El rynek kryptowalut, z każdym dniem jest bardziej stabilna i coraz więcej inwestycji koncentruje się na tym rynku, no i oczywiście Bitcoin, będąc pionierem krypto na tym rynku, jest jednym z najbardziej niezawodnych i powszechnie akceptowanych, które ma większą wagę i wartość na świecie krypto.

➜ Każdego dnia jest coraz więcej inwestycji zarządzanych za pośrednictwem tej kryptowaluty, ale co wiemy o tym, jak kupować Bitcoina? A może wręcz przeciwnie, czy staramy się to robić w sposób bardziej empiryczny?

Obecnie istnieją różne systemy, za pomocą których można wymieniać bitcoiny na całym świecie, generalnie każdy kraj ma lokalne platformy, które pozwalają na dokonywanie transakcji wewnętrznie i przy użyciu lokalnej waluty i w ten sam sposób istnieją wymiany międzynarodowe, takie jak Coinmama, CEX.IO, wśród innych popularnych platform do tego.

Aby rozpocząć proces wymiany i zakupu ➜ Bitcoin, musisz wykonać kilka dość prostych kroków (które wiemy, że mogą wydawać się skomplikowane, ale nie są), ale niezbędne do rozpoczęcia na rynku kryptowalut są następujące:

🖐️ Krok 1: otwórz portfel cyfrowy 💳

Musisz założyć konto i otworzyć portfel lub portfel, w którym możesz zapisać kryptowaluty, które kupujesz w każdej transakcji, działałoby to jako Twój bank kryptowalutowy, w ten sposób nie tylko będziesz miał gdzie otrzymać te środki, ale także zagwarantujesz narzędzie transakcyjne do przenoszenia aktywów.

Wielkość liter Critpomonedas
Wielkość liter Critpomonedas

Możesz zapytać o alternatywy dostępne na rynku, Mimo że nie są jedynymi, ✔ Blockchain.info, ✔ Coinbase, ✔ Kraken, ✔ Exodus, należą do najpopularniejszych. Do rejestracji zazwyczaj potrzebujesz dokumentu prawnego, który można zweryfikować, oprócz wszystkich danych osobowych wymaganych w wybranym przez Ciebie Portfelu, normalne jest również, że zostaniesz poproszony o zrobienie selfie.

🖐️ Krok 2: wybierz miejsce, w którym zamierzasz dokonać wymiany

Możesz wybrać lokalne platformy dedykowane do kupna i sprzedaży kryptowalut 💳 (popularnie zwane giełdami kryptowalut) lub możesz wybrać opcje dostępne w wybranym Portfelu.

Sprawdź reputację platformy które wybierasz przed dokonaniem jakiegokolwiek rodzaju transakcji, niektóre są mniej niezawodne niż inne, a niektóre mogą być dość ograniczone, dlatego na początek ważne jest, aby wybrać odpowiednią giełdę.

Prawdopodobnie, jeśli korzystasz z platformy innej niż Twój portfel, musisz dokonać prawidłowej rejestracji, zanim będziesz mógł przeprowadzić jakąkolwiek transakcję, dlatego zanim będziesz gotowy do dokonania zakupu, musisz ocenić warunki wybranej platformy do zakupu.

📌 Ten proces nie powinien trwać zbyt długo, w niektórych przypadkach sprawdzenie ważności Twojej rejestracji zajmie tylko 24 godziny.

Jak kupić Bitcoin

Niektóre z najpopularniejszych platform do tego typu wymiany to:

  • Binance, Coinbase, Coinmama, żeby wymienić tylko kilka najpopularniejszych. Chociaż zalecamy wykonanie własnych badań na najpopularniejszych platformach wymiany kryptowalut.

➜ Pamiętaj, że niektóre platformy oferują zarówno opcję „zapisywania” kryptowalut, jak i opcję zakupu kryptowalut.

📌Na przykład ✔ Binance lub ✔ Coinbase. Na przykład w przypadku Krakena możesz tylko tam zapisywać swoje krypto, wysyłać, odbierać lub wymieniać je na inne krypto, ale w żadnym momencie nie sprzedawać ich za pieniądze FIAT (czyli np. wymieniać Bitcoiny na dolary) lub kupować kryptowaluty za pomocą Fiat money.

