Jeśli chcesz inwestować na giełdach. Dobrym pomysłem jest zapoznanie się przynajmniej z najważniejszymi na świecie, zaleca się przejrzenie każdego z nich, biorąc pod uwagę ich wielkość, wolumen operacji i kapitalizację rynkową.

Oto przewodnik, jak wybrać najlepszą (a raczej najwygodniejszą) giełdę do inwestowania. To jedne z największych i najpopularniejszych giełd z inwestorami.

Najważniejsze giełdy na świecie - 1. 📌 Giełda Nowojorska (NYSE)

Jest to jedna z najważniejszych giełd na świecie. Jej kapitalizacja rynkowa jest reprezentowana przez sumę 23,12 biliona dolarów. Współpracuje z prawie 3.000 firm i jego indeks giełdowy najczęściej używany do obserwowania ruchu tej akcji, to Dow Jones, składający się z 30 firm. Nie mylimy się, gdy mówimy, że jest to obecnie najpopularniejsza giełda do inwestowania.

2. 📌Giełda papierów wartościowych NASDAQ

Ma kapitalizację rynkową 10,93 biliona dolarów. Jego najczęściej używanym indeksem giełdowym do obserwacji ruchów na giełdzie jest Nasdaq 100; składa się ze 100 spółek niefinansowych, które są notowane na giełdzie. Zdecydowanie doskonała opcja. Ma siedzibę w Nowym Jorku w Stanach Zjednoczonych.

Siedziba NASDAQ
Siedziba NASDAQ

3. Giełda Papierów Wartościowych w Tokio (TSE)

Jest najważniejszy w Japonii, a największy w Azji. Ma wolumen 3.575 spółek notowanych na tej giełdzie i kapitalizację rynkową 6,22 biliona dolarów. Jej głównym indeksem giełdowym jest Nikkei 225; składa się z wybranych 225 firm.

4. 📌Shanghai Stock Exchange (SSE)

Uważany za największy rynek w Chinach. Do końca 2019 r. składało się z około 1.814 firm. Ma współczynnik kapitalizacji przekraczający 5 bilionów dolarów. jego główny indeks giełdowy, jest to SSE Composite lub Shanghai Composite.

5. 📌Hongkong Stock Exchange (SEHK)

Na liście znajduje się ponad 1950 firm. Jego współczynnik kapitalizacji wynosi około 4.46 biliona dolarów. Ta giełda działa w dolarach hongkońskich. Jej głównym indeksem giełdowym jest Hang Seng; produkt 20 spółek o dużej kapitalizacji rynkowej.

Giełda Papierów Wartościowych w Hongkongu (SEHK)
Giełda Papierów Wartościowych w Hongkongu (SEHK)

6. 📌Londyńska Giełda Papierów Wartościowych (LSE)

Ma kapitalizację rynkową 4,38 biliona dolarów. Jego indeks kapitalizacji rynkowej składa się z 100 największych spółek notowanych na giełdzie. Referencyjnym indeksem giełdowym do obserwowania ruchów na rynku jest FTSE100; składa się ze 100 spółek o najwyższej kapitalizacji rynkowej.

Giełda Papierów Wartościowych w Londynie (LSE)
Giełda Papierów Wartościowych w Londynie (LSE)

7. Euronext

Ma kapitalizację rynkową 4,36 miliona dolarów; wolumen 1300 spółek notowanych na giełdzie i 30 indeksów giełdowych do oglądania zwrotów. Jego dominującym indeksem jest Euronext 100, składający się ze 100 spółek o najwyższej kapitalizacji. Ma siedzibę w Paryżu we Francji.

8. 📌Giełda papierów wartościowych w Shenzhen

Kolejna z trzech chińskich giełd papierów wartościowych z kapitalizacją rynkową 3,49 biliona dolarów. Indeks opiera się na akcjach 50 spółek notowanych na tej giełdzie. Jego najważniejszym indeksem jest SZSE i składa się z 50 spółek o wysokiej kapitalizacji rynkowej.

9. Giełda Papierów Wartościowych w Toronto (TSX)

Ma kapitalizację rynkową 3.26 i ponad 1.500 spółek notowanych na giełdzie. Jego najważniejszym indeksem jest S&P/TSX Composite. Indeks reprezentuje 60 spółek o wysokiej kapitalizacji.

Giełda Papierów Wartościowych w Toronto - TSX
Giełda Papierów Wartościowych w Toronto - TSX

Co myślisz o naszej liście najlepszych giełd? 💡 Czy chcesz dodać lub usunąć? Zostaw nam komentarz! 💭

Reklamuj się z nami

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *