.

Coinbase Wallet
Coinbase Wallet

 

➜ Na koniec postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami, jak kupować kryptowaluty

Zawsze dokładnie badaj kryptowaluty, w które chcesz zainwestować i jakie firmy w nie inwestują. Dzieje się tak, ponieważ większość kryptowalut jest bardzo niestabilna. Najbezpieczniejszą kryptowalutą, która wpływa na cenę reszty, jest najbardziej znana, Bitcoin. Zawsze miej to na uwadze.

Bezpieczeństwo jest na pierwszym miejscu, wybierz najbezpieczniejszy portfel, ten, który wcześniej nie był atakowany, a jeśli tak, sprawdź, co zrobili, aby rozwiązać swoje luki, wcześniej wspomnieliśmy o niektórych z najpopularniejszych i najbezpieczniejszych.

Wybierz prowizję od transakcji, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom, większość kantorów pobiera dodatkową prowizję za zarządzanie lub wymianę waluty. Dlatego zawsze należy uważać, aby nie płacić zbyt wysokich prowizji, które wpływają na Twoje aktywa finansowe.

Dzięki temu będziesz gotowy, aby zapuścić się w świat kryptowalut, mamy nadzieję, że przewodnik był dla Ciebie przydatny, aby wiedzieć, jak łatwo kupować kryptowaluty. Skorzystaj ze wszystkich możliwości, jakie daje pozyskiwanie cyfrowego złota, co jest nowym i bardzo interesującym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy, a także ich generowanie.


Broker LegacyFX

Reklamuj się z nami

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.