🖐️ Krok 3: wybierz metodę płatności dla swoich transakcji

Ogólnie rzecz biorąc, platformy zapewniają różne alternatywy, dzięki którym można płacić za kryptowaluty, na przykład w przypadku platform takich jak. Na przykład w Coinbase możesz używać przelewów bankowych i kart kredytowych lub debetowych jako metody płatności, a Paypal do płatności, o ile wybrana metoda płatności jest połączona z Twoim kontem przed wykonaniem transakcji.

🖐️ Krok 4: pzałóż giełdę, aby kupić Bitcoin

Transakcje giełdowe mogą dostarczyć Ci informacji o ilościach bitcoina, które możesz kupić, jednak ten rodzaj kryptowaluty ma charakter niestabilny, więc ceny Bitcoina mogą się drastycznie różnić w zależności od giełdy i z chwili na chwilę.

Wejdź na platformę, którą wybrałeś do transakcji, wprowadź ilość Bitcoin, którą chcesz kupić i wybierz opcję Kup. Wiele platform oferuje bardzo przyjazne menu kupna i sprzedaży, dzięki czemu będziesz mógł łatwo przeprowadzać transakcje.

Na niektórych platformach możesz złożyć zlecenie z limitem, które pozwoli Ci ustalić cenę, jaką jesteś w stanie zapłacić za określoną kwotę. Gdy zgodzisz się na wymianę, wynegocjowana przez Ciebie kwota w bitcoinach pojawi się na saldzie Twojego portfela.

Środki te można przelać do portfela, płacąc wcześniej ustaloną przez platformę opłatę za przesłanie środków. Należy pamiętać, że przelewy w Bitcoin mogą zająć trochę czasu, generalnie czas oczekiwania jest zwykle dłuższy w godzinach większej transakcyjności i może zająć od kilku minut do kilku godzin, aby zobaczyć dostępne środki i móc z nich korzystać.

Jak kupować bitcoiny wyjaśnione

📌 uwaga: Musisz o tym pamiętać wszystkie transakcje podlegają pewnym opłatom transakcyjnym lub prowizjom, (jak to miałoby miejsce w przypadku każdej transakcji bankowej), dlatego musisz znać opłaty, które obowiązują na platformach, z których korzystasz, w ten sposób unikniesz pomyłek z ostateczną kwotą transakcji.

Wreszcie, nie jest to coś, o co powinieneś się zbytnio martwić, ponieważ opłaty te będą łatwiejsze w zarządzaniu niż jakakolwiek opłata bankowa, chociaż dobrze jest o tym pamiętać i porównać różne platformy.

🖐️ Krok 5: skieruj swoją inwestycję – wniosek 💡

Po zakończeniu procesu zakupu i posiadaniu BTC w swoim portfelu kryptowalut nadszedł czas, aby skierować główny cel Twojej inwestycji. Celem tym może być sprzedaż i osiągnięcie zysku, wydawanie go lub dokonywanie inwestycji za pomocą kryptowaluty. ➜ Istnieje również możliwość, że po prostu chcesz to zapisać, jako oszczędności.

Jak wskazaliśmy wcześniej, wartość Bitcoina charakteryzuje się dość znaczną zmiennością, więc poznanie mechanizmów inwestycyjnych, aby wiedzieć, kiedy kupować, a kiedy sprzedawać, może sprawić, że osiągniesz większą rentowność z inwestycji w tę kryptowalutę.

📌 Na przykład: wyobraź sobie, że cena Bitcoina gwałtownie spada, a Ty chcesz sprzedać swoje lub wymienić je na inną kryptowalutę (aby nie spadły), lepiej mieć dobry pomysł, jak to zrobić aby móc przeprowadzić transakcję tak szybko, jak to możliwe i zapobiec dalszemu spadkowi wartości Twojej kryptowaluty 💡 .

Reklamuj się z nami

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